Какво най-много ви дразни в България?

  • 5 620
  • 157
  •   1
Отговори
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Вече слушам как почти всеки втори все за нещо се оплаква, псува и се ядосва - било на политици, боклука по улиците, за скъпотията ... Така че реших да пусна една такава тема, за да се опитаме да разберем защо държавата ни не е като другите.

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Политиците ме разсмиват с тъпотия, финансови проблеми, слава Богу, нямам. Но мръсотията ме побърква Sick Каквито и пари да имаш, и имоти, и каквото и да е, все в същите лайна газиш, в същите дупки си трошиш колата и същите песове може да ти загризат детето. Ей тая мизерия ме влудява ooooh!

# 2
  • София
  • Мнения: 62 595
- мръсотия и кучешките лайна
- запушените шахти и моретата при дъжд
- простотията и тарикатлъка на дребно
- кучетата в огромно количество - бездомни и със стопинани, които се държат безотговорно

Последна редакция: пн, 17 мар 2008, 20:02 от RadostinaHZ

# 3
  • Мнения: 125
Мръсотията по улиците и парковете .
Лудницата и задръстванията по улиците.
Помиярите и големите кучета,които се разхождат без каишки съЩо много ме дразнят.
Има оЩе много неЩа за съжаление Confused

# 4
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Всичко може да се оправи освен гадното ни бездушие и зависливост, което срещам на всяка крачка.

Да се стигне до там психолози да ни съветват - ако ви нападнат викайте пожар, а не помощ, защото така ще заинтересувате хората и има по-голяма вероятност да не ви изнасилят посред бял ден , на Ларгото например.

# 5
  • Мнения: 66
... манталитетът на хората....  Sad

# 6
  • Мнения: 1 581
- бездомните кучета - изпитвам ужас от тях направо
- че не можах да направя най-елементарно пълномощно, защото всичките нотариуси в София сключваха сделки в периода 18-20 декември
- че на разни служителки по институциите трябва буквално да се молиш, за да си изпълнят задълженията и няма къде да се оплачеш
- че няма проблем да отидеш на трима лекари и те да ти сложат различни диагнози и да кажат, че предишният, който те е прегледал, нищо не разбира
- че всички пушат, където им падне, без да се съобразяват с никого

- иначе задръстванията и мръсотията си ги има навсякъде и не ме дразнят в България

# 7
  • Мнения: 2 563
Простотия ли, липса на възпитание ли, манталитет ли, не знам как да го нарека. Но просто толкова много хора се държат като маймуни и всичко друго - мръсотията, кучетата, грубостта на служителите са последствия. Може би просто култура.

# 8
  • Мнения: 606
Овчедушието ни и преебидругрското отношение към работата и всичко, което естествено се връща обратно, но... как да е.

# 9
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 88
Всичко може да се оправи освен гадното ни бездушие и зависливост, което срещам на всяка крачка.

 Peace

# 10
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Преобладаващата липса на самосъзнание.......

# 11
  • Мнения: 4 965
Политиците ме разсмиват с тъпотия, финансови проблеми, слава Богу, нямам. Но мръсотията ме побърква Sick Каквито и пари да имаш, и имоти, и каквото и да е, все в същите лайна газиш, в същите дупки си трошиш колата и същите песове може да ти загризат детето. Ей тая мизерия ме влудява ooooh!

Това е. Другите неща може и да се оправят, но за това трябва много да се работи. И за всичко да има жестоки глоби - у нас няма оправия, докато не ти бръкнат в джоба.
Дразни ме и това, че българите нямат достатъчно самочувствие и се подценяват - има някаква всеобща депресия и апатия.

# 12
  • Мнения: 1 488
вси4ко по-горе изброено

# 13
  • Мнения: 3 459
Тъпотията  Peace

# 14
  • Мнения: 3 036
Това да топнеш винаги другия и сме на принципа:
Я НЕ САКАМ ДА СЪМ ДОБРЕ  - Я САКАМ ВУТЕ ДА Е ЗЛЕ!

# 15
  • Мнения: 685
Простотия ли, липса на възпитание ли, манталитет ли, не знам как да го нарека. Но просто толкова много хора се държат като маймуни и всичко друго - мръсотията, кучетата, грубостта на служителите са последствия..

И още... липсата на правила и закони, които да се спазват.
Всеки прави каквото си иска и другите му виновни...

# 16
  • Мнения: 281
Ниският стандарт на живот ме дразни.

# 17
  • Мнения: 2 401
.... защо държавата ни не е като другите.

защото мисленето ни не е като на другите, манталитета ни е пагубен.

# 18
  • София
  • Мнения: 408
ШИРЕЩАТА СЕ ПРОСТОТИЯ И СЕЛЯНИЯ

# 19
  • Мнения: 327
какво ли не newsm78
дано някой от който зависят изброени те по- горе неща да прочете темата #2gunfire

# 20
  • Мнения: 425
Селския манталитет на преобладаващата част от населението. Докато не се промени манталитета нищо няма да се оправи.

# 21
  • Мнения: 192
Всичко изброено по горе.
В допънение - една каста от хора за които не важат норми, правила, закони.
И едно безумно стадо от народ което се стреми да им подражава.

# 22
  • Мнения: 6 274
... защо държавата ни не е като другите...
Защото сме си Бай Ганьовци , затова  #Cussing out. И няма да се оправим Naughty . Не в ЕС , а ако ще и в Обединеният Съюз на Марсианците да влезем , не се ли промени начинът на мислене , все същите ще си бъдем . За съжаление , това е реалността .   33uu

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Хората-Злобни ,завистливи, лицемерни,алчни бездушни и надпреварата кой е по-по най.
Държавата -Мръсотията,корупцията,подкупите,и безхаберието на управляващите .

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
Че то остана ли нещо? И природата и тя окепазена вече.

# 25
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
ШИРЕЩАТА СЕ ПРОСТОТИЯ И СЕЛЯНИЯ
............., която блика на гейзери от всякъде  Peace

# 26
  • Мнения: 514
Хората-Злобни ,завистливи, лицемерни,алчни бездушни и надпреварата кой е по-по най.
Държавата -Мръсотията,корупцията,подкупите,и безхаберието на управляващите .

Че то остана ли нещо? И природата и тя окепазена вече.
ШИРЕЩАТА СЕ ПРОСТОТИЯ И СЕЛЯНИЯ
............., която блика на гейзери от всякъде  Peace
Няма какво повече да добавя!!!!! Peace Peace

# 27
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 774
Отношението между хората. Дразнех се когато живеех в България, дразня се и сега. На моменти липсва елементарна култура

# 28
  • Мнения: 489
На изречението "Държавата е виновна, политиците..." - те са еднакви навсякъде!
На това, че всички сравняват България с най-развитите държави в света и изискват даже повече...
Не помните ли какво беше през 90-те години? Вижте какво е сега, че хората живеят мноооого по-добре, че все пак се развиваме в положителна насока....
Не ми трябват лицемерни усмивки, а приятели.
Бъдете оптимисти, с песимизъм нищо не става.

# 29
  • Мнения: 2 211
... една каста от хора за които не важат норми, правила, закони.
И едно безумно стадо от народ което се стреми да им подражава.

Ей това много ме дразни и е в основата на всички проблеми в държавата. Няма да постигнем много, докато не заиграем по правилата.

# 30
  • Мнения: X
Хората-Злобни ,завистливи, лицемерни,алчни бездушни и надпреварата кой е по-по най.
Държавата -Мръсотията,корупцията,подкупите,и безхаберието на управляващите .


Неможех да го кажа по-добре Peace
Изключения има в хората обаче. Все още има наистина доборушни и отзивчиви хора на всякакви възрасти.

# 31
  • Мнения: 4 292
Манталитета - всичко от тук тръгва. Склонноста към интриги и клюки, но най-вече егоизмът на преобладаващата част от населението. Всеки се е затворил в своите четири стени и не се интересува от нищо, което става извън тях. Ако все пак го прави, в повечето случаи е лицемерно.
Дразни  ме особено много шуробаджанащината. Няма оправия тая страна.
Днес съм в особено кофти настроение и мога да изброявам още, но пък ме мързи.  Twisted Evil

# 32
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
какво ли не newsm78
дано някой от който зависят изброени те по- горе неща да прочете темата #2gunfire

Това е една от главните цели на темата. Ама тия, дето важни неща зависят от тях, са прекалено заети, за да се занимават с "дребните проблеми" - те имат да мислят за мащабни неща от сорта на "В борда на коя още фирма да се включа, ако ще и под фалшиво име, за да изсмуча повече пари?", "В коя екзотична страна да отида уж на командировка?" и т.н. Тотален непукизъм и гьонсуратлък!!!  #Cussing out

# 33
  • Мнения: 5 001
... манталитетът на хората....  Sad
Е,това е разковничето....Ако това се промени-всичко писано по-горе ще се оправи!Ама няма да стане,щот' така ни се пада!

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Mисис T. -   Ти защо  си оптимистка ?Защото живееш в Германия и от там е лесно  да даваш акъл за нещо с което не се сблъскваш ежедневно.Кой е виновен за корупцията ,за ниския стандарт на живот, за подигравката с нищожното майчинство което дават за отглеждането на децата ,за родителите които са работили цял живот и получават нищожни пенсии,за здравеопазването че навсякъде те скубят кой както може,за бюрокращината по институциите,за това че навсякъде трябва да вървиш с парите си за да ти обърнат внимание ,за съдебната ни система и още и още много неща могат да се изброят.

KATI_Z -  Съгласна съм навсякъде има изключения но от ден на ден започваме да се самоизяждаме.

# 35
  • Мнения: 646
Освен всичко изброено, мен лично много ме дразни нечистоплътността  Rolling Eyes

# 36
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Освен всичко изброено, мен лично много ме дразни нечистоплътността  Rolling Eyes

Физическата или душевната? Защото физическата може да се премахне с един душ, ама ако душата на човек е като помийна яма, и световният океан няма да я измие... И не защото няма да стигне, а защото когато това е личен избор, нищо не помага, за съжаление...

# 37
Освен всичко гореизброено и това, че според нашите държавници
моето дете е по-малко българче от всяко сополиво циганче в квартала, поради което не му се полагат детски надбавки. Дай Боже никога да нямам нужда от тях. #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 38
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Вече е написано- манталита, липсата на култура и възпитание, елементарното отношение към всичко наоколо, овчедушието.

# 39
  • София
  • Мнения: 167
А мен ме дразнят:
- трафика;
- кучетата (за бездомните да не говорим, но като видя индивид, който си разхожда питомника в детски градини и площадки, направо побеснявам);
- боклуците, или по-скоро хората, които ги хвърлят където им падне;
- смръдльовци и всякакви други неандерталци;
- разни "онеправдани" малцинства, които имат само права, но не и задължения;
- некомпетентни и сърдити продавачи, чиновници и пр.
- чалга културата

Айде спирам вече, че си развалих настроението.

# 40
  • Мнения: 24 467
Лично не харесвам най- много стремежът на повечето хора да се оплакват, без да бачкат по решаването на проблемите си; да гледат в чуждото канче, без да са видели преди то да е напълнено как е станало това;  мълчанието пред проблема и кучешкият неспирен лай след като той ни е загърбил и е оставил своите последици.
Не обичам и обобщенията на широка нога. Винаги са погрешни.

В България не ми харесва иначе мръсотията и липсата на ред. Останалото го има навсякъде.

# 41
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ами за жалост няколко пъти съм казвала какво не ми харесва и съм била "захапвана" от партиотично настрени потребителки, тъй като аз не съм в Бг вече.
нов опит  Peace
ами дразни ме:

дребнодушието
безперспективното мислене - никой не мисли за резултатите от действията си...
намеса в личното пространство - коментари как си облечен, колко пари имаш и т.н.
липсата на механизъм да се контролират чиновниците и политиците
липсата на хигиена - боклуци се хвърлят на всякъде, природата не се опазва
агресията
нивото на обслужване - в Бг обслужващият персонал е богопомазан, незнам на какво отгоре  Thinking
неприемането на различното мнение и налагане на собственото като Правилното
дребният тарикатлък - това адски ме вбесяваше

абе сигурно има и още...

единственото положително е, че повечето неща могат да се променат, ако хората решат да сторят тази промяна.
т.е. тази промяна не зависи от външни фактори  Peace

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Аз ще бъда кратка - БЪЛГАРИТЕ,  ей това най ме дразни, има изключения но те са само колкото да потвърдят правилото, и да се побъркам още повече, ей няма да се оправим никога! Действителна случка ще ви разкажа сега, действието се развива миналата седмица в център на Бургас " Пред мен вървят майка с дете на 3-4 год., детето пие мин. вода в бутилка, съответно я изпива и я подава на майка си, при което тази кифла се обръща и му казва да я пусне в градинката пред която минават, въпросната градинка е пред нова кооперация, хората са я прекопали, засяли цветенца, те цъфнали  зючбюли, нарциси абе красота и идилия, и в цялата тази идилия една бутилка  Sick, е повярвайте ми побеснях и се развиках, на жената а забравих да кажа че точно отсреща на въпросната градинка има казани, и даже за разделно събиране, не че тази оФца дори не се замисли. Е сега кажете с това поколение  което се възпитава от такива хора, какво можем да очакваме.

# 43
  • Мнения: 2 309
И аз като другите  Rolling Eyes
мръсотията по улиците, парковете, дворовете, блоковете
дупките по улиците и тротоарите
паркиралите коли по тротоарите
градския транспорт
мръсния въздух и прашоляк
и пр.и пр.

у хората ме дразни  липсата на каквато и да било толерантност, завистта, овчедушието или пък манията за величие, липсата на елементарни обноски като кавалерството например...и още много.

България ме уморява, угнетява и стресира. Вече дори не е и красива.

# 44
  • Мнения: 224
-Мръсотията и прахоляка по улиците -
Дразни ме също и всичките тези луксозни  хотели който са постройли по морето,  а извън тях дупка връз дупка
-скъпотията
-Пред блоковете бурени и боклуци
-Дразни ме също когато отида например в една аптека и добър ден да не кажат
- да гледам народа отчаен и да изнемогва с някакви мизерни заплати и сметките за телефон ,ток и вода  че  са колкото половината им  заплата.
 -  че децата на "обикновените хора" както ни наричат те..  не  отиват с повече пари на училище за да си позволят нещо повече от мазна баничка
-Мизерните пенсии на нашите родители
-Дразни ме политиците да  мислят само за своя лична изгода ,а да не помислят за хората който са ги избрали
-.Дразни ме че продават Българските интереси на чужди държави, фирмички и организации

.Има и още но по-добре да спра до тук  да не получа ban

Последна редакция: вт, 18 мар 2008, 12:20 от petya-81

# 45
  • Мнения: 577
Съгласна съм с обобщеното до тук.Дразни ме отношението на `магазинерките-пазачи`така съм ги преименовала `продавач-консултантите`,когато влезеш в магазина да те оглеждат,като крадец и мисленно да ти притеглят авоарите.Еееехеххеееее и недай боже пък да не си купиш-то дори и приятен ден от елементарно възпитание няма до ти кажат.Дразни меи безхаберието на държавниците.Не може да сме страна с най-ниски доходи и олиото да е 3.50-4 лева и от ``бедна``Германия да ми носят олио със супер качество на 2.50 ,прах за пране и други домакински ежедневни необходимости,които в БГ са на тройно по-висока цена за разлика от Италия,Германия.Поне само от там имам `преки доставки` Blush

# 46
  • София
  • Мнения: 903
Какво ли не?  newsm78
Но като че ли най-много ме дразни простотията, боклуците, бездомните кучета и наглото поведение на шофьорите на пътя ( и съответно липсата на полицейска намеса за такива "боклуци").

# 47
  • Мнения: 120
Всичко, но и да се оплакваме няма кой да ни чуе, така, че с пълна пара напред и майната му.

# 48
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
А мен страшно ме подразни още едно нещо. Тук в нашия град миналата седмица петима лекари от градската поликлиника са били подведени под отговорност заради това, че не са обърнали внимание на петмесечно бебенце, не са му назначили адекватно лечение и за жалост детенцето е починало... Отиваме ние с нашата дъщеря в неделя на дежурен лекар - ами какво да кажа - същата физиономия на досада от страна на дежурната, която дори не беше педиатърка, същата "заинтересованост" от проблема на детето и същият "обстоен преглед" - такъв, че като се прибрахме, аз трябваше да видя, че възлите зад ушите й са надути... Само преди дни е станала такава трагедия, а на тия грам не им дреме, да се стреснат малко и да почнат да си вършат работата, както трябва. Още повече, че сега ги разследват, ама като ги гледам как са се назорили... После цял ден беснях у нас, та мъжът ми се видя в чудо . . .

# 49
  • Мнения: 2 401
Е няма ли кой да ги поотупа тези?

# 50
  • София
  • Мнения: 62 595
Е няма ли кой да ги поотупа тези?

Любопитно, каква ли присъда биха получили, ако изобщо се стигне до дело за отмъщение?

# 51
  • Мнения: 649
Политиците!!! Също така и хората дето не гласуват остават да решат цигани и турци съдбата им, а после и са нагли да претендират, че не им харесва нищо в държавата.

# 52
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Е няма ли кой да ги поотупа тези?

Любопитно, каква ли присъда биха получили, ако изобщо се стигне до дело за отмъщение?


Много ми се щеше аз да ги поотупам тия мърди, ама мен после ще ме осъдят. А що се отнася до присъдите - ами сигурно пак някоя мизерна условна присъда и карай да върви, голямо чудо станало! Много важно, че заради тяхното безхаберие си отиде още един невинен живот!  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Е няма да се научи българинът, че за получиш пари, трябва да си седнеш на четирибуквието и да си ги заработиш! Аман от тая жажда за пари, всичко човешко отнема!

# 53
  • Мнения: 369
Аман от тая жажда за пари, всичко човешко отнема!

Точно в десетката, Веронна! Виновна е надпреварата на почти всеки да покаже външно, че е нещо повече от другите, дори и да не е. Човешките ценности нямат значение вече. Обръща се твърде голямо внимание на външния вид и на белезите за богатство (дрехи, ГСМ, кола). Как можело да не искам скъп ГСМ, та това било супер важно!?! Постоянното "Какво ще кажат хората?" ми прилича на един вид мания за величие... Същото важи и за тези, които хвърлят боклуци из градинките. Явно мислят, че те са много важни и правилата не важат за тях, пък по-низшите ще почистят.  Thinking

# 54
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Честно казано най-много ме дразни, че всеки се оплаква, а нищо не се прави по същество. Също политиците ме дразнят, еййй не се накрадоха бе, едните, другите, третите, що не вземе някой да направи нещо за държавата ни, само нови данъци и такси мислят (в това число слагам и столична община) и как да източат парите от еврофондовете Sick

# 55
  • Мнения: 4 965
Аман от тая жажда за пари, всичко човешко отнема!

Точно в десетката, Веронна! Виновна е надпреварата на почти всеки да покаже външно, че е нещо повече от другите, дори и да не е. Човешките ценности нямат значение вече. Обръща се твърде голямо внимание на външния вид и на белезите за богатство (дрехи, ГСМ, кола). Как можело да не искам скъп ГСМ, та това било супер важно!?! Постоянното "Какво ще кажат хората?" ми прилича на един вид мания за величие... ...


А също и другата крайност: хора, които имат всичко (буквално) и го ползват точно с показна цел, а после плачат и мърморят колко зле били, как парите не им стигали даже и за хляб и т.н.
Това определено съм го виждала само в БГ.


Иначе в чисто човешкия стремеж "да имаш повече" не виждам нищо лошо, но само ако е постигнато със свои усилия, а не с "чакане наготово, защото някой е длъжен да ни дава". Пак само в БГ го има това.

И мрънкането "под сурдинка", а действия - никакви.

 Peace

# 56
  • Мнения: 224
Политиците!!! Също така и хората дето не гласуват остават да решат цигани и турци съдбата им, а после и са нагли да претендират, че не им харесва нищо в държавата.
smile3501 smile3501 smile3501

# 57
  • Мнения: 197
Толкова много неща ме дразнят или по-точно не ми харесват, че няма смисъл да ги изброявам. Най общо казано, дразни ме това, че  народът "расте под похлупак" и дори не прави опити за ограмотяване и развиване на мисловна дейност, може би поради факта, че основната му грижа е как да оцелее...От там произтичат и другите ни проблеми.

# 58
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Политиците!!! Също така и хората дето не гласуват остават да решат цигани и турци съдбата им, а после и са нагли да претендират, че не им харесва нищо в държавата.
smile3501 smile3501 smile3501
  202uu

# 59
  • Мнения: 654
държавата това сме ние.всичко и всеки ме дразни.

# 60
  • София
  • Мнения: 397
Политиците!!! Също така и хората дето не гласуват остават да решат цигани и турци съдбата им, а после и са нагли да претендират, че не им харесва нищо в държавата.
Защото всички са в играта и няма кой да вземе мерки, няма осъдени хора от властта,  няма истински партии, а кланове и въобще- на кой да се оплачеш и кой да избереш... всичко губи смисъла си. Това е най-дразнещото.

# 61
  • Мнения: 649
санела не съм съгласна с тебе, но не искам да спорим защото няма смисъл.

# 62
  • Мнения: 3 818
Две неща ме дразнят до лудост.
Първото - говоренето в трето лице, единствено число. Мръсно е, гадно е, корупция има, политиците ни скапани, ама ние си го правим такова. А когато трябва да се направи нещо, обикновено онези, които се оплакват, не правят нищо.
Второто - всички онези хора, които искат да изчезнат в чужбина, но стоят тука и говорят за скапаната държава. Ако е възможно всички такива хора да отидат наистина в белите страни, ще бъда много щастлива.

# 63
  • Мнения: 5 462
Политиците ме разсмиват с тъпотия, финансови проблеми, слава Богу, нямам. Но мръсотията ме побърква Sick Каквито и пари да имаш, и имоти, и каквото и да е, все в същите лайна газиш, в същите дупки си трошиш колата и същите песове може да ти загризат детето. Ей тая мизерия ме влудява ooooh!
И за мен това са едни от нещата които ме изкарват от равновесие . Както и простотията , чалгата (като музика и стил изобщо и навсякъде, начин на живот и т.н. ...  ) , прекомерното , масово и отвратително долнокачествено и нескопосано строителство породено от алчноста на хората .... оххх и още много други неща ме дразнят но сега нямам време да пиша повече...

# 64
  • Мнения: 2 388
Най-много ме дразни парвенющината.

# 65
  • Мнения: 9 814
Безотговорността.

# 66
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Циганите.

# 67
Не мога да си спомня. Знам, че имаше нещо, но ...Обичам я !!! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes и много ми липсва.

# 68
  • Мнения: 8 163
Дразнят ме:
Безнаказаността и цинизма
Пушенето на обществени места
Дебелокожието
Мръсотията
Завистта и злобата

Обичам:
Приятелите и част от роднините ми
Сърдечността на планинците
Вкуса на току-що откъснат домат, стоплен от слънцето
Триградското ждрело
Гозбите на мама
Цъфналите сливи, вишни и рози

# 69
  • Мнения: 73
ВСИЧКО !!!!!!!!!!!!

# 70
  • Мнения: 54
Хайде да се хванем за нещо определено и да се опитаме да го променим.

# 71
  • Мнения: 475
оф-ф-ф тъпотата ме дразни.Супер много изпростя тоя народ,ей! ooooh!

# 72
  • Мнения: 418
Политиците ме разсмиват с тъпотия, финансови проблеми, слава Богу, нямам. Но мръсотията ме побърква Sick Каквито и пари да имаш, и имоти, и каквото и да е, все в същите лайна газиш, в същите дупки си трошиш колата и същите песове може да ти загризат детето. Ей тая мизерия ме влудява ooooh!



много добре описано...каквото и да имаш...в тази мизерия трябва да живееш..и май няма тенденций нещо да се промени в тая държава...за съжаление   Sad

# 73
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И тези тенденцийййййй станаха отличителен белег на българите, който също много дразни.

# 74
  • Мнения: 2 309
Хайде да се хванем за нещо определено и да се опитаме да го променим.

Ами хайде, колко човека сме писали в тази тема...10-20-30...тамън ние ще променим нещо. Предлагам да се хванем с дупките и извадените плочи по тротоарите или пък да чистим боклука на София например...може да ходим от врата на врата и да призоваваме хората да се къпят преди да тръгнат сутрин на работа с градския транспорт. Може да пуснем и петиция, няма да е първата в този форум, няма да е и последната. "Предай нататък" ли се казваше филма?

# 75
  • Мнения: 54
Дразнят ме хората, които с ирония говорят за проблемите ни.
daizy , можем да променим това, което зависи от нас.И не да се мъчим да променим другите, а себе си.

# 76
  • Мнения: 4 965
... можем да променим това, което зависи от нас.И не да се мъчим да променим другите, а себе си.

 newsm10

# 77
  • Мнения: X
Масовото бягане от отговорност и овчедушието най-много ме дразнят.

# 78
Да, и аз смятам, че поне някои от тези неща можем ние да променим. поне това с боклуците и мръсотията. Все пак тук влизат 70 000 човека. това е един град хора. Мръсотията дразни всички и все се оплакваме, и все пак някой ги хвърля тези боклуци по улиците. Аз например си мисля, че ако пазаруваме с торби от плат или разни кошници или каквото там ви харесва, а не с найлонови торбички поне няма да ги има пликчетата, украсяващи всяко второ дърво и храст.

Сетих се едно друго нещо , което ме побъркваше и това е - циганите, които секат дървета в Западния парк в София. Наблюденията ми са от предните години, не от тази, но не вярвам тенденцията да се е променила. И това също би могло да бъде спряно, ако се вдигне шум. Аз лично съм споделяла с полицаи, но само вдигат рамене и толкова.

И само да добавя, според мен има неща, които се променят в този форум и именно от хората тук. Например, вижте колко бързо се събраха средства за разни болни дечица и то именно с активната помощ на хора от този и други форуми. На мен това ми направи страшно силно впечатление.

Последна редакция: ср, 19 мар 2008, 10:03 от amanWe4e

# 79
  • Мнения: 1 312
Хвърлянето на хартийки,опаковки и др.. неща навсякъде Crossing Arms

# 80
  • Мнения: 120

Да и мен. Циганите на сапун.

# 81
  • София
  • Мнения: 1 103
 Дразнят ме разбитите тротоари и пътища. Преди няколко месеца, когато бях в Мадрид например много ме изкефи че просто мога да си вървя по тротоара и да си зяпам витрините, защото и да искаш просто няма в какво да се спънеш, докато тука я си се загледал, я си уличил я някое паве или строшена плочка, я си нагазил в дупка или локва. А пък по пътищата, на мен като млад шофъор засега дупките са ми последна грижа, ама колата няма да издържи дълго ако продължавам така.
 Другото по-сериозно нещо, което забелязвам и страшно ме дразни е, че никой не работи както трябва. Каквато и стока или услуга да поръчам за вкъщи или офиса винаги ще има проблем : я забавяне в сроковете, я в качеството на изпълнение и т.н. А и обикновено въпросните хора се държат все едно ние сме виновни, а не те. Разбирам, че много хора са недоволни от заплащането си и не са достатъчно мотивирани, но докато не се избавим от този манталитет - да минаваме по тънката лайсна и да си пестим труда няма и да се оправят нещата.

# 82
  • София
  • Мнения: 1 176
Дразни ме, че най ни бива да се дразним.

# 83
  • Мнения: 2 152
Не ме дразни България
Обичам си родината - култура,история,природа - красота

Дразни ме мен манталитета на българина, ей това най ме дразни
Всеки гледа в чуждата паница,себе си не и не е важно аз да съм добре,Вуте требе да е зле
Първичността, простотията, клюкарите, дребните и низки душици - ей това ме дразни

А най-много ме дразни способността на българина на волско,овчо търпение
Политици, държавници, управници - всеки ни се е качил на главата, ама ние бетон
Не трепваме, не мърдаме, търпим и търпим....

# 84
  • Мнения: 5 940
Дразни ме примирението на българите. Безинициативността. Невъзможността да има гражданско общество у нас. 

# 85
  • Мнения: 8 999
Всичко, което ме дразни, е продукт на хората. Значи, българите ме дразнят!

# 86
  • Мнения: 957
Обичам я такава каквато е , като се промени ще бъде бледо копие на US..ние все към това се стремим.

# 87
  • Мнения: 14 489
дразни ме ужасяващата простотия и липса на елементарни обноски в 99 % от мъжете. то бива турски манталитет ама толкова не бива ooooh!

# 88
  • Мнения: 2 759
                      Само заплатите ме дразнят.

# 89
  • София
  • Мнения: 3 838
Като гледам, сте изброили повечето неща, които и мен ме дразнят - примиренческото мислене, циганите, невъзпитаните мъже, ниските заплати.

# 90
  • Мнения: 4 668
1.Дразнят ме никнещите , като гъби строежи на най - невероятни места и това , че никой не упражнява контрол върху строителството . Достатъчно е да си платиш в общината или на главният архитект и си готов - можеш да строиш върху детската площадка примерно .
2. Дразнят ме вземащите вече връх простотия и селения и озлоблението в хората .
3. Дразни ме полицията , която нищо не върши .
3. Дразни ме мръсотията
4. Дразни ме шумът и това , че никой не спазва наредбите - примерно м/у 14 и 16ч. да не се вдига шум.
5. Дразнят ме всевъзможните данъци за винетки , пътен данък / доста висок за големите автомобили / , а в същото време улиците се разпадат.
И така ... мога още много да пиша , но няма смисъл ...

А и циганите ме дразнят . Но повече ме дразнят идиотите , които държат насила да ги интегрират.

# 91
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Как не ви е срам да се дразните от България и българите? И публично да го заявявяте.  Confused

# 92
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Войнстващата простотия.
П.П. Една позната си правила списък - "за" и "против" да напусна страната. Имала много "за". Само едно "против" - Азис.
Вече не живее в България.

# 93
  • Мнения: 122
Харесвам родината си.
Опитвам се да превъзпитам себе си............... това е.

# 94
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Войнстващата простотия.
П.П. Една позната си правила списък - "за" и "против" да напусна страната. Имала много "за". Само едно "против" - Азис.
Вече не живее в България.
Ох, болна тема е този индивид и подобните нему. Ама тя простотията не ходи по гората....а по хората  ooooh!

# 95
  • Мнения: 1 152
1. Най-общо казано задоволително големият процент, т.нар. овчи народ - безотговорност, бездушие, и много блеееееене.
2. Всичко останало произтича от точка 1.

# 96
  • Мнения: 3 521
Едно-единствено нещо - нежеланието на 90% от хората да видят по-далече от собственото си дъ.

# 97
  • Мнения: 1 479
Имаме страхотна природа и море!Дразни ме управлението.Дразни ме факта,че управляващите не правят нищо за развитието на селата и градовете в Бьлгария.Най-много се дразня от всички дошли "от кол и вьже "в София и обьркаха ритьма на живот на столичани!В момента градьт ми не е това,което беше #Cussing out

# 98
  • Мнения: 2 386
Съгласна съм с всичко написано. Но мен не ме дразни, а ме отчайва, наистина.

# 99
  • Мнения: 606
Да и мен. Циганите на сапун.

Не ща такъв сапун!  Stop

# 100
  • Мнения: 824
Дразня се,че обществото ни няма гражданска позиция.Повечето хора мислят,че те не са в състояние да променят нещата.А кой трябва да ти помогне,ако ти сам не си помогнеш?

# 101
  • Мнения: 505
Невъзпитаните, прости, нетолерантни, злобни и нечистоплътни хора - има ги в изобилие тук и май няма шанс да изчезнат скоро, защото възпитават поколение след поколение... Tired

# 102
  • Мнения: 94
дразни ме това че вече не можеш да живееш нормално,мизерията,гладните хора по улицата,но не ме дразнят те а тези които го позволяват.С една дума икономиката ни е пълен провал Close

# 103
Липсата на култура в България най-много ме дразни.От там идват и всички други неща,които ме дразнят-как много хора си хвърлят боклуци просто ей така по улиците например.

# 104
  • Мнения: 183
Безхаберието на хората!Но тъй като аз се опитвам да реша моите си проблеми и дразнения,се опитвам да събудя скапаният народ...Не ми ли личи!?

# 105
  • Мнения: 2 018
Абе усещам се напоследък, че не се дразня на нищо  Thinking

# 106
  • Мнения: 2 309
Дразнят ме хората, които с ирония говорят за проблемите ни.
daizy , можем да променим това, което зависи от нас.И не да се мъчим да променим другите, а себе си.

Иронизирам, защото ми е писнало да се тръшкам и да се чудя какво да направя, за да помогна на тази страна. Аз нямам нужда от промяна, съвестен гражданин съм - плащам данъци, хвърлям си боклука на определените места, стоя винаги права в автобуса дори и да има празно място, отстъпвам на майки с деца и възрастни ред в магазина, давам пари, дрехи и играчки за благотворителност, държа се учтиво с хората и говоря на ти след като съм получила разрешение, пресичам само на пешеходна пътека. Дразня се, когато някой дълбокомислено заяви, че трябва да променим себе си, за да се оправи тази държава. Ако на мен ми поникнат крила, означава ли че няма да има дупки по улиците, или трафик. Дразня се, когато непрекъснато обвинявамев себе си за всички проблеми на държавата - да, простаци сме българите, да, мръсни сме и миришем доста често. Но не сме единствената такава нация, ако държавата се грижеше за народа си, щеше да чисти редовно боклука, щеше да купи автобуси със свестна вентилация и пр. Защото, ако ти даваш максимума от себе си, какво срещаш? Ако държавата се грижеше за комфорта на своите данъкоплатци 90% от изнервеността на българите ще изчезне. Говоря не за това държавата да те издържа и дондурка, а за това да посрещне твоето плащане с качествена обществена услуга.

# 107
  • Мнения: 54
Добре. Сядаме и чакаме някой да оправи държавата.

# 108
  • Мнения: 3 091
съжалявам, че сега нямам време да прочета всички мнения.

най-много ме дразни това, че няма никакъв регламент, не се спазват закони, няма ред - нито в главите ни, нито в държавата!

навсякъде има простаци, простотия и корупция, но тук цари пълно беззаконие. прилагат се двойни стандарти

# 109
  • Мнения: 2 309
Добре. Сядаме и чакаме някой да оправи държавата.

Интересно ми е да чуя какво предлагаш ти. Все още имам някакъв идеализъм в себе си, ако предложиш нещо смислено, ще те подкрепя.

# 110
  • Мнения: 36
[[/quote]

Иронизирам, защото ми е писнало да се тръшкам и да се чудя какво да направя, за да помогна на тази страна. Аз нямам нужда от промяна, съвестен гражданин съм - плащам данъци, хвърлям си боклука на определените места, стоя винаги права в автобуса дори и да има празно място, отстъпвам на майки с деца и възрастни ред в магазина, давам пари, дрехи и играчки за благотворителност, държа се учтиво с хората и говоря на ти след като съм получила разрешение, пресичам само на пешеходна пътека. Дразня се, когато някой дълбокомислено заяви, че трябва да променим себе си, за да се оправи тази държава. Ако на мен ми поникнат крила, означава ли че няма да има дупки по улиците, или трафик. Дразня се, когато непрекъснато обвинявамев себе си за всички проблеми на държавата - да, простаци сме българите, да, мръсни сме и миришем доста често. Но не сме единствената такава нация, ако държавата се грижеше за народа си, щеше да чисти редовно боклука, щеше да купи автобуси със свестна вентилация и пр. Защото, ако ти даваш максимума от себе си, какво срещаш? Ако държавата се грижеше за комфорта на своите данъкоплатци 90% от изнервеността на българите ще изчезне. Говоря не за това държавата да те издържа и дондурка, а за това да посрещне твоето плащане с качествена обществена услуга.
[/quote]
  202uu  Абсолютно съм съгласна !На фона на бедността и мизерията на 80%от българите, се редят кампания след кампания-за БГ коледа ,за децата от Могилино,за училищни рампи за децата инвалиди,за още много болни дечица ,борещи се за шанс за живот...Защо държавата няма пари за тези кампании?Защо има пари за нов автопарк за правителството?Защо има пари за ремонт годишен ремонт на парламента?Защо имаше излишък от 1.2 мил.лв и как беше похарчен той?Ето това мен ме дразни най много!

# 111
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Добре. Сядаме и чакаме някой да оправи държавата.

Интересно ми е да чуя какво предлагаш ти. Все още имам някакъв идеализъм в себе си, ако предложиш нещо смислено, ще те подкрепя.

Тъкмо и аз щях да питам същото - mimil
Ти какво правиш или си направила за да оправиш държавата ?
 ooooh! Ей такива като вземат да се изхвърлят много ме дразнят  . ooooh! ooooh!


# 112
  • Мнения: 3 294
Дразни ме мръсотията и боклука , който почти всеки с лека ръка разпръсква по улиците   ooooh! , дразни ме че няма закони  ooooh!
и в кръга на шегата дразни ме на комшията кучето  Peace

# 113
  • Мнения: 54
Никой не се изхвърля.Не си хвърляйте отровата в/у мен. За да се промени държавата, трябва да се започне от манталитета на хората. Аз мога да започна от себе си. Не от Иванка и Петкан.Аз си знам недостатъците и мога да работя в/у тях. Трябва да сме в мир със себе си, за да приемаме и обичаме другите. Не ви казвам да си запълните дупките на улицата пред вас или да оправите проблема с бездомните кучета и .т.н. Но можем да изчистим пред входа и да кажем добър ден на съседа. Ей такива елементарни работи. От там се започва. Но след като по моя начин мислите , че няма да се оправим, оправете го по вашия.

zi4e  "ей такива " - на някой друг ...

# 114
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Май при нас, българите, най-силно важи максимата "Рибата се вмирисва откъм главата". Като си го помисля това, настръхвам, защото всички ние, обикновените хора, все правим по нещо, за да помогнем или поне да подсетим някого, че държавата трябва да се оправи - плащаме си данъците, организираме какви ли не благотворителни кампании, за да събираме пари за различни каузи, даже на все повече места виждам, че хората от дадена кооперация започнаха все по-често да си организират позабравения "ленински съботник". Значи ние все правим нещо, колкото и малко да е то, но онези, от които наистина зависи начинът и пътят на коренната промяна, са ослепели, оглушали и са придобили едно олимпийско спокойствие, което не знам на какво се дължи. 18 години някои от тях не са си мръднали задниците от топлите местенца в парламента, а какво са направили през това време? И обикновеният човек си вика: "А, щом на тия не им пука, що пък на мен да ми пука?!" Вбесява ме и недосегаемостта им - тяхната и на някои особени фигури от подземния свят - за тях няма ни закони, ни съвест, ни морал, нищо! И всички така са се преплели, че човек се чуди къде свършват едните и почват другите. Но май граница няма, както и Брюксел им каза - всичко е една клика с общата цел да се краде, да се трупат чужди пари в твоя сейф и т.н. Вбеси ме и една случка от вчера - една съседка на майка ми починала - беше стара и болна жена, не щяха да я лекуват в болницата повече и я върнаха у тях. Четиригодишната ми дъщеря, като научи, че е починала, ме запита: "Ама мамо, защо е починала бабата? Застреляли ли са я?" Какъв въпрос от толкова малко дете! Доста се почудих какво да й отговоря - децата вече така са свикнали всяка вечер по новините да се говори за стрелби и престъпления, че как да им обясниш, че не всеки трябва да е застрелян, за да умре? И как да й обясня, че докторите са я върнали от болницата, защото по техните разбирания била стара и нямало смисъл да се лекува? Ужасяващо е, че и децата ни от ранна възраст започват да разбират, че нещо не е както трябва - и те усещат непукизма и бездушието и започват да задават въпроси, на които ние възрастните, още нямаме отговори.

# 115
  • Мнения: 2 309
Но можем да изчистим пред входа и да кажем добър ден на съседа. Ей такива елементарни работи. От там се започва. Но след като по моя начин мислите , че няма да се оправим, оправете го по вашия.

ОК, аз го правя това. Пред нашия вход е чисто, градинката ни е чиста, поздравяваме със съседите, ще те изненадам ли, ако ти кажа, че най-редовно като извеждам дъщеря ми опосквам боклуците на площадката, за да си играе тя на воля. Ще си кача ли реномето в твоите очи? И като ги правя тези неща, какво от това?  Аз съм съгласна с теб, че трябва да се променим, но това за съжаление не става с личен пример. Мислиш ли, че като пуснеш пост в Бг-мама, ще промениш нещо? Прости цинизма ми, но съм реалист.

# 116
  • Мнения: 875
дразнят ме съвсем конкретни и малки неща: дразнят ме органите, които позволяват на хлапетата да карат колелета по площади и места за пешеходци; дразни ме обслужването в магазините (ти си клиент, а аз съм ПРОДАВАЧКА и мога да си те гледам гадно колкото си искам); дразни ме поведението на някои майки към децата си (масов контрол, грубо отношение и наслагване чувство на вина); дразни ме и това, че в заведенията няма столчета за малките; дразни ме силната и просташка музика, която звучи навсякъде и щеш не щеш я слушаш; дразни ме и това, че всеки се бърка в работата на другите, било със съвети, или просто с въпроси от любопитство. сигурно има и още неща, но за тези се сещам сега.  Tired

# 117
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Еееееееееееее, няма по-тъпо животно от българина! Току-що отново се убедих в това! Излизам на терасата и какво да видя - в градинката пред кооперацията един льольо дошъл да си пасе кравите!!!!  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Там, дето децата играят, той говеда домъкнал! Подвикнах му от терасата, че тук не е пасище и да си ги прибира, а той ми вика: "Ти знайш ли колко ядат, МА?! С к'во да ги храня, като нЕмам пари?" Идваше ми да го полея с една кофа вода! Е, кажете ми сега, като не му пука на тоя шемет, да взема да го утрепя ли?! Яд ме е!!!!!!!  #Cussing out #2gunfire Пък като помислих малко, пак стигам до извода: кокошката или яйцето е първо, демек, той ли е виновен, че няма с какво да ги гледа, или пак ония отгоре, че само плюкат за земеделие, пък една стотинка не дават на земеделците, мамичката им на всички!!! А тоя, че е виновен, дето си домъкна кравите там, дето играят децата ми - ами виновен е! Не може ли да помисли малко с тая зелка на раменете си?! Ох, за трепане са!!!!!!!! Сите са маскари!!!  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 118
  • Мнения: 54
Като пуснах първия си пост в тази тема не съм очаквала , че ще променя нещо. Очаквах това , което става в момента. Преиначавате смисъла на думите ми. Търсите някой , на когото да си го изкарате. Този някой няма да съм  аз .
Не съм казала, че всичко зависи от нас и че ние сме си виновни.
daizy  , браво. Незнам дали ще се издигнеш в моите очи, но ако все така поемаш инициативата ще се издигнеш в очите на дъщеря ти и тя ще знае, че може да разчита на теб.
Няма да пиша в тази тема повече. Не ми е до спорове.

# 119
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ох, тоя ще ме довърши! Видя, че ме ядоса, и сега е извадил и овце отнякъде!!!!!!!  #2gunfire #2gunfire #2gunfire И като си помисля само, че не е единствен, дето не му пука ни за децата, ни за природата, ни за нищо! Даже и за него самия не му пука! Е, затова сме на тоя хал!

# 120
  • Мнения: 577
Ох, тоя ще ме довърши! Видя, че ме ядоса, и сега е извадил и овце отнякъде!!!!!!!  #2gunfire #2gunfire #2gunfire И като си помисля само, че не е единствен, дето не му пука ни за децата, ни за природата, ни за нищо! Даже и за него самия не му пука! Е, затова сме на тоя хал!
Ааааааааа как бе?-за природата му пука----------наторява почвата.  Whistling   WhistlingПри нас пък има един кон.И този изрод му връзва двата предни крака,за да не може много да бяга .Говорим за центъра на Пловдив  Crazy

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 15:32 от barboranova

# 121
  • Мнения: 4 965
 Joy

Предпочитам в градинката пред нас да пасат крави, вместо да си спират колите точно в лехата с цветята (които целият вход ежедневно почиства, полива и т.н.).

# 122
  • Мнения: 2 388
Последното, което много ме подразни беше референдума за петролопровода. Това, че излязоха да гласуват под 50 % от живущите, защото и да гласуват и не гласуват-все тая.

# 123
  • Мнения: 2 309
В парка на Редута пък пасяха кози  Laughing

# 124
  • Мнения: 2 388
По този повод, един съсед преди години си гледаше овца. Simple Smile

# 125
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Мани, мани, тоя + още няколко главанаци цяло ТКЗС си направиха тук! Насред града!

# 126
  • Мнения: 2 388
Мани, мани, тоя + още няколко главанаци цяло ТКЗС си направиха тук! Насред града!
И аз затова ти говоря в центъра на Бургас - овца да гледаш и кокошки са гледали, абе разни хора-разни виждания. Simple Smile

# 127
  • Мнения: 47 981
В парка на Редута пък пасяха кози  Laughing


ауу, да , спомням си
най- много ме дразни отношението към децата и инвалидите, към пенсионерите и всички останали групи от населението , които имат нужда от по- специално внимание
много ме дразни боклука и кучешкия въпрос
в софия ме дразни безразборното строителство и несъобразяването че са нужни не само мол-ове и жилищни сгради, но и детски градини, училища и градинки, и дори улици все пак

# 128
  • Мнения: 86
всички пишат за мръсотията ама тя не идва от нищо то!
политиците ние си ги избираме!
Държавата ни е много хубава има си правила и закони но никои не ги спазва!
Спираме на забранени места с по две три табели за забранено спиране и паркиране.
Хвърляме си боклуците през балконите и чакаме някои друг да го изчисти.
Хората ме дразнят в България!

# 129
  • София
  • Мнения: 62 595
Абе, вече и политиците май не можем ги мръдна, защото са засмукали здраво и не пускат. Въртяха се, въртяха се, то не бяха коалиции двойни и тройни, алтернативни и пак същата работа. Станаха олигарси по български. Ей го, на, и последния скандал с биоматериалите!

# 130
  • Мнения: 94
Еееееееееееее, няма по-тъпо животно от българина! Току-що отново се убедих в това! Излизам на терасата и какво да видя - в градинката пред кооперацията един льольо дошъл да си пасе кравите!!!!  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Там, дето децата играят, той говеда домъкнал! Подвикнах му от терасата, че тук не е пасище и да си ги прибира, а той ми вика: "Ти знайш ли колко ядат, МА?! С к'во да ги храня, като нЕмам пари?" Идваше ми да го полея с една кофа вода! Е, кажете ми сега, като не му пука на тоя шемет, да взема да го утрепя ли?! Яд ме е!!!!!!!  #Cussing out #2gunfire Пък като помислих малко, пак стигам до извода: кокошката или яйцето е първо, демек, той ли е виновен, че няма с какво да ги гледа, или пак ония отгоре, че само плюкат за земеделие, пък една стотинка не дават на земеделците, мамичката им на всички!!! А тоя, че е виновен, дето си домъкна кравите там, дето играят децата ми - ами виновен е! Не може ли да помисли малко с тая зелка на раменете си?! Ох, за трепане са!!!!!!!! Сите са маскари!!!  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
А да не говорим,че на детските площадки си разхождат кучетата и децата ни като си играят в пясъчника тъпчат върху кучешки лайна SickТова е безобразие,но никой не им забранява,нали? #Crazy

# 131
  • Мнения: 1 479
Дразнят ме и цигани препускащи с коне и каруци по софийските улици #CrazyНали сме европейски град?

# 132
  • Мнения: 2 388
Дразнят ме и цигани препускащи с коне и каруци по софийските улици #CrazyНали сме европейски град?
Мислех, че само в Бургас още е модно да се ходи с каруца, но явно навсякъде е така. Simple Smile

# 133
  • Мнения: 648
    Липсата на правила ме смущава най- много. Това е основното, за това ни обслужва кофти администрация, за това нямаме място по тротоарите, за това всичко е в боклуци....................

Трудно ми е да понасям масовия конформизъм и липса на гражданска позиция.

# 134
  • Мнения: 2 759
...Предпочитам в градинката пред нас да пасат крави, вместо да си спират колите...
                     И аз  Peace. Сто пъти повече го предпочитам дори. А как вредят кравите на природата - не разбрах.

# 135
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Ох, тоя ще ме довърши! Видя, че ме ядоса, и сега е извадил и овце отнякъде!!!!!!!  #2gunfire #2gunfire #2gunfire И като си помисля само, че не е единствен, дето не му пука ни за децата, ни за природата, ни за нищо! Даже и за него самия не му пука! Е, затова сме на тоя хал!

Я, гледай по-ведро в този случай. Поне децата ще видят какво е това овца и крава. По-добре това, отколкото някои други работи.

# 136
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
...Предпочитам в градинката пред нас да пасат крави, вместо да си спират колите...
                     И аз  Peace. Сто пъти повече го предпочитам дори. А как вредят кравите на природата - не разбрах.

Ооооооо, много вредят даже! По някаква телевизия гледах, че говедата много пър..., пардон, изпускат газове. И в техните газове се съдържа метан, който е направо убиец за озоновия слой, демек, предизвикват парников ефект. Та по тоя повод в Нова Зеландия измислили начин да пречат на това миризливо явление - слагат на гърба на говедата нещо като резервоар, та там да се събират. Не ме питайте как се свързва резервоарът с мястото, отделящо газове, щот' не знам, пък и нямам желание да науча... Ама къде у нашия пастир толкоз акъл?!

# 137
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Цитат на: veronna в четвъртък, 20 март 2008, 15:21
Ох, тоя ще ме довърши! Видя, че ме ядоса, и сега е извадил и овце отнякъде!!!!!!!     И като си помисля само, че не е единствен, дето не му пука ни за децата, ни за природата, ни за нищо! Даже и за него самия не му пука! Е, затова сме на тоя хал!
---------------------------------------------------------------------------
Я иди си надой малко мляко за дечица поне да си на кяр Joy Joy Joy Joy Joy

Не е смешно ПОЛОЖЕНИЕНО даже е трагично.

# 138
  • Мнения: 577
...Предпочитам в градинката пред нас да пасат крави, вместо да си спират колите...
                     И аз  Peace. Сто пъти повече го предпочитам дори. А как вредят кравите на природата - не разбрах.

Ооооооо, много вредят даже! По някаква телевизия гледах, че говедата много пър..., пардон, изпускат газове. И в техните газове се съдържа метан, който е направо убиец за озоновия слой, демек, предизвикват парников ефект. Та по тоя повод в Нова Зеландия измислили начин да пречат на това миризливо явление - слагат на гърба на говедата нещо като резервоар, та там да се събират. Не ме питайте как се свързва резервоарът с мястото, отделящо газове, щот' не знам, пък и нямам желание да науча... Ама къде у нашия пастир толкоз акъл?!
smile3555 smile3555 smile3555       Уууааааааууууууу докъде се е развила техниката?  Shocked  

# 139
  • София
  • Мнения: 108
Като цяло ме дразни простотията, която сякаш е обхванала целокупния български народ, но напоследък направо ми бърка в очите и в червата гадния несекващ поток на хора от провинцията към София, задръстванията които стават заради тях, масовото строителство, което се разрастна пак заради тях,  селския манталитет които повечето носят със себе си и куп други неща. Имам доста приятели и колеги от тази категория, които са приятни и любими хора, но въпреки това пак ме дразни у тях тази тъпа настоятелност да се намират непременно в София (като повечето от тях в родните си градове и села имат и къщи(апартаменти), имали са и работа, там им е и семейството...

# 140
  • Мнения: 19 296
Мръсотията,
неуредиците,
липсата на здравеопазване,
лошата инфраструктура,
неучтивите продавачки,
агресивността на хората,
колите по тротоарите,
задръстванията,
липсата на адекватен градски транспорт,
липсата на достатъчно озеленени части за отдих и детски площадки за игра,
непригодените улици и обществени сгради за свободно придвижване на инвалидите,
пушенето на обществени места,
първенющината...
Това се сещам в първия момент.Ако се позамисля, мога поне още пет неща да изброя.

# 141
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 Това, че вече 19 години след промяната 80% от Българите живеят 3 (три) пъти по-мизерно, от времето на социализма...!...?...

# 142
  • Мнения: 429
Простотията, това най-много ме подлудява. Да си нагъл, невъзпитан и неграмотен идиот е "готино" само в България. Неграмотността сред хората под 30 години не само ме дразни, но и ме плаши. Всичко друго е наслагване - бутането, викането и предраждането по опашките, секненето на улицата, мляскането в ресторант, мръсотията, намусените лица, липсата на "добър ден" .... 

# 143
  • Мнения: 118
Образователната система и материалната база в училищата.За бога,в кабинета по биология няма здрав микроскоп! Close

# 144
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Образователната система и материалната база в училищата.За бога,в кабинета по биология няма здрав микроскоп! Close

А, ама то и микроскопи ли имало в училищата?! Голям напредък, голямо нещо, брей! Пу, да не им е уроки! Пък един здрав нямало - важното е, че изобщо има микроскопи! Абе избива ни на майтап от цялата тая мизерия, ама карай... Хората са казали: "Светът е оцелял, защото се е смял." Аз пък ще кажа: "Българинът е оцелял, защото се е смял."

# 145
  • Мнения: 118
Хах,ми то явно ги държат за украса и за запълване на пространството...Микроскопските препарати са или изветрели или изчезнали с времето,стъклата на витрините с пеперуди и миди са изпочупени,да не говорим за разлагащият се човешки ембрион по анатомия,на минимум 10 години в бурканче от лютеница с ръждясала капачка...Повечето ги е гнус дори да се доближат до него... ooooh!

# 146
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Хах,ми то явно ги държат за украса и за запълване на пространството...Микроскопските препарати или изветрели или изчезнали с времето,стъклата на витрините с пеперуди и миди изпочупени,да не говорим за разлагащият се ембрион по анатомия,на минимум 10 години в бурканче от лютеница с ръждясала капачка...Повечето ги е гнус дори да се доближат до него... ooooh!

Кошмар! И после искат на децата да им е интересно! Честно казано, направо ме е яд, като гледам в "белите държави" как са устроени и училищата, и предметите за изучаване, и всичко - направено е с едничката цел да предизвика и задържи интереса на ученика. А при нас си кюта старата система, която едно време действаше, но сега е твърде остаряла. На всичкото отгоре  повечето ученици и учебници не желаят да си купят. Не ги виня, нито родителите им - всичко е от липса на интерес и от неспособността на някои хора да го предизвикат...

# 147
  • Мнения: 6 618
Дразни ме, че всички се дразнят от нещо и от някой ,а никой не се вглежда в собственото си поведение т.е все някой друг е виновен ,а ние за нищо не сме.

# 148
  • Мнения: 250
Корупцията, шуробаджанащината, и липсата на уважение към възрастните, както и неспособността на "държавата" да задържи в България младите.

# 149
Всичко-скъпотия, мизерия,мръсотия,беззаконие.Напил се някакъв олигофрен ка4ва се на кола и дръж се народе. И се моли да не те срещне.

# 150
Всичко изброено по-горе и най-вече простотията, нахалството и наглостта на хората.

# 151
  • Мнения: 2 673
Злобарията. Мръсотията. Простотията. Нежеланието да допуснем Бог в себе си.

# 152
  • Мнения: 196
мен ме дразнят злобни мрънкащи незадоволени(в всяко отношение)хора на който все някой друг им е виновен Twisted Evil направо ми иде да  bash bash

# 153
  • Oslo
  • Мнения: 659
Това, че тъпчем на едно място почти 20 години.

# 154
  • Мнения: 164
БЕЗОТГОВОРНОСТА  липсата на каквито и да било закони абе всичко  чак се ядосвам като пиша

# 155
  • Мнения: 2 563
Предразсъдъците и отказа да търсим вина у себе си - все някой друг ни е виновен - САЩ, ЕС, циганите, Косово, ББС...

# 156
  • Мнения: 233
МРЪСОТИЯТА! Ако поне половината българи си изхвърлят боклуците на определените за това места сигурно България ще е различна.Детето ми беше в проходилка когато гобях научила да носи хартийки в коша и до ден днешен го прави.Когато сме навън и наоколо няма кош си ги слага в джоба(хартийките) или ги дава на мен.

# 157
  • Мнения: 9 991
Хората много се озлобихме един към друг. Ниските заплати. Пълния хаос.

Общи условия

Активация на акаунт