как да облекча сухата кашлица?

  • 9 394
  • 13
  •   1
Отговори
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
момичета искам да споделя мъката си Cryмалката започна да кашля в неделя.вчера вече се дереше.отвратителна суха кашлица.като започне да кашля,чак се дави.заведох я на лекар и се оказа,че е с начална фаза на бронхит.предписаха аб,сироп за кашлица и капки за нос.също правим инхалации с лайка и сода и я наливам с чай.проблема е ,че снощи беше ужасно.цяла нощ кашляше и страшно много плака.не знам с какво да я облекча.дадох и топло мляко и чай,но според мен ефекта е краткотраен.дайте ми съвет с какво да я облекча baby_neutral

# 1
  • Мнения: 475
Ами следвай указанията на лекаря.Ще отмине,просто трябва време.Не става за един ден!Успешно лечение и бързо оздравяване  bouquet

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Повдигни високо матрачето на леглото откъм главата - сложи отдолу нагънато одеало или направо възглавница (невисока). Поддържай влажност в стаята - мокри кърпи на радиатора или изпарител, ако имате. Ако стане много кофти, пускаш в банята душа с врялата вода да тече отгоре (все едно ще се къпеш) и оставяш банята да се напълни с пара, после влезте и подръж детето на парата 15-тина минути (това е като инхалациите, но е по-лесно за приложение).
Много е гадно - и моята дъщеря беше със същия проблем миналата седмица, направо сериозно се бях уплашила да не направи бронхоспазъм Confused След 3 такива нощи накрая ни изписаха Вентолин - той имаше почти моментален ефект, колкото и да не ми се искаше да го давам Confused

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 190
Не давай топло мляко, при кашлица не е никак полезно.
За суха кашлица на моето дете изписаха Синекод- много бързо втечнява кашлицата.

# 4
  • Мнения: 8 999
Аз давам Тусирол - веднага отрязва кашлицата и децата ми спят спокойно през нощта.

# 5
  • Мнения: 641
Аз знам това за кашлица :
КАШЛИЦА И ПРОСТУДА- с черна ряпа
Опашката на ряпата се накисва в чаша вода.Отгоре се отрязва капаче, издълбава се малко от сърцевината и се слага 1 с.л. мед в дупката.Захлупва се с изрязаното капаче. След 12 часа пуска сок във водата и се пие.

# 6
  • Мнения: 498
Не давай топло мляко, при кашлица не е никак полезно.
За суха кашлица на моето дете изписаха Синекод- много бързо втечнява кашлицата.
При сухата кашлица няма секрети,няма какво да се втечнява...тя е суха,дразнеща...лаеща...като при астматиците.Да,Синекод е за суха кашлица,но той просто я подтиска,а не втечнява секрети....подтиска центъра на кашлицата и с това кашличния рефлекс.
Това,което е написала Хедра е много вярно и полезно. Peace

# 7
  • Мнения: 187
Синекод+ Вентолин  на нас това ни помогна,но мисля,4е Вентолина е по лекарско предписание.

# 8
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Капки Ехинацея в топла водичка.

# 9
  • Мнения: 780
Помогна ни Вентолин-а.Дава се през 8 часа.Консултирай се с педиатъра.

# 10
  • Мнения: 9 814
Помогна ни Вентолин-а.Дава се през 8 часа.Консултирай се с педиатъра.

+ Стодал.  Peace

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 190
Не давай топло мляко, при кашлица не е никак полезно.
За суха кашлица на моето дете изписаха Синекод- много бързо втечнява кашлицата.
При сухата кашлица няма секрети,няма какво да се втечнява...тя е суха,дразнеща...лаеща...като при астматиците.Да,Синекод е за суха кашлица,но той просто я подтиска,а не втечнява секрети....подтиска центъра на кашлицата и с това кашличния рефлекс.
Това,което е написала Хедра е много вярно и полезно. Peace


Ами не знам. Когато детето е със суха кашлица, започваме със Синекод и след няколко приема кашлицата вече е влажна и минаваме на друг сироп. Това имах предвид.

# 12
  • Мнения: 498
Тарталета,обикновено в началото една кашлица е суха...след това се появяват секретите...говоря за дори една банална вирусна инфекция с кашлица.Синекод не се изписва никога в началото/освен при специални заболявания-спастичен бронхит,астма и т.н. болести със суха кашлица/,защото има опасност да подтисне кашлицата и да се задържат секретите в последствие.Имате късмет,че това не се е случило с вас. Peace
Да,Вентолинът помага,разширявайки бронхите.Според мен това детенце си има терапия,след като е консултирано с лекар.Просто майката търсеше утеха и начин да облекчи кашлицата.Аз така я разбрах. Wink

# 13
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
благодаря на всички за отговорите.страшно ми е притеснено да не направи някакъв пристъп на задух.ще видя тази вечер как ще я изкараме и утре ще ида пак до педито.

Общи условия

Активация на акаунт