Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора
Искам да попитам някой давал ли го е на детето си?Дъщеря ми е на година и половина и ни хвана някакъв чревен вирус, изписаха ни го на мен и мъжа ми, лекарката каза че може да се даде и на дете-но под каква форма?Купили сме на таблетки, та мисълта ми е в каква дозировка се дава на деца?
Цитирай

Искам да попитам някой давал ли го е на детето си?Дъщеря ми е на година и половина и ни хвана някакъв чревен вирус, изписаха ни го на мен и мъжа ми, лекарката каза че може да се даде и на дете-но под каква форма?Купили сме на таблетки, та мисълта ми е в каква дозировка се дава на деца?
Ами лекарката защо не ти каза дозата и за детето?  newsm78
Цитирай

Оф, тя мимоходом го подхвърли,че може да й дам и някак така си остана, покрай друите неща, за които говорехме.Затова питам, защото на мен от две хапчета направо ми просветна.
Цитирай

Ами моята педиатърка на която много вярвам,не иска да ми изпише Бисептол въобще,въпреки,че бактериите,които дъщеря ми си въди са чувствителни на него.Каза,че е тежък антибиотик,не е добре за такова малко дете,токсичен(то кой ли не е)и ако не е крайно наложителен няма да ми го изпише.Има го за деца под форма на Суметролим сироп.
Цитирай

По-добре не го давай. Прочети страничните ефекти. Чревните вируси отминават и без лекарства, само с диета. Внимавай да не се обезводни.
Цитирай

Между другото - не е антибиотик.
Цитирай

Ами моята педиатърка на която много вярвам,не иска да ми изпише Бисептол въобще,въпреки,че бактериите,които дъщеря ми си въди са чувствителни на него.Каза,че е тежък антибиотик,не е добре за такова малко дете,токсичен(то кой ли не е)и ако не е крайно наложителен няма да ми го изпише.Има го за деца под форма на Суметролим сироп.
Е то бисептола е суметролин
Цитирай

Бисептол НЕ Е антибиотик! http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/83923010.htm
Пила съм го като дете, пила съм го и като възрастна, давала съм го на сина ми като малък. Като се има предвид, че сегашните бактерии стават все по-резистентни на антибиотиците, стари и позабравени лекарства като Бисептол имат по-голям и по-бърз ефект.
Проблемите с него са два - първо - много е евтин и лекарите нямат финасов интерес от изписването му и второ - при продължителна употреба оказва влияние на кръвната картина. Т.е., желателно е да се пие под наблюдението и с указанието на лекар.  Peace
Цитирай

Бисептол НЕ Е антибиотик! http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/83923010.htm
Пила съм го като дете, пила съм го и като възрастна, давала съм го на сина ми като малък. Като се има предвид, че сегашните бактерии стават все по-резистентни на антибиотиците, стари и позабравени лекарства като Бисептол имат по-голям и по-бърз ефект.
Проблемите с него са два - първо - много е евтин и лекарите нямат финасов интерес от изписването му и второ - при продължителна употреба оказва влияние на кръвната картина. Т.е., желателно е да се пие под наблюдението и с указанието на лекар.  Peace
Абсолютно съм съгласна и аз с мнението.
Цитирай

Аз също знам, че не е антибиотик ??? Странно...
Цитирай

Суметролим. На поне се обади на докторката ,за да ти уточни дозата.
Цитирай

Суметролим или Тримезол, еднакви лекарства от различни фирми, не е антибиотик
Цитирай

Антибиотиците са продукт на метаболизма /обмяната/ на различни гъбички и бактерии или представляват полусинтетични и синтетични аналози на тези продукти. Те спират размножаването на микроорганизмите /бактериостатичен ефект/ или ги разрушават /бактерициден ефект/.

Сулфонамидите са синтетични съединения, влизащи в групата на противомикробните химиотерапевтични лекарствени средства. Те се използуват за специфично лечение на някои инфекциозни заболявания.

Комбинирани сулфонамиди. Към тази група принадлежи препаратът бисептол /котримоксазол, септрин/, който представлява комбинация на сулфонамида сулфаметоксазол и триметроприм в съотношение 5:1.
...........................
Как стана така,че Бисептола не е антибиотик,а в антибиограми винаги влиза в състава?И по това,което цитирах сулфонамидите се различават от повечето други антибиотици-не че другите не са токсични,просто сулфонамидите са химиотерапевтичнисредства и при тях има много повече нежелани странични реакции,поради което се избягват-а това,дето казва някой,че се избягва изписването им поради факта че е евтин-ще ме прощава,ама е голяма глупост.Ако примерно една бактерия е чувствителна на Бисептол и на нищо друго,ще избегне ли лекаря да го изпише,само защото е евтин и не му изнася?А какво му изнася да изписва други антибиотици?Дори и да има печалба от една аптека,от къде знае,че аз ще си го купя от нея точно?И защо да дава печалба на аптеките?Не мога да си отговоря на тези въпроси-може ли някой по-умен да ме светне?До колкото аз знам Mr. Green,лекаря гледа антибиограмата и според нея определя нужният антибиотик-ако бактерията е чувствителна на Бисептол и нещо друго,което е по-приемливо от него,разбира се,че ще бъде изписано другото.
« Последна редакция: Вт., 18 Март 2008, 13:13 от афродита »
Цитирай

Конкретен отговор не мога да ти дам,но Бисептола наистина не е АБ,а химиотерапевтик,което не е по-добрият вариант според мен.На мен лично Бисептола никак не ми понася,гади ми се и много ме боли корема от него.
Цитирай

За такова малко дете вземи Суметролим, но попитай за дозировката, която е според телесното тегло. Не е антибиотик, а химиотерапевтик и е с добър ефект, но предизвиква и алергии. Аз и баща ми сме с алергия към него - пия ли го получавам синьо-виолетови петна по тялото.Ако не превишиш дните на прием - 7-10 дни няма да се стигне до отклонения в кръвната картина.
Цитирай

1-14 от 20 отговора