Затваряме ли си очите за насилието в детските градини?

  • 10 659
  • 101
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 7 097

Дано да е така наистина и да се ангажира директорката, а не само да те "успива", за да не раздухаш случая и по други институции...

# 31
  • Мнения: 9 814
Щом смяташ, че учителките превишават правомощията си в твое право е да защитиш детето си. Напълно те подкрепям, бих направила същото. Peace

# 32
  • Мнения: 8
Здравейте,мами!Следя ви с интерес.Темата вълнува и мен.Бихте ли споделили''основателна причина'', поради която детето ви заслужава да стои на столче до госпожата или да бъде лишено от игра за известно време.

# 33
  • Мнения: 4 965
Здравейте,мами!Следя ви с интерес.Темата вълнува и мен.Бихте ли споделили''основателна причина'', поради която детето ви заслужава да стои на столче до госпожата или да бъде лишено от игра за известно време.

1. Да се скрие под леглото в спалото помещение и да слуша как учителката и лелката се побъркват да я търсят - така повече от 15 мин.
2. Да се сбие по време на игра с друго дете, защото не могат да си поделят играчка.
3. Да излъже, че отива да си мие ръцете и да натъпче 2 топчета тоалетна хартия в тоалетната и да трябва да викат водопроводчик.
И това само едната ми дъщеря. Искаш ли още причини?
Аз за тези изпълнения сигурно щях поне ухото да й издърпам...
Радвам се, че имат страхотни госпожи в градината и се справят с говорене и седене на столчето.

# 34
  • Мнения: 1 172
Здравейте,мами!Следя ви с интерес.Темата вълнува и мен.Бихте ли споделили''основателна причина'', поради която детето ви заслужава да стои на столче до госпожата или да бъде лишено от игра за известно време.
Същите, поради, които и у нас си отнася наказанието плюс:
- блъскане, бой, ритници и т.н. Нали не мислиш, че една госпожа може да контролира 20+ деца, без принудително да изолира по-бесните, след като няколко пъти им е направена забележка?
- опасно висене от люлки и катерушки, спускане по пързалката с главата надолу - пак по същата причина, че не може 1-2 жени да са на 1 ръка разстояние от всички деца
- опити да излезе от двора на градината, или да влезе вътре в сградата, когато цялата група е навън и несъобразяване със забележките на учителката
и още куп други...

Защо не ги смяташ за основателни? И как искаш да реагира учителката, ако например не твоето дете удря, а него го удрят? Или ако детето ти отказва да слуша и ходи където си иска?

# 35
  • Мнения: 202
Здравейте,мами!Следя ви с интерес.Темата вълнува и мен.Бихте ли споделили''основателна причина'', поради която детето ви заслужава да стои на столче до госпожата или да бъде лишено от игра за известно време.


Основателна причина според мен е налице, когато с поведението си детето е застрашило по някакъв начин собствената си безопасност или безопасността на останалите деца в групата и след търпеливи и спокойни забележки от страна на персонала детето не е променило поведението си. Ето за такива неща е подходящо детето да се отдели от игрите на останалите малчугани и да се поговори по-късно с него за това кое е правилно и кое не и  най-вече защо не е правилно. Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 7 033
Azaf, да са ти живи и здрави малките кукли, явно не страдат от липса на идеи  Laughing И синът ми е такъв находчив дивак  Confused
 Извинявам се за Off-a.

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
достин, много ми стана мъчно за детето ти. Дано след писмото ти има ефект. Дано госпожата, която си позволява да се звери на децата по този начин си получи наказанието. И дано не рефлектира върху детето!

# 38
  • София
  • Мнения: 2 952
Според мен, ако има насилие в една градина или ясла, това става само със знание на директора.
Ако не знае, за какво е там?
Знаем средната възраст на учителките, лелките и директорките - те работят заедно десетки години и най-често живеят съвсем в района на градината. Не мога да вярвам при това положение, че "не си знаят и кътните зъби".
Изключения винаги съществуват, но аз пък знаех още преди децата ми да тръгнат на градина, че в съответните две градини на децата не се посяга. Тоест съм знаела и обратното, а социалния ми живот не тече само в квартала и само на площадките  Wink
Имам много неща да кажа по темата вкл. и за началните училища и учители, но ще стана многословна.

# 39
  • Мнения: 2 732
Ммм да ,често има родители ,които си затварят очите за насилието в детските градини .Подкрепям те напълно ,успех !

# 40
  • Мнения: 1 988
Да! Според мен си ги затваряме и то не  за физическо насилие, проблема според мен е друг.В яслата, където ходи сина ми има едно момченце, на което казват-Сатанака/според сина ми/Дълго време се чудих какво е това, защото Жоро го казваше по детски-мислех, че е сватанака/някакви странни роднински връзки между лелите и това дете/В последствие обаче, когато Жоро започна да говори по-чисто се оказа, че е Смотаняка #Crazy #Crazy #CrazyПредставяте ли си-едва ли някое от децата в яслата му го е измислило.Чудя се как ли наричат и другите деца newsm78
Георги по принцип е много палав и не правех проблеми на лелките в яслата, когато се беше ударил някъде, но....2 дни подред и около 2 очички е насинен, веднъж имаше доста голямо охлузване-знам, че сам се е ударил естествено/не мисля, че в яслите и градините има нещо повече от леки шамарчета/, но в крайна сметка работата на персонала е да ги гледа и според мен когато едно дете е по-палаво трябва да му се отделя повече внимание Naughty
Персонала в детските заведения е под всякаква критика-начумерени, дебели лелки, които само чакат да им свърши работното време и да си тръгнат, или как преди това да се нахранят там.
Съжалявам за дългия пост, но искам да ви разкажа една много показателна случка.На 01.06-ДЕН НА ДЕТЕТО В Хасково имаше организирани мероприятия в центъра.В края на детското шоу имаше и торта и питифурки уж за децата, но само уж #Crazy #Crazy #CrazyВсички учителки, директорки и лели, които присъстваха от различни детски градини в града се бяха наредили първи и лапаха торта и сладки като невидели #Cussing out #Cussing out #Cussing outБеше грозна работа.Децата хванали по някоя петифура, а персонала мъкне тарелки с почерпка #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 41
  • Мнения: 4 965
...Персонала в детските заведения е под всякаква критика-начумерени, дебели лелки, които само чакат да им свърши работното време и да си тръгнат, или как преди това да се нахранят там.
...

Това описание е просто уникално. А как си ги представяш: усмихнати /задължително роботизирани, за да не се уморяват, да не са в цикъл, да не се разболяват.../, с манекенски размери и визия, готови да жертват личния си живот и собственото си семейство /не да, Боже - деца/ и да работят всеотдайно 24/7, задължително да не огладняват и да не ходят до тоалетната...
 Joy

# 42
  • Мнения: 1 988
Не-представям си ги поне усмихнати сутрин когато вода детето си на яслата-все пак работят с деца-това не е за всеки.Представям си ги млади и надъхани за работа момичета, а не отегчени от живота си госпожи. Всеки има лоши дни, но щом работата им го изисква ще се постараят децата да не го разбират, нито пък родителите Naughty
Представям си ги отговорни щом работят с малки деца-не е нужно да жертват живота си, защото в яслата едва ли ще им се наложи ако си вършат работата съвестно.Незнам колко часов е работния им ден, но те го уплътняват с пиене на кафе и четене на вестник, докато децата се "Зомбират" пред детското филмче, което са им пуснали, вместо да им пеят песнички, или да играят някоя игра.Далече съм от мисълта, че тази порочна практика се отнася за всяко детско заведение, но поне за тези върху които имам наблюдение, а повярвай ми това, което съм разказала по-горе наистина е така Peace

# 43
  • Мнения: 1 172
Ако искате да сте обективни, не смесвайте така директно възрастта на учителките с желанието им да работят добре. Работата с деца не е за всеки, но и възрастта не е определяща според мен.
Прякорите в градините си ги измислят предимно децата. Още повече пък като имат пример от по-големи братовчеди или братя/ сестри или като зяпат неподходящи филмчета, пък били те и анимирани.

# 44
  • Мнения: 4 965
Не-представям си ги поне усмихнати сутрин когато вода детето си на яслата-все пак работят с деца-това не е за всеки.Представям си ги млади и надъхани за работа момичета, а не отегчени от живота си госпожи. Всеки има лоши дни, но щом работата им го изисква ще се постараят децата да не го разбират, нито пък родителите Naughty
Представям си ги отговорни щом работят с малки деца-не е нужно да жертват живота си, защото в яслата едва ли ще им се наложи ако си вършат работата съвестно.Незнам колко часов е работния им ден, но те го уплътняват с пиене на кафе и четене на вестник, докато децата се "Зомбират" пред детското филмче, което са им пуснали, вместо да им пеят песнички, или да играят някоя игра.Далече съм от мисълта, че тази порочна практика се отнася за всяко детско заведение, но поне за тези върху които имам наблюдение, а повярвай ми това, което съм разказала по-горе наистина е така Peace

А уморените коне ги убиват...

Предлагам всеки над 40 г. в тази държава - под ножа - особено госпожите с наднормено тегло...

На твое място бих сменила градината. Сигурна съм, че има всякакви, но и всички сме хора. Важно е ръководството да си е на мястото.
В "нашата" градина госпожите са на средна възраст /т.е. не сас млади момичета, а госпожи/, но си гледат съвестно работата, децата ги обожават, телевизор изобщо няма и т.н.
Всъщност, подала ли си сигнал в общината? Peace

Общи условия

Активация на акаунт