Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора

София

Мами, все си мисля, че освен термометър или сапунче в дупето има и други начини да помогнем на мъничето да се изака! Ако имате опит с някакъв метод помогнете и на мен! Благодаря ви предварително!!!  Hug
Цитирай

UK, Harlow/София

Защо трябва да му се помага?Колко време не е акало?Ако се храни с АМ, запек се води след 4-ия ден.
Цитирай

Разград

Аз съм прибягвала до употребата на термометър или сапун ако не е акал повече от 3 дни. Досега с бебчо не ми се е случвало, де. Само с баткото.
Цитирай

София

Няма запек, просто много трудно успява да се изака, с много напъни и нерви. Иначе успява по 1-2 пъти на ден. Просто ми се иска да подпомогна процеса, ако има как.
Цитирай

UK, Harlow/София

Няма запек, просто много трудно успява да се изака, с много напъни и нерви. Иначе успява по 1-2 пъти на ден. Просто ми се иска да подпомогна процеса, ако има как.

Shocked Shocked ShockedПредопчитам да не отговарям ooooh!Нека някой друг го направи.

Оттеглям се от темата.
Цитирай

Бургас

Ами не му помагай. Освен да му докараш проблеми на детето друго няма да направиш. По два пъти на ден термометър или сапун в дупето  ooooh! Извинявай, но защо не пробваш ти при всяко ходене до тоалетната да си пъхаш сапунчето, просто за да знаеш какво правиш с детенце. Сарказмът настрана- напъните и проблемите сигурно са от коликите. Помагай на детенцето с масажи- леко притискаш коремчето му с длан и въртиш по часовниковата стрелка. Другото е да свиваш краченцата лекичко към коремчото или да имитирате каране на колело. Но щом ака всеки ден, че и по два пъти няма нужда от такива ексцесии като термометър и сапун. Казвам ти го като майка на дете, което е било със зверски запек.
« Последна редакция: ср, 19 мар 2008, 12:37 от gigio »
Цитирай

софия

масажче на коремчето по часовниковата стрелка, гимнастика с крачетата все едно кара колело като леко притискаш колената към коремчето (това след 2 месец), може да затопляш коремчето с нещо, ако е на кърма ти хапваш разхлабващи храни и овесени ядки и избягваш храни, които образуват газове.
това се сещам за сега, но и аз мисля, че нямате проблем с изакването. newsm78

само за статистика да допълня, че Габи в момента ака средно по 1 на 2 дни, но аз не правя нищо да й помагам защото не се чувства дискомфортно от това и наддава нормално.
Цитирай

София

Май е станало недоразумение!!! Не съм пробвала нито със сапунче, нито с термометър - до тях се стига, когато детенце не е акало с дни. И понеже не съм луда при положение, че ака 1-2 пъти на ден дори не ми е хрумвало да прилагам тези методи!
Просто питам дали с масаж или нещо подобно мога да намаля нервите на бебче като подпомогна процеса!!!

Докато пишех видях поста на Аз - точно това ми беше въпроса, благодаря!
Цитирай

София

Shocked Shocked Е това е върха!
Какво ще му помагаш, то детето си ака по веднъж, че и два пъти на ден  ooooh! Ми така са - напъват се, пъшкат, почервеняват, трудно им е да управляват този процес. Те и коликите за това са  толкова тежки, защото не знаят да пръцкат и си го стискат, като се научат и нещата се облекчават.

Термометъра за мен не е бил вариант никога, сапунче само веднъж съм слагала и тя беше по-големичка, на толкова малко бебе не! Масажи, масажи, гимнастика по много и така.
Цитирай

Бургас

Ами извинявай за язвителния тон в такъв случай   bouquet Просто така си написала въпроса си. Пък и скоро имаше едно майче, което се оплакваше че мъжът й иска да изакват бебето след всяко хранене с термометър. Реших, че е някаква нова модна тенденция.
Цитирай

София

Благодаря за отговорите! Явно е въпрос на зрялост на процеса, поне това разбрах от мненията ви!
Цитирай

София

Пък и скоро имаше едно майче, което се оплакваше че мъжът й иска да изакват бебето след всяко хранене с термометър. Реших, че е някаква нова модна тенденция.

Е, как така? Що за метод?  #Crazy
Цитирай

Към lidia dimitrova: Вие в тоалетната някакво усилие не полагате?! Mr. Green

Цитирай

София

дуфалак Laughing
Цитирай

София

Момичетата вече са ти отговорили - масажче на коремчето и гимнастика. Не си прави експерименти с термометри, сапунчета, мушкато или дуфалак, още повече, че ака всеки ден  Peace
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора