Как да отслабна, при условие че кърмя???

  • 4 522
  • 71
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 941
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=274192.0 аз съм на тази диета от две седмици, чувствам се чудесно и кърмя на поискване. свалих до сега 4кг, като втората седмица не ми е 100|%режимна продължавам да свалям и мисля че не съм  лишила беба  от нищо,

# 31
  • Мнения: 184
Прави ми впечатление, че сякаш тези, които сме качили малко по време на бременността, сме склонни към напълняване от кърменето, или си внушавам..

# 32
  • София
  • Мнения: 461
аз качих 23кг по време на бременността Embarassed.В болницата оставих само 6кг. Цял месец кантара се беше заковал, и си показваше 70кг.Мен ме тресе много яка следродилна депресия,и с това си обяснявам факта,че сега съм с 1кг по-малко от преди да забременея.Не съм спазвала диета,кърмя на поискване.Мисля,че и от недоспиването също отслабнах newsm78.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 658
Прави ми впечатление, че сякаш тези, които сме качили малко по време на бременността, сме склонни към напълняване от кърменето, или си внушавам..
Ами не е така, аз качих 10 килограма и за месец и половина ги свалих, а после отслабнах още 3 килограма и сега се чудя как да напълнея. Да уточня, че продължавам да кърмя на поискване.

# 34
  • Мнения: 660
Здравейте и от мен,

И аз имам този проблем Simple Smile Когато забременях бях 62 кг (за съжаление вече бях качила 10  Embarassed) уКато родих бях станала 76. От болницата излязох 70. Мислях си, че с постоянното неспане и умора ще посваля поне нещо. Но не - нито грам. А не може да се пази диета. Затова реших, че ще ям разделно. Така хем хапвам от всичко, хем е и вид режим на хранене. Вече месец и половина се храня така и резултата е -5 кила.  Mr. Green Сега ще почвам и някаква гимнастика да правя.  Thinking

Така, че това ми е предложението! Успех на всички ни и нека лятото ни завари вталени и засмени!  Hug

# 35
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Прави ми впечатление, че сякаш тези, които сме качили малко по време на бременността, сме склонни към напълняване от кърменето, или си внушавам..
Ами не е така, аз качих 10 килограма и за месец и половина ги свалих, а после отслабнах още 3 килограма и сега се чудя как да напълнея. Да уточня, че продължавам да кърмя на поискване.
И аз бях качила само 10кг по време на бременността, върнах си предбременните кг още първите 2 седмици след раждането и след това смъкнах около 4-5 под нормалното ми тегло, бях грозно кльощава през цялата първа година, независимо че си хапвах стабилно. Към края на втората година, когато дребната изведнъж рязко разреди кърменията, аз също толкова рязко взех да трупам килцата обратно Confused И в момента съм 3-4 кг над това, което бих искала - но предвид че никаква дисциплина на хранене не спазвам, сама съм си виновна Blush

# 36
  • Мнения: 553
Момичета и аз съм на същия хал..
първите три месеца поотслабвах, но май откакто ми е заидвал цикъла - последния месец съм качила 3кг
вие забелязалил ли сте някакава връзка между качването и идването на цикъла докато кърмите?
Баткото го кърмих до 11 месеца и си отслабвах плавно, но тогава цикъла ми дойде не дойде.. направо се оказах бременна на 10тия месец... та сега се чудя дали имат връзка двете неща, т.е. да се пълнее от хормоните, респективно как да се противодейства, има ли дни от цикъла които да са най-лоши и в тях да се пълнее най-много и т.н.

направо се депресирам като се вида в огледалото, добре че за сватбата си сестра ми ми подари някакъв моделиращ чорапогащник /тогава не бях дори бременна и изобщо не го оцених/ но сега само с него що годе ми се прибират телесата  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 37
  • Мнения: 721
И аз вече 6 месеца и половина кърмя и се храня добре. В резултат на което съм отслабнала само 4 кг от родилното.

Правих вега тест-а за съвместимост на храните преди 2 седмици и сега стриктно изключвам несъвместимите храни. Резултатът до момента е 1-2 кг надолу. Дано продължа в същия дух, че ще откача  smile3511

# 38
  • Мнения: 252
Ох, дано се отървем от тези  кила че,.. грозна работа. Много благодаря на всички за подкрепата и съветите   bouquet  Hug , някои от които спазвам уж и сега, ходя много през деня, закусвам мюсли, не ям много сладко и хляб, ама ... Мисля да пробвам диетата която Клара   ми е препоръчала защото ми се видя изпълнима,а и и мисля, че няма да навреди на кърменето ми. Ще докладвам ако има резултати. От утре я почвам пък дано стане, че вече  smile3514  smile3511  smile3515
Клара, Зейна и моят син са родени на една и съща дата.  Hug

# 39
  • Мнения: 7 416
  В началото на кърменето качих малко,защото хапвах много сладкиши.Но после реших,да отслабна и първо чувствително намалих храната,второ гледах това малкото количество  да е храна,стимулираща лактация(най-вече зърнени храни:ядки,овесени ядки,елда,жито,грухана пшеница...) + кисело-млечни произведения+ много течности.
  И така,хем слабеех,хем имах предостатъчно кърма. Grinning

# 40
  • София
  • Мнения: 1 724
  В началото на кърменето качих малко,защото хапвах много сладкиши.Но после реших,да отслабна и първо чувствително намалих храната,второ гледах това малкото количество  да е храна,стимулираща лактация(най-вече зърнени храни:ядки,овесени ядки,елда,жито,грухана пшеница...) + кисело-млечни произведения+ много течности.
  И така,хем слабеех,хем имах предостатъчно кърма. Grinning
Възможно е да зависи от това какъв тип си, аз не мога да отслабна при въглехидратно хранене /освен ако не е само плодове, нотова пък е съвсем несъвместимо с кърменето...

# 41
  • Мнения: 7 416
  Моето хранене не изключваше белтъчените.
  Идеята е,за да не се намали лактацията,поне 1-2 пъти на ден да се ядат горепосочените храни,защото са лактогенни. Peace Всичко зависи от количествата поемана храна,според мен. Wink
  Но ти си знаеш! Hug

# 42
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 215
аз не успях, почнах да слабея след като спрях кърменето...

# 43
  • Мнения: 7 416
аз не успях, почнах да слабея след като спрях кърменето...
  Късметлийка! Laughing
  Няколко мои приятелки са започнали да пълнеят след като са спряли да кърмят. Confused
  Направо ме е страх да приключвам  кърменето. Thinking

# 44
  • Мнения: X
При мен кърменето се оказа по-ефикасно от диета.  Mr. Green
Вярно, аз качих само 5,5кг. по време на бременността, но си имах едни стари 10кг., които си влачех около две години и нищо не помагаше. Волята не е сред най-силните ми страни.  Embarassed
Само за 2-3 месеца обаче ги свалих тези 10кг. и то, защото тогава се пазех да не ям пържено, пикантно, много тестено, шоколади, какао и всичко, което би предизвикало колики. Не че храната повлия на коликите, но това пазене ми се отрази прекрасно.  Laughing
Сега, от 2-3 месеца пак си хапвам като доброто старо прасе, каквото си бях, но понеже кърмя на поискване, не качвам. Чак ме е страх да спра с кърменето.  Embarassed Някои казват, че това било ген. Донякъде мога да се съглася - майка ми е качила с двете си бременности съвсем малко и още с ражданията е оставила всичко в родилното - като мен. Обаче, още помня като кърмеше брат ми как всеки ден унищожаваше огрочни количества бадеми и нектари, уж да има кърма. Резултатът - и до ден днешен си ги носи килограмите.
Сега, като захранвам, пак започвам да внимавам, че тия вълшебни 500 калории, които гори кърменето, май ще намаляват.  Sad

Общи условия

Активация на акаунт