Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 19 отговора

USA

Здравейте всички,моля ако някой знае да ми каже някави капки или лекарство за ухо?
От тази сутрин имам болки в ухото и заглъхване.Моля ви,дайте ми съвет какво да си взема за болката?Понеже съм на работа пробвах с аулин но почти няма ефект newsm78
Благодаря на всички предварително bouquet
Цитирай

плевен

Оталгетона са капки за болки в ушите. На листовката пише колко пъти дневно и по колко капки се капят. Хубаво е да отидеш все пак на УНГ специалист.
Цитирай

USA

vesi@ Благодаря за бързият огговор bouquet bouquet bouquet
Цитирай

София

Най-добре е да отидеш на лекар. Иначе има различни видове капки... Отипакс, Берлитицин и т.н. Но са различни.

За у дома мога да ти препоръчам топъл компрес. Слагаш морска сол в платнена торбичка. И я загряваш. Щерката се оплакваше миналата седмица. Нямах представа как да загрея солта... и подържах малко ютията в/у торбичката. Стана. Като се постопли солта, лягаш в/у торбичката.

Аз например имам невралгия. Може да ме боли, гърло, зъб, ухо, око (от ляво)...
Цитирай

USA

Да това с компреса  още довечера ще го приложа  Peace
Благодаря и на теб  AnMary  bowuu bouquet bowuu
Цитирай

София

Отипакс - срещу болката. Това са капки с лидокаин и успокояват, но трябва и на лекар да отидеш.
Цитирай
за болката вземи Хексалгин. Това са капки за обезболяване и висока температура.Ще прочетеш колко капки трябва да пиеш ,според възрастта.Струва около 3-4 лв.Добре е да си го имаш винаги в къщи.Действа след 30-40 мин.Но вероятно правиш някакъв отит и си за преглед При УНГ и най-вероятно ще изпише антибиотик.Знам как гадно болят ушите.Дато се размине.......Стискам палци.
Цитирай

USA

Благодаря Ви  Hug bouquet Hug bouquet Hug
Цитирай

Пловдив

Може да слагаш преварен и топъл зехтин с капкомер в ухото.
Помага също и намачкана скилидка чесън, завита в марля и поставена в началото на ушния канал. Но трябва да стои известно време, може и цяла нощ.
Има и други рецепти - виж тук: http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=54567.0  Peace
Цитирай

София

здружение
Цитирай

Sofia

Фурталгин или Берлицитин. Берлицитина много пъти са помагали на дъщеря ми, антибиотични са.
Цитирай

Отипакс - срещу болката. Това са капки с лидокаин и успокояват, но трябва и на лекар да отидеш.

Пробвах ги преди 2 дни, невероятни са Peace
Цитирай

София

И на мен ми се наложи да използвам Отипакс-а на Дияна. Помогна ми.
Цитирай

Бургас

на малката слагам Отипакс много са добри,но отиди да те види специалист УНГ!
Цитирай

Пловдив

malinka 84,  какво стана с твоя проблем с ушите. Информирай ни все пак Mad
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 19 отговора