*~*СОФИЯ*~* Ла Лече Лига среща - 22 март, 11 ч.*~*

  • 2 652
  • 61
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
22 март, събота, имаме ЛЛЛ среща в София.   Grinning


22 март, 11 часа, в Център 'Съвременни родители'
Адрес: София, ул. Русалийски проход 15–17, вх. 3, офис 41
телефони: 02 962-26-75, 0894-399-942, 0888-95-28-97

Тема: АБВ на кърменето Grinning
Ползи от кърменето за майката и бебето. Особено интересна за бъдещи майки, както и за нови такива. Чудесна възможност да споделите с тях опит и мнение за кърменето на бебетата и децата си Simple Smile

По желание който иска, може да носи нещо дребно (но здравословно  Grinning) за почерпка или пък вода/сок.

Срещата е неформална, в дружелюбна обстановка, продължава час - час и малко.
Залата не е голяма и в нея не се ходи с обувки  Grinning
(който е с количка, за съхранение на колички има отделна стая)

Забележка: Моля ви, опитайте се да дойдете навреме, за да може срещата наистина да започне в 11 - 11,10ч. Разбира се, с малко дете пътуването и стигането някъде в определен час може да е наистина трудно, но нека се опитаме отново да започнем по график Simple Smile

Моля, запишете се в темата кой ще дойде!


Заповядайте!



Ла Лече Лига предлага подкрепа от майки за майки, информация и обучение на кърмещи и бременни майки. Срещаме се в 11ч. всяка  трета събота на месеца. Срещите са дискусионни и от неофициален характер. Дават възможност да се запознаете с майки на малки деца от града.
Бременни жени, майки и бебета са винаги добре дошли!



Темите на срещите включват:

Ползите от майчината кърма

У дома с новото бебе

Нормалният ход на кърменето

Нуждите на растящото ви бебе (захранването)

ЗНАЕХТЕ ЛИ, ЧЕ?
•   Човешкото мляко съдържа всички хранителни вещества, от които новороденото ви се нуждае и се усвоява по-лесно от която и да е друга бебепка храна.
•   Няма по-добра защита за бебето ви от алергии, отколкото кърменето.
•   Кърмата съдържа антитела, които защитават бебето ви от много болести и инфекции – това означава по-щастливо бебе и по-малко средства за лекарства.
•   Проучванията показват, че кърмените бебета имат по-висок коефициент на интелигентност.
•   Кърменето позволява на повечето майки да отслабнат постепенно без диети.
•   Кърменето пести време и пари – няма нужда да се купува и приготвя адаптирано мляко.


ПОЛЕЗНИ СЪВЕТИ
•   Можете да кърмите дори ако трябва да се върнете на работа, след цезарово сечение, с недоносено бебе или даже ако имате близнаци!
•   Колкото повече суче бебето ви, толкова повече кърма имате. Кърмете често. Новородените обикновено сучат поне 12 пъти за 24 часов период. Избягвайте дохранването и прекомерната употреба на биберони-залъгалки – това може да обърка бебето ви. Когато бебето ви плаче, опитайте да го накърмите.
•   От третия или четвъртия ден след раждането трябва да очаквате 5-6 много мокри еднократни пелени и поне 2 изхождания дневно.
•   За да избегнете разранените зърна, дръжте бебето си в правилна поза за кърмене: брадичката опряна в гърдата ви и гърдите на бебето опряни във вас.
•   Погрижете се за себе си! Почивайте, почивайте, почивайте! Лягайте да поспите с бебето си. Пийте, колкото ви се пие. Яжте добре балансирана здравословна диета.
•   Говорете с майка, която е обичала кърменето, например Ла Лече Лига Лидер. Колкото повече знаете за кърменето преди да родите, толкова по-подготвена и уверена ще бъдете.



www.lalechebg.com

# 1
  • София
  • Мнения: 5 170
Мисля да дойда с кърмаче.
Имам въпрос паркира ли се лесно наоколо и къде препоръчвате?

# 2
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Мисля да дойда с кърмаче.
Имам въпрос паркира ли се лесно наоколо и къде препоръчвате?
Аз също мисля да съм с бебето ми.
Въпроса за паркирането и мен ме интересува.

Благодаря в аванс   bouquet

# 3
  • Мнения: 247
 Въпреки, че все още нямам бебе ще дойда с удоволствие, тъй като имам много въпроси към кърмещите майки. Страхотна инициатива. Благодаря за помощта. bouquet

# 4
  • Мнения: 100
И ние ще дойдем, че и аз имам много въпроси  Laughing
За паркирането май имаше платен паркинг точно до сградата, иначе по уличките е малко трудно, но се намира.

# 5
  • Мнения: 660
И тук да се рапиша за мен и бебка Simple Smile Този път смятам да сме там.   Hug

# 6
  • Мнения: 2 614
След като съм без кърмаче....май няма защо да заемам място на майки в нужда! Ще изчакам наемането на зала 1 в еНДеКа-то  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 5 401
Момичета, с паркинга е голяма драма - уличката е тясна и може да се паркира само от дясната страна, а места почти няма. Можете да паркирате успешно в съседните улички.  Peace

Ми аз с толкова голямо кърмаче дали да идвам - да не заемам мястото на млади майки и бременни, както е писала Правда.  newsm78

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Ми аз с толкова голямо кърмаче дали да идвам - да не заемам мястото на млади майки и бременни, както е писала Правда.  newsm78
Я не се излагай Grinning
Ако няма майки с по-големи бебета и деца, кой ще каже на бъдещите и новите майки опит от първа ръка?
До 15-20 човека мисля, че се събираме и почти (почти!) се чуваме Laughing

# 9
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Правдо, шта набия Grinning Не се излагай, ами идвай.

# 10
  • Мнения: 5 401

Замъквам се в ъгъла на стаята от срам! Пу, какъв съм егоист с егоист такъв! Ш`дода!  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 116
Идвамеееееее!!! Simple Smile Wink

# 12
  • Мнения: 3 718
И аз се замислих дали е редно да идвам с това мойто "голямо" диване, ама пък ми се ще. Ако не се наложи да работя, ще дойдем. Поне за нагледен пример да послужим.

# 13
  • Мнения: 1 328
Ще се домъкнем живот и здраве и ние. Даже имам и въпрос, моля някой да ме подсети Simple Smile Що годе е по темата - не е точно АБВ, може би по-скоро ..ЖЗИ.. за кърменето навън и как да се опазя от набезите му на всякакви обществени места. И колкото по-обществени, толкова по-усърдно ме ровичка и разсъблича Simple Smile   Joy

# 14
  • Мнения: 5 401

Ще се разходим ли навръщане през Южния?

... за кърменето навън и как да се опазя от набезите му на всякакви обществени места. И колкото по-обществени, толкова по-усърдно ме ровичка и разсъблича Simple Smile   Joy

Стига ма, другарко, да не си кърмачка от вчера!  Wink  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт