«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

улинари€
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-9 от 9 отговора

ћнени€: 4 386
ћомичета,дано не повтар€м н€ко€ стара тема, но бих ви се радвала да ми помогнете с рецепти за сос за спагети със сметана. «нам,че сред вас има из€вени кулинарки,а на мен н€как си не може да ми дойде отвътре идейка за такъв сосец newsm78
ћерси предварително bouquet
÷итирай

—ъжал€вам,два пъти съм публикувала една и съща тема Blush
Ќета ми е скапан...
÷итирай

ћнени€: 7 524
ѕрегледай та€ тема.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 243
—лагаш в тенджерка 200-300 гр печурки, нар€зани на ситно да се задушат със съвсем малко мазнина, колкото да не залепнат докато си пуснат водичка. —лагаш сол, черен пипер на вкус. —лед като поизври водата от гъбите добав€ш 200гр(примерно) бекон или н€какво друго пушено месце. —тава и само с гъби, ако н€маш друго.—лед 2-3минути добав€ш и сметаната (400гр заквасената на ƒанон ползвам аз), разреждаш с малко вода ( не повече от 90-100гр),защото има опасност да стане много р€дък соса. ќстав€ш да заври.Ќакра€ добав€ш 2-3скилидки пресован чесън и ....бон апети! Laughing —лед като залееш спагетите със сосчето по желание можеш да си настържеш сирене или кашкавал. Ћично аз ги предпочитам със сирене Smile
“ова е.
÷итирай

Ѕлагодар€ ви много Love
÷итирай

ћнени€: 924
ќтговорих ти на предната тема, сега само копирам:
јз прав€ спагети със сметанов сос, към който има добавени н€колко вида сирене. ≈то как става:
–азтоп€ваш масло в дълбок тиган. —лед това добав€ш сметаната, синьо сирене (грамаж не мога да ти кажа, защото е на око, но не в€рвам да е повече от 250 г.) –азбъркваш интензивно, за да може синьото сирене да не остане на бучки, след това слагаш малко маскарпоне (продават го в едни кутийки - може би две супени лъжици ще са ти достатъчни). —лага се и пармезан (аз лично слагам от този на прах, горе-долу 2 супени лъжици). Ѕъркаш сместа, докато се сгъсти и след това заливаш спагетите, докато е още топло. Ќе забрав€й да сложиш на спагетите малко масълце отгоре, за да станат сочни.
ƒано ти хареса - аз много често готв€ по този начин и н€ма недоволни
÷итирай

ћнени€: 6 168

аз преди н€колко дни €дох в една наполетанска пицари€ следното нещо:
спагети ( всъщност б€ха тальолини)

соса : грах, шунка нар€зана на тънко и на лентички, сметана, масло.
÷итирай

weltweit

ћнени€: 4 829
јз прав€ два варианта, те не са точно сметанови обаче. —ъс сирена и сос ’оландез. ѕърви€ е с пр€сно мл€ко/сметана, гъбки и синьо сирене+топено ако ми се намира. ’оландез е на основата на жълтъци пак със сетана/ пр€сно мл€ко+свежи зелени подравки.
÷итирай

софи€

ћнени€: 46
» ние ги €дем предимно със сметана.јз си запържвам леко в масло-шунка или н€какъв друг колбас,кис.краставички,гъби и каквото още се сет€,слагам и спагетите,добав€м и топено сирене и заливам със сметана,разбърквам всичко хубаво,настъргвам кашкавал и докато се усетим те свършили. ато подправки ползвам една готова подправка за спагети.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 2 953
јз ги обичам с доматен сос и сметана. «адушавам шунка с малко лук, чесън и морков, слагам доматите, сух бульон (вегета или н€ко€ комбинирана заленчукова подправка), чубрица, черен пипер и босилек.  ато се сгъст€т  доматите, добав€м една заквасена сметана на ƒанон, може да се добави и малко синьо сирене, ако обичате. ¬ар€ още пет минути соса и поливам спагетите, които съм наръсила обилно с кашкавал.
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-9 от 9 отговора