Един баща моли за помощ

  • 5 230
  • 120
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 12
Абе то и ние така.Да е с гръб към мене и ходене из коридора...Е ама на тоя коридор  направих пътека на терикота..А още 3 г. ще взема да влезна на долния етаж..

# 76
  • Мнения: 641
Е, накрая ще ти кажа като сте си направили дете ,ще го гледате. Отглеждането на дете не е само да му се радваш отстрани. Не е леко да си родител, но няма и по-голяма радост от това. Спри да хленчиш , ами се вземи в ръце. Както теб са те отгледали твоите родители, така и ти си длъжен да отгледаш своето. Това включва и недоспиването , тревогите и откъсването от света за малко. Какво са 2-3 години всеотдаване за теб - прахосване на време или ценно време прекарано с детенцето? Живот и здраве като порасне ще ти се иска да те търси ,да си нужен .Но тогава няма да си.Сега има нужда от теб детето . Престани да страдалничиш и го обгради с любов.

Последна редакция: вт, 18 мар 2008, 21:44 от Рамбо Силек

# 77
  • Мнения: 1 516
Рамбо ,недей така. PeaceИ на мен ми е идвало да се гръмна само и само да поспя малко. #2gunfire И съм се оплаквала от недоспиване и умора, ама това не значи ,че съм лош родител. Помрънкам , помрънкам, па ми мине. Може пък човекът от туй да има нужда: да се оплаче, да го успокоим и така... Нали за това сме хора....

# 78
  • Мнения: 336
Инересно защо майката не моли за помощ  Wink. Това в кръга на шегата. Моето бебе трудно спи повече от 3 часа. Ако спи по седем ще вдигна банкет. И в момента го гушкам, а баща му си пие с прители в хола  Confused.

# 79
  • Мнения: 641
Рамбо ,недей така. PeaceИ на мен ми е идвало да се гръмна само и само да поспя малко. #2gunfire И съм се оплаквала от недоспиване и умора, ама това не значи ,че съм лош родител. Помрънкам , помрънкам, па ми мине. Може пък човекът от туй да има нужда: да се оплаче, да го успокоим и така... Нали за това сме хора....

Така е. Но той прекали ,поне за мен. Пък от думите му лъха само жалване. Обич не усетих. Не се наспал, коридора му тесен , бебето ревяло ... Ееееееееее. Да беше казал една мила дума за това детенце ,де.

# 80
  • Мнения: 1 367
А възможно ли е да са зъби.Ми много се лигави - едни такива балончета прави.Оф не знам..
Възможно е,да.Някои деца почват много рано да се плюнчат,но зъбчето реално избива след няколко месеца.Ако се съмнявате за зъбки,може да му мажете венчетата с гелче,има доста видове.Охлаждат и успокояват болката,макар и временно.

# 81
  • София
  • Мнения: 17 591
Ако искате да оцелеете, редувайте се.
Пробвайте всички възможни капки за колики - не едновременно, докато видите кое му помага. (На моят син много му помагаха Бейбинос).
Вземете голям люлеещ се стол - за вас - и като плаче, единият да го гушне с коремчето към своето тяло и да се люлее с него. И му пейте на бебочето, тихичко, няма никакво значение какво, и само "бебе, бебе, бебе..." върши работа, само да не спира... И тихичко"шшшшшшшшшшшш......." действа много успокояващо.

# 82
  • Мнения: 288
ХахахАХахаххаАХ много забавно е написал темата, автора й.  Joy

ПС: Извинявам се, че няма какво друго да кажа, освен това, но не се сдържах. Разведри ме.

# 83
  • Бургас
  • Мнения: 337
Ми търпение му е майката, защото "това нещо", бебето ти, ще го израсне един вид. Преминават през ралични етапи - днес колики, утре зъби, вдругиден почват да преживяват видяното през деня. Гушкане, пеене, люлеене и търпение  Peace

таткото е написал "това нащо, а не това нещо"....само уто4нение

# 84
  • Мнения: 114
Е,супер 7 часа спи.Аз не съм спала 7 часа от 2 години и все си мисля,че моя син спи Sad.Радвай се,че като започнат зъбите,ако спите по 2-3 часа ще е супер. Laughing

# 85
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 532
ами имате си бебе характер.Уф като се сетя как е пищял на лекар го водих а като ми казаха-Ми майче иска гушкане и люшкане-щях да я цапна докторицата с нещо.Ще търпиш спокойно идва по-лесното само още малко търпение.

# 86
  • София
  • Мнения: 6 264
Ми търпение му е майката, защото "това нещо", бебето ти, ще го израсне един вид. Преминават през ралични етапи - днес колики, утре зъби, вдругиден почват да преживяват видяното през деня. Гушкане, пеене, люлеене и търпение  Peace

таткото е написал "това нащо, а не това нещо"....само уто4нение

Ами предположих, че е "нещо", защото иначе се пише "нашето" ("наш'то"). Мерси за уточнението все пак. А и таткото определено не би трябвало да мрънка толкова, щом бебето му спи 7 часа, както се оказа!!! При нас това е все още мираж

# 87
  • Мнения: 2 143
Децата не плачат без причина-първо трябва да го прегледа лекар за да се уточни дали наистина коликите не го мъчат,а после да се помисли дали го гушкате достатъчно и му давате много любов.Не на последно място-децата усещат нервността на родителя,ако той е нервен,и детето реагира така.

# 88
  • Мнения: 630
Еми има..Ама то не са колоки то не бе чудо Twisted Evil
То реве все едно го колим....
Дъщеря ми пък ревеше така по цял ден от сутрин до вечер и спеше по 15 минути първите 2 месеца. Като спряха коликите обаче стана спокойно и усмихнато бебе. Въоръжете се със спокойствие и ще спрат все някога. При нас спряха точно на 2 месеца и 8 дни, ей така изведнъж. При по-слабите помагаше сешуара, а при най-силните просто се молех да свършат. Разбирам колко е кошмарно, но ще уцелее бебето. Успех и търпение.

# 89
  • Мнения: 133
хахаха.....  не е лесно да си родител,нали? Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт