Болки в ребрата на гръдния кош ?

  • 126 514
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 723
най-вероятно е интеркостална невралгия. Получава се най-вече от нерви и стрес (а явно може и от хормони, както са ти писали по-горе).
Интеркосталната невралгия се дължи на възпалание на нерв  и няма нищо общо нито със стреса, нито с хормоните.
Взимат се противовъзпалителни. Може и парацетамол да повлияе.

Диагнозата и обясненията, свързани с нея ми  бяха поставени от двама, независими един от друг лекари (единият невролог). Нямах възпаление на нерв, бяха единодушни, че е от стрес. Излекувах се със хомеопатичния препарат Седатиф и много спокойствие и почивка.  Peace

# 17
  • Мнения: 7 716
Може да имаш болки в гръдната област от стрес, но не и интеркостална невралгия. Не си разбрала.

# 18
  • Мнения: 723
Може да имаш болки в гръдната област от стрес, но не и интеркостална невралгия. Не си разбрала.

Няма смисъл да спорим, но много добре си спомням името на диагнозата, а именно интеркостална невралгия (винаги разпитвам много подробно, когато се касае за здравето ми или това, на някой член на семейството). Една приятелка имаше същия проблем, ходи при други лекари-същата диагноза, пак от стрес. Не знам откъде идва разминаването, важното за мен е, че сега съм добре, пожелавам на всички с подобен проблем да се оправят бързо!  Peace

# 19
  • Мнения: 7 716
Херпес зостер е възможно да се отключи от стрес, но това вече е сериозно и различно заболяване, за разлика от интеркосталната невралгия, която се получава предимно при простуда. Двете заболявания обикновено започват по еднакъв начин.

# 20
  • София
  • Мнения: 39 761
Естер а чичо д-р к'о каза? Simple Smile
Мен ме боли само от време на време, но имам срасвания вследствие на многобройните двойни бронхопневмонии.

# 21
   здравейте,радвам се че намерих форум по темата. При мен болката е в слънчевиа сплит и когато се натисна изпитвам стягане и бодежи в гърдите дори в гърлото.Възможно ли е да е от жлъкта?

Общи условия

Активация на акаунт