Казанлъшки понички

  • 25 156
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
От няколко дни искам да направя казанлъшки понички и издирвам рецепти. Спрях се на тази:
500 гр. брашно
500 гр. вода
1/4 мая
1с.л. захар
щипка сол
Резултат: Станаха вкусни БУХТИ с ефектен външен вид! Но няма нищо общо с вкуса на въпросните понички!
Така, че молбата ми е да публикувайте изпитани рецепти за въпросните калорични бомби!!!

# 1
  • Мнения: 712
 Ще ти напиша рецепта за понички ,но за съжаление не са  Казанлъшки.Тази рецепта я знам от баба си и майка си.Винаги стават много вкусни.
    2 яйца
    2 с.л.кисело мляко+1 равна ч.л. хлебна сода
    2 с.л. захар
    2-3 ванилии
    кора от лимон(по желание)
    брашно колкото поеме

Разбърква се на ръка докато се получи каша със средна гъстота(като направиш пътечка с лъжицата тя да се задържа 1-2 секунди.
Загряваш олио в малък,но дълбок съд и с помоща на лъжица ,която първо намокряш в чаша с вода , след това вземаш от сместа и пускаш в горещото олио.Пържат се до златисто.Поръсват се с пудра захар.  chef

# 2
# 3
  • Мнения: 63
Лео, взех рецептата точно от тази тема...за съжаление не е това, което търся.

# 4
  • Мнения: 1 802
Казанлъшки понички
   Продукти: ½ кофичка кисело мляко,
3 яйца,
½ чаена чаша захар,
½ чаена лъжичка хлебна сода, 
2 чаши брашно,
1 ванилия по желание.
Разбъркваш с голяма лъжица до гъста каша, която разреждаш с 1 чаша газирана вода.
Намокряш лъжицата с вода и вземаш от сместа и пускаш в сгорещена мазнина.
След това поставяш върху салфетка за да подсушиш поничките от мазнината.
Преди сервиране ги поръсваш със захар и поливаш по желание със шоколадов сироп.

Копнала съм си рецептата вече не помня от къде... но за мен тази рецепта се доближава най-много до истинските понички!  Peace Пробвай и после кажи как ти се сториха.  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 4 358
ООООООООО много ги обичам. Трябва да намеря време да ги спретна. Ако ме изпревари някой да пише дали вкуса е близък до истинските казанлъшки понички - от тези който ги продават масово по морето - ммммммммм Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 63
Аз ги пробвах и наистина рецептата на ~WOMANISH~ е най-близка.....ама най-близка.......Сега фритюрника ми мирише на ванилия Simple Smile

# 7
  • Мнения: 4 358
Аз ги пробвах и наистина рецептата на ~WOMANISH~ е най-близка.....ама най-близка.......Сега фритюрника ми мирише на ванилия Simple Smile

О ами значи ще се пробват Hug. Без фритюрник в съд за дълбоко пържене дали ще станат newsm78

# 8
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Eто рецептата на Зори http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=231610.0. Пише, че са като купените  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 9 092
ето тази рецепта е за истински казанлъшки понички.  Невероятни на вкус, същите пухкави калорични бомби като тези на улицата.  Само че - аз ги правих със специалния уред за тях - тестото е доста рядко, ако точиш и изрязваш, пак ще стана бухти.

ето моите

Общи условия

Активация на акаунт