Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Стара Загора

Изписаха на Росито сироп за кашлица Сиракол. Тя е на 11 месеца и 1 седмица, а на листовката пише: "Готовият продукт съдържа етанол, поради което представлява опасност за...   ...и за бременни и деца.", а също и: "Дозировка  и начин на употреба: Деца от 2 до 6 години: по 1/2 мерителна лъжичка (2,5 мл) 2-3 пъти дневно." От това поседното също излиза, че на дете под 2 години не се дава. Иначе имам доверие на педиатъра, който й го изписа и не вярвам той да не знае тази "подробност" от листовката. Но това противоречие ме притеснява!
Та, въпросът ми е има ли някой, който да е давал този сироп на малко дете? Помогнал ли е? А някакви нежелани реакции?

Моля, помагайте с мнения!
Цитирай
Мила, не съм давала такова нещо на Алекс, но ако съм на твое място не бих рискувала да давам този сироп. Ти предполагам вече си го направила, но пак да ти кажа - говори отново с педиатъра и нека да ти разясни защо го е изписал и има ли нещо което би навредило на детенце.  Наистина най-хубаво говори с доктора Smile
успех и да оздравявате бързо Smile
Цитирай
Не познавам сиропа.Не пишеш каква точно е кашлицата,но аз давам на бебо Стодал или АЦЦ Кид- те са съобразени с възраста.
Цитирай
Съдържа етанол /т.е. етилов алкохол-спирт/. Това не бива да те притеснява - в капките против бебешки колики Бейби нос, например, също има етанол и то в по-голямо количество. Опасно е, ако детето изпие голямо количество от сиропа. Very Happy
Цитирай

Пловдив

Приятелката ми често го ползва при малката, още преди да навърши две години и е доволна от него. Но попитай за всеки случай лекаря, от едно обаждане няма да го заболи главата.
Цитирай

Пловдив

Без етанола е прекрасен препарат и за най - малки кърмачета. Някой умник се е сетил, вместо в сироп, да го произвежда в етанол.

По - добре се обади на педиатъра си.
Цитирай

София

Точно този сироп не съм давала, ама съм давала Проспан, когато Ива беше с бронхит - на 4 месеца. На листовката на Проспан пише да не се дава на деца под 1 година. Обаче педиатърката ме предупреди, още като го изписа / естествено в по-ниски дози от посочените в листовката/, да не се притеснявам.
Друг случай - като кърмех ми предписаха Полижинакс за изчистване на едно течение, на който пишеше да не се ползва по време на кърмене. Тогава се бях панирала, че беше петък и нямаше как да питам изрично докторката. Ама питах тук във форумите и ми писаха други мами, които в подобна ситуация са прилагали същото лекарство.
Така че - ако вярваш на педиатъра си, давай го на детето. Ако обаче имаш съмнения в компетентността му - потърси консултация от друг лекар. Ти решаваш.
Цитирай

густо майна Филибето

Аз също съм вземала през бремеността лекарства,за които пише,че не са за бременни.Ако имаш доверие на лекаря-давай.
Цитирай
Прочети края на листовката в опаковката - Не съдържа опасни за здравето и живота вещества. Това май не си го прочела Very Happy Някои хора мислят, че колкото повече сироп за кашлица пиеш на ден, толкова по-бързо ще оздравееш #Shocked  - за това има опасност при предозиране, особено при малките деца. Те не могат да разграждат алкохола и трябва да се внимава с приетото количество.  Просто спазвай дозировката - иначе ще се получи вместо лечение със сироп против кашлица,лечение с "една малка или голяма"... newsm40
Цитирай

Бургас

Здрасти!Точно този сироп давах на дъщеря си преди 2-3 м.Тогава беше на 1г. и 4 м.Изписа ни го педиатър.Каза да го приема само 3 дни.Лекарката при,която ходим е една от най-добрите в Бургас.Друг е въпроса,че малката не спря да кашля от него.Вярно кашлицата намаля,но неизчезна напълно.Но при нас проблема беше и на алергична основа.Тъй че не се притеснявай можеш да го даваш на бебчо.
Цитирай

Стара Загора

Много благодаря на всички за бързите отговори!

Уви, по Закона на Мърфи точно постнах "спешната" тема и Нет-а се скапа, та до сега Evil or Very Mad Ама че и късмет!  Twisted Evil

Днес не посмях да й дам от сиропчето, но след като прочетох вашите мнения смятам утре да опитам (че хича не ги обичаме тези сиропчета  Sad ) А после така или иначе педиатъра ще я види, и ще мога да го разпитам подробно. Днес не успях да говоря с него.

Още веднъж благодаря!
Цитирай
zasto ne probash sas stodal...
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.