Отговори
# 30
  • Мнения: 4 451
И аз се чувствам по подобен начин... Мими ще е в предучилищна група към масова детска градина (там си е от самото начало). Мисля, че ще има нужда от това някой да работи с нея по време на учебните занимания. Защото тя бързо губи интерес и става да се разходи или потича. Лутам се, незная към кой да се обърна... Confused

# 31
  • Мнения: 3 504
Марианка, а има ли към кого изобщо да се обърнеш? Трябва с лупа да ги търсиш, защото ще са малко, единични бройки Sad

# 32
  • Мнения: 5 679
И аз се чувствам по подобен начин... Мими ще е в предучилищна група към масова детска градина (там си е от самото начало). Мисля, че ще има нужда от това някой да работи с нея по време на учебните занимания. Защото тя бързо губи интерес и става да се разходи или потича. Лутам се, незная към кой да се обърна... Confused
Мари Анка и Мири ще е предучилищна. Не, че е готов за нея, ама нали е задължителна  Rolling Eyes. Та и той има нужда някой да стои до него по време на учебните занятия, ама..... едва ли. В понеделник бяхме на комисия за отпускане на Ресурсен педагог и честно казано не очаквам много. Имало двама ли, трима ли такива педагози в града ни, но те били по училищата. Значи те ако вместят във времето си посещения в детската градина - това ще е. А това означава 1-2 пъти седмично по незнам колко време. Но и това не съм сигурна, че ще стане  Confused

# 33
  • Мнения: 4 451
Пепи, 1-2 пъти седмично е крайно недостатъчно. Но за съжаление такова е положението в Бг. Confused Децата в предучилищната група ще са повече. До сега бяха около 20, сега ще са 25. Което означава, че за Мими ще е още по-трудно. А мен едва ли ще ме допуснат вътре да и помагам по време на занятията.
Rossoneri, ислих да се обърна към ресурсния център в Пловдив. Но ще ми отпуснат жена, която ще идва за по час - два два пъти седмично в най-добрия случай. Не ме устройва като вариант.

# 34
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Мари_Анка това за пускането си говори с учителката по 1-2 часа да те пускат да обясняваш. Да опитате, защото учителите казват и на другите деца не е устойчиво вниманието и другите имат проблем, ще се разсейват. Тук има мами които са споделили, че са ги пускали да седат при това деца до този мом без проблем. Имам и близка, която пък я пускаха и седеше около месец пред вратата на класната стая. Та има разбрани учители.

# 35
  • Мнения: 3 540
Това със тоенето на родителите до вратата не е решение на проблема,нали трябва някой да е вътре с детето и да го приобщи към съучениците му!
Точно за това пуснах проекта за този помощен педагог,но както вие родителите си прецените ,така действайте! Peace
В нашата държава ,все още за жалост няма прокарана пътека по която да минат такива деца ,вие сте родителите ,които трябва да прокарате този път! Peace

# 36
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ваня, аз давам пример при това за дете без проблеми, че с разрешение, майката е седяла до вратата, докато се адабтира детето. Не давам акъл никой да седи. Да говори с госпожата и да обсъдят заедно какво да правят. А след като Марианка иска да седи вътре, просто да пита. Казвам за 1-2 часа, защото заниманията на предучилищната са толкова, останалото е игра.

# 37
  • Мнения: 4 451
Oт помощем педагог ще се нуждаем в първи клас. Или поне аз така си мисля. Знам, че и да търся ще е трудно, но ще се боря.  Сега наистина се касае за 1-2 часа на ден, колкото са заниманията в предучилищна група. Взех решение да поговоря с директорката, тя е разбран човек и съвсем на ясно с проблемите на Мими.

Общи условия

Активация на акаунт