Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 19 март 2008, 15:45 ч.

Трябва ли мъжът да издържа семейството?

• 66 375
  • 1 197
  •   1
Отговори

Анкета

Длъжен ли е мъжът да издържа финансово жената и детето/децата си?

Опции:

Слушам ви...?

# 1
  • малкия град
Понякога живота така се обръща, че и да не трябва се налага. Аз съм жена, ходя на работа, изкарвам заплата, която харча за семейството, за дома и да се поддържам. Мъжът ми гледа детето вкъщи /то е на 1 годинка/. Нито на него му е приятно, че се наложи аз да издържам семейството, нито на мен. Но има неща в живота, които неможеш да предоотвратиш. С две думи - мнението ми е, че е  по-добре мъжа да издържа семейството /най-малко заради неговото самочувствие/, след това заради всичко останало, което се сетите.
Смятам, че е по-трудно жената да работи, отколкото обратното и то заради отглеждането на детето.

# 2
  • София
"Длъжен" точно не бих използвала, но аз така ги разбирам нещата. А и за самия мъж като че ли е по-добре.
Естествено, може и да има моменти, в които ролите са разменени. Живот е все пак, не знаеш какво може да се случи.

# 3
Не, но е приятно да можеш да разчиташ на някого докато детето е малко и жената е в майчинство.

# 4
Трябва да се дели поравно, затова сме семейство, за да си помагаме.

# 5
Не трябва, но  мисля, че е добре - и за мъжа , и за жената, и за целия баланс в семейството.
Това, което обаче според мен трябва, е мъжът да осъзнава ролята и ангажимента си по финансовата издръжка.Това обаче се случва все по-рядко, включително и в моето семейство.

# 6
Мисля,че е редно мъжа да издържа семейството поне докато жената е по майчинство и се грижи да детето,а след това и жената може да се включи в подпомагане на семейния бюджет

# 7
Докато жената е в майчинство да,но след това може и двамата да участват в това.
Нали знаете колкото повече,толкова по добре.. Wink

# 8
Длъжен е ДА!!!!! Аз съм на мнение, че мъжа трябва да издържа семейството, а жената да си върши домакинската работа и да гледа децата и между другото ходят повечето на работа. Жената гледа семейството мъжа го издържа.

# 9
  • Galaxy 13197853088
Що за въпрос !!!
Естествено, че мъжа трябвада издържа семейството. Парите на жената са за да се поддържа и да облича децата ....

# 10
Според мен е не задължително , а по-скоро препоръчително .  newsm78

# 11
  • София
Само да допълня - като казвам, че за мен е нормално мъжът да издържа семейството, нямам предвид изцяло, а неговият доход да доминира. Нямам предвид жената да не изкарва и стотинка.

# 12
Длъжен - не, но някак си така сме свикнали, че е редно, пък и е добре за самочувствието и позитивната самооценка на мъжа... Това разбира се не означава, че жената не може да работи и да подпомага семейния бюджет... или пък за да си има за себе си - да се поддържа и т.н.

# 13
Определено не е длъжен - желателно е и като че ли така е "прието" , не говоря обаче за изцяло той да се грижи за финансовата част. Желателно е и жената да има принос, поне такива са моите разбирания, а ако жената искарва повече - лошо няма, мен поне даже би ми харесало да се грижа аз за финансовата част, а таткото да гледа дребосъка  Peace Но уви.

# 14
Естествено че мъжа трябва да си издържа семейството.
Ако жената работи, то парите които изкарва трябва да са си за нея.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт