Помогнете и дайте съвет zа чартърните полети, моля ...

  • 2 981
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
Non-EU citizens are not allowed on these flights  
 The local authorities do not allow the sale of tickets to citizens of this country.
You should take into account the fact that passengers who have not fulfilled this condition will be denied access to the aeroplane and/or will not be allowed to enter the country of destination. All costs& compensations resulting from this violation of the rules will have to be paid by the passenger(s) concerned.
Please check the relevant box  
  I have read and accept the transport conditions.  


Ето това ми излиза, когато започна да си правя резерватия.
Май само тук в Белгия го спазват и туристическите агентии са наплашени, но са върнали наскоро някакъб тунижиец, който е летял с белгийски чартър.(тази простотия се отнася за определени страни-Турция,
Египет,Тунис,БГ)
Както писах, миналата година летях с чартър на ТUI до Брюксел,и билета си го купих от офиса на ТUI във Варна. В началото жената доста се колебаеше дали да ми продаде билет, но аз и обясних че съм с постоянно жителство тук,че имам белгийска лична карта( за чужденци),а и бях бременна в 7 месец, така че тя се смили над мен.
Да летя от Германия не ми е много удобно, за съжаление, а Ltur не лети от Брюксел,както и Condor и Хемус. Мисла да рискувам, а ако ме спрат някъде, ще се вдига голям панаир. Сте разчитам на лоялноста на митничарите,колкото и смешно да звучи.

# 16
Цитат на: White Raven
Предполагам, че през зимата няма чартъри до Варна или Бургас, нали?
За там не знам, но до Пловдив и София има с Болкън Холидейс

С тях съм летяла и такива изказвания не е имало. Летях само, че до Бургас. Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 4 244
Герче - в кой край на Белгия си?
Не ти ли е близо :Люксембург
Ако да може и през Саарбрюкен където съм аз. На 80 км е от Люксембург

# 18
  • Мнения: 945
Не мисля, че митничарите са отговорни zа спаzването на тоzи zакон. Един митничар може да не ти раzреши да влеzеш или иzлеzеш от страната, но не мисля, че може да ти zабрани да летиш с еди кой си самолет.
Ако действително има такъв zакон, то според мен отговорни zа спаzването му са авиокомпаниите и те могат да ти откажат да те регистрират zа полета. Най доброто което можеш да направиш според мен е да хванеш телефона и да поzвъниш в авиокомпанията и да ги помолиш да ти раzяснят тоzи zакон или поне да ти кажат кой zакон е.

Аz до сега не съм чувала zа някой, върнат от самолета... успех

# 19
  • Мнения: 3 423
Цитат на: Дарилка


И оЩе един съвет, абонирай се zа нюzлеттерите им, понякога праЩат оферти, дето важат zа няколко часа и може да купиШ по интернет. Имам поzнати, дето летят zа по 29 евро в едната посока до Варна или Бургас

# 20
  • Мнения: 1 329
Герче,
мъжат ми е ръководител полети в Бг и каза, че такова нещо няма. Той поне ги знае законите.
Защо не пробваш да летиш с Томас Кук
(мисля че сайта е www.thomascook.com).
Разгледай тарифите, мисля че ще са по-тънки. Кондор са част от тях, имат доста изгодни условия и летят от Белгия до БГ.

# 21
  • Мнения: 3 927
Здравей.
Имам опит с чартърните полети, но пропуснах един туристически сезон и не знам новостите. Нищо чудно да са измислили такава простотия за граждани на не EU-държави.

Досега въпросът с полетите беше така:

От и за Германия/България проблеми никакви. Авиокомпаниите Condor - вече се казва Thomas Cook, LTU, преди имаше полети и с Aero Lloyd и Happad LLoyd продават билети в една или две посоки.
Еднопосочно от Б-я за Г-я все пак се предпочитаха билети за Air Via или Bulgaria Air - цените са по-приемливи.

За скандинавските страни не се продаваха само еднопосочни билети от Б-я. Няма проблем българи да си закупят двупосочни билети било то с хотелска почивка или само полета.

За Белгия също не е имало проблеми, но с българските авиокомпании. За JetAir е напълно възможно и да не продават билети......

Извинявам се, че не съм на 100% точна. Това беше положението до миналото лято.

# 22
  • Мнения: 3 927
Цитат на: White Raven
Предполагам, че през зимата няма чартъри до Варна или Бургас, нали?


От кралството през зимата можете да летите до Варна през Будапеща с Малев. Много е удобно, не се грижите за багажа, той се прикачва директно, само не помня до кое летище в Лондон са полетите - само на едното кацат.....

# 23
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: Taneto
Цитат на: White Raven
Предполагам, че през зимата няма чартъри до Варна или Бургас, нали?


От кралството през зимата можете да летите до Варна през Будапеща с Малев. Много е удобно, не се грижите за багажа, той се прикачва директно, само не помня до кое летище в Лондон са полетите - само на едното кацат.....

Тането,а от Жабарско до Бг няма ли неЩо,писна ми да пълня гуШите на България Еър (вярно,4е са по евтини от другите ама пак като за двама плЮс дребосък на 2 и малко години си излиза скъпи4ко Imp )

# 24
  • Мнения: 3 927
За жабарско нищо не знам.....
Не помня жабари скоро да са кацали във Варна Thinking   Wink
За София и линейните полети не съм компетентна.....

# 25
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Цитат на: Taneto
За жабарско нищо не знам.....
Не помня жабари скоро да са кацали във Варна Thinking   Wink
За София и линейните полети не съм компетентна.....

Абе аз си знам ,4е няма ама рекох да попитам  Cry 10Х  Grinning

# 26
Stiskaite paltsi, kupih si bilet.Nali ste letq s myni4eto, a to e ot strana 4len na EU,ta ste se vyzpolzvam ot tozi fakt, 4e otdelna registratiq na men i neq(tq e na 7 mesetsa) ne moga da napravq.

# 27
  • Мнения: 1 630
Герче, стискам палци всичко да е наред.
мен ми бяха говорили за някаква наредба на чартърните авиокомпании, според която не можеш да си летиш към страната на която си гражданин с чартър.
Мароканските ми познати много мрънкат срещу тази ситуация. тоест мароканец може да лети до българия, а ти до Мароко с чартър, но не обратното.

питах веднъж в туристическата агенция и ми казаха, че е така но не се спазва стриктно, но можело ако решат да се заяждат да те свалят.  Не знам  тази наредба дали е нещо белгийско или международно.

# 28
Герче, стискам палци всичко да е наред.
мен ми бяха говорили за някаква наредба на чартърните авиокомпании, според която не можеш да си летиш към страната на която си гражданин с чартър.
Мароканските ми познати много мрънкат срещу тази ситуация. тоест мароканец може да лети до българия, а ти до Мароко с чартър, но не обратното.

Mersi,stiskai paltsi, 4e ve4e me hvana 6ubeto!!!
Sega mi zvynna edin priqtel, koito raboti na leti6teto v Bruksel,ami naistina nqmam pravo da letq s JetAir!Molq se da ne se zaqdat, 4e stava stra6no.A i vse pak sym s malkoto beb4e, dano da se smilqt!!

# 29
  • Мнения: 1 630
ще ти стискам и на краката  Laughing
силно се надявам да мине всичко добре и да си прекарате хубаво в България

Общи условия

Активация на акаунт