Норвежки майки и деца боядисват великденски яйца

  • 20 501
  • 294
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 2 786
Пу първа  Hug
Снощи разбрах, че традиционната норвежка закуска за Великден се състои от яйца с бекон.
Така че ...  newsm64

# 2
  • Мнения: 3 674
пу втора....... Joy

Мишел
добре се сети...и това със зайчето, много е сладко  Hug

# 3
  • Мнения: 977
Добре дошли в новата тема!

Хехе.... Много сте бързи!


щастлива  Laughing

Значи в крайна сметка се оказа, че норвежците все пак ядат яйца по Великден макар и небоядисани...  Sunglasses

# 4
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Айде и аз да се разпиша и изчезвам, че тук едно слънчице е блеснало, нищо че духа и е мразовито, трябва малко витамин Д да наберем.
Натова отгоре видях вчера цъфнало дърво и ще ходя да си закача мопята и на детето мартениците.  Grinning

# 5
  • Мнения: 244
Айде и аз д асе запиша  Laughing
Щастлива питах моя и каза че това за бекона за пръв път го чува за Великден,ама то на моя какво му е нормално,той сигорно гъби вместо яйца яде на Великден  Joy
Ех преди малко направих Миш-Маш от кога ми се беше приял а моя яде половин порция и като ме попита какво има вътре и се отказа уж не заради това да си дояде порцията.Попитах го харесва ли ти , а той " Ех не е нищо специално а и това сирене вътре не го обичам "  Laughing Ако не бях му казала че има сирене вътре щеше и втора порция да иска  Laughing Детски инати ми предава  Crossing Arms Wink
Та чудя се за козунака още,ама май ще оставя за БГ Великден  Simple Smile
Ау Бобченка като каза мартеница,че то аз забравих да си нося моята  ooooh! Laughing само един ден я бях сложила  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 2 786
Молинке, на мен вече 3-ма норвежци ми казаха това за яйцата с бекон.
Друга традиция е да се ходи на вила в някоя планина и да пълнят едни големи шарени яйца с бонбони.
Питай го твоя той какво яде като традиционна храна за Великден тогава.
Мишел, хапват яйца, ама както изглежда не всички го правят  Joy
Аз поръчах на мама да прати няколко пакетчета боя за яйца като излезе по магазините, така че да се застраховаме отвсякъде  Peace
Който реши да боядисва за българския Великден, ще гледаме да му осигурим боя.
Иначе аз купих няколко големи яйца от Рема, от тези, дето се пълнят с бонбони, да зарадвам милото с нещо традиционно  Blush

# 7
  • Мнения: 250
Здравейте,момичета.При нас продават боя за Великден от две седмици newsm78.Щастлива,какви са тези яйца за пълнене?

# 8
  • Мнения: 250
Преди малко гледах по тв,за зъбната профилактика на децата и съответно азаха ,че най-добре е в Н-я.Майчета кажете в какво се състои Praynig

# 9
  • Мнения: 977
Ехооо... Изпокрихте се като великденски яйца...  Laughing

Междудругото у норвежко кога се боядисват яйцата?

# 10
  • Мнения: 244
Здравейте момичета  Hug Grinning
Днес малко паработих и сега кеф баня кеф чат  Crazy
Щастлива питах и той ми каза че яде каквото си иска  Crazy newsm78
Мишеле питах го и за това- е ами няма си и на представа-е как може да има такива хора незнам  Laughing
Днес ми пристигнаха документите от полицията  Party И стискайте палци до 9-ти да съм си изкарала такс картата и банкова сметка,че ако не взема на 10-ти  април ехе чак на 10-ти май ще взема първа заплата  Shocked Laughing
Моя от няколко дни ми говори за това как на Великден трябвало да има да го нарека по български Панаир или Събор ( сбор ) с една дума аз чакам подобие на блъскащи колички  Party абе каквото и да е малко да разчупим ежедневието  Praynig Grinning
Ало Ставангерките вие от предните (предната) година знаете ли нещо относно ?  newsm78 Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 854
Момичета,
нахлувам в темата Ви с вьпрос: В Скандинавските дьржави боядисват ли яйца за Великден?
Никьде в Дания не намирам бои за яйца(а няма кой да ми отговори в нашата тема, тя така или иначе е умряла работа Confused)
.Майка ми идва другата седмица и няма да донесе, защото в БГ е още рано за Великден..и май ще останем без боядисани яйца CryАз сьм купувала в Холандия от супермаркетите готово-боядисани яйца и са били страхотни.
Днес мьжьт ми донесе някакви бои за яйца...ми те като темперни боички и са с четка Shocked, майка ми ако го види ще припадне
Та на вьпроса - продават ли се при вас нормални бои за яйца?
Мерси  bouquet

# 12
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Небенце и тук не се продават.
Ако може някой да ти прати от България като ги пуснат по магазините, поръчай си. Ако не, мога да пробвам аз да ти пратя, майка ми ако успее навреме да ми прати  Peace

# 13
  • Мнения: 3 674
Момичета,
нахлувам в темата Ви с вьпрос: В Скандинавските дьржави боядисват ли яйца за Великден?
Никьде в Дания не намирам бои за яйца(а няма кой да ми отговори в нашата тема, тя така или иначе е умряла работа Confused)
.Майка ми идва другата седмица и няма да донесе, защото в БГ е още рано за Великден..и май ще останем без боядисани яйца CryАз сьм купувала в Холандия от супермаркетите готово-боядисани яйца и са били страхотни.
Днес мьжьт ми донесе някакви бои за яйца...ми те като темперни боички и са с четка Shocked, майка ми ако го види ще припадне
Та на вьпроса - продават ли се при вас нормални бои за яйца?
Мерси  bouquet
И тука няма бои за яйца... Sad    Тука децата ги  боядисват яйцата с водни боички... ooooh!  Но някои мами са правили със сладкарски бои и ставало. Ама не знам как.. newsm78

# 14
  • Мнения: 1 854
Бобче,Червеновинце, мерси Hug
Аз тогава ще накарам някой от БГ да ми прати

Бобче, няма да те ангажирам с такива неща бои да ми пращаш..Между другото онзи ден ходих до летището и видях полет до твоя град и ми идеше да се метна на самолета и да ти дойда на гости, честно Peace
Ти намери ли тиквичка за Йована?

Общи условия

Активация на акаунт