Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора

Home, Sweet Home...and home is where the heart is

Моля ви, дайте съвет!Сестра ми от доста време пие противозачатъчни, но от тези,които се пият 21 дена и после се почива 7 дена.Точно на осмия ден (3 дена след като и свършило)правили секс и то без да се пазят.Следобеда пак почнала да си пие хапчетата. Сега се чуди дали е възможно да е забременяла.
Другият важен въпрос е дали след като пие противозачатъчни може да пие и постинор?
Усетила е и болки ниско долу,но аз мисля,че това не може да се дължи на бременност.Според вас може ли?
Казах и ,за да не се терзае да иде на гинеколог,но тя живее в Бостън и там са и казали,че могат да и дадат час чак за юни, а в САЩ спешните и частни са доста скъпи.
Цитирай

Казах и ,за да не се терзае да иде на гинеколог,но тя живее в Бостън и там са и казали,че могат да и дадат час чак за юни, а в САЩ спешните и частни са доста скъпи.
Чак юни  Shocked Браво на тях!
Защо не се посъветваш за схемата с противозачатъчни и постинор с твоят гинеколог?Предполагам,че ще ти помогне. Peace
Цитирай

Sofia

Не би трябвало да е бременна щом си пие хапчетата по схемата. Да не я нарушила и за това да се съмнява?
Цитирай

София

Не би трябвало да е бременна щом си пие хапчетата по схемата. Да не я нарушила и за това да се съмнява?

Мда, те си предпазват и в 7-те дни между опаковките..както и първата седмица от приема, щом не е прекъсвала и си ги взима редовно....
За постинор не знам, не ми се е налагал до сега.
Цитирай

Sofia

Е.. ... ти ХЪмерикЪТЪ.
Цитирай

В сърцето на Пламен

Според мен не е бременна,тя си е спазила схемата
Цитирай

Varna

Мисля че няма никакъв проблем. Противозачатъчните пазят през целия период. Няма смисъл да пие постинора. Да прочете какво пише на опътването за лекарствата.
Цитирай

Home, Sweet Home...and home is where the heart is

Тя се сети, че е пила едновременно Диане-35 и антибиотици, а те май намалят ефективността на противоза4атъчните.Някой имал ли го е този проблем?
Цитирай

София

Аз пих няколко години противозачатъчни по тази схема, не съм забременявала. По принцип хапчетата предпазват и в периода м/у 2те опаковки (т.е. почивката). Пила съм антибиотици, не съм имала проблем.
Ако искаш питай твоята гинеколожка.
Цитирай

Popovo

Аз пък имам една позната , която стриктно си пиеше противозачатъчните и .....забременя и двата пъти по този начин . Май няма 100 процента гаранция и при тях . newsm78
Цитирай

рядко вкъщи

И според мен не би трябвало да има проблем.А Постинор вече не се произвежда.Заместили са го с някакво друго (1 хапче),обаче не помня как се казва newsm78
Цитирай

София

Тя се сети, че е пила едновременно Диане-35 и антибиотици, а те май намалят ефективността на противоза4атъчните.Някой имал ли го е този проблем?

Е как ще намаляват ефективността? Едното са хормони, другото антибиотик. Нямат никакво отношение по между си.
Цитирай

благоевград

Спокойно няма на4ин да е забременяла.
1 . пие си редовно хап4етата /те пазят през целиа период/
2 . 3дни след цикъл е невъзможно яйцеклетката да е готова за оплождане .
3. Нап4етата имат 98% сигорност / трудно е да се окажеш в 2-та %/
Цитирай

Пловдив

...,обаче не помня как се казва newsm78

Ескапеле  Peace
Цитирай

[/quote]

Е как ще намаляват ефективността? Едното са хормони, другото антибиотик. Нямат никакво отношение по между си.
[/quote]

Това не е вярно,и едните,и другите се метаболизират през черния дроб.Приема на едните влияе върху метаболизма и съответно усвояването на другите.
От листовката на Диане-Диане35 има свойствата на комбинирана контрацептивна таблетка:ако се приема правилно(без пропускане на таблетки)рискът от забременяване е много нисък.Затова едновременната употреба на хормонални или други контрацептиви не е необходима.
Накратко-изобщо не е трябвало да пие постинор,диането си е достатъчно,а че не предпазва 100% е ясно,то и за презрвативите никой не дава 100%гаранция.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 24 отговора