Предотвратяване на появата на подкожни косъмчета в областа на бикините?

  • 22 501
  • 77
  •   1
Отговори
  • Мнения: 412
Извинете ме за новата тема, но неможах да си намеря старата за да попитам в нея-та въпроса ми е точно как да предотвратим появата на подкожни косъмчета след кола маска на интимните части?Някой в миналата тема ми беше казал с кафе, а някъкви други начини?Предварително благодаря за помоща Hug Hug Hug

# 1
  • Мнения: 233
Това е направо ужасно.За да се избегне трябва при коламаска да се дърпа в посока обратна на растежа на косъма, в противен случай се появява огромна гнойна пъпка която като разчоплиш от нея излиза невероятно дълъг косъм.Дано да съм била полезна.

# 2
  • Мнения: 412
Това е направо ужасно.За да се избегне трябва при коламаска да се дърпа в посока обратна на растежа на косъма, в противен случай се появява огромна гнойна пъпка която като разчоплиш от нея излиза невероятно дълъг косъм.Дано да съм била полезна.
Ами аз си я направих кола маската точно в посока обратно по разтежа на косъма и като за 1 път си е направих супер добре  GrinningНаправо не вярвам как толкова добре се справих-подкожни косъмчета нямам(да чукна на дърво дано никога да не се появяват Praynig)и нито пъпки нито синини ми се получиха просто всичко е ок Joy

# 3
  • София
  • Мнения: 2 157
След кола маска се мажи с  Витамерфен. Предотвратява възпаленията  Peace

# 4
  • Мнения: 374
а какво е Витамерфен

# 5
  • София
  • Мнения: 2 157
Крем ( тубичка ) - противовъзпалителен

# 6
  • Мнения: 374
трябваше да питм в горния пост и от аптеката ли да си купя  Embarassed

# 7
  • Мнения: X
Мен последния път ме намазаха с някакъв отровно зелен крем,уж да ми успокои кожата,освен че щипеше адски, след това се обелих от него Sad

# 8
  • Мнения: 412
Крем ( тубичка ) - противовъзпалителен
Е да ама той йе противовазпълителен, а не против появата на подкожни косъмчета!Аз противовъзпалителен си имам!

# 9
  • Мнения: X
Може би ако имаше такъв продукт,който да предотвратява подкожните косъмчета,нямаше да има толкова хора с този проблем.

# 10
  • Мнения: 412
Може би ако имаше такъв продукт,който да предотвратява подкожните косъмчета,нямаше да има толкова хора с този проблем.
Според мен има такъв продукт, но малко хора го знаят  и тези хора които го знаят може да не са го споделили!

# 11
  • Мнения: X
ми ха дано!

# 12
  • Мнения: 412
да и аз така викам-ДАНО Praynig-Е АЗ нямам подкожни косъмчета, но искам да направя така, че да предотвратя появата им #2gunfire Та дори никой да не ми даде добър оитговор за предотвратяване на появата им данои да не ми се появяват НИКОГА Praynig

# 13
  • София
  • Мнения: 2 157
трябваше да питм в горния пост и от аптеката ли да си купя  Embarassed
  newsm10

Крем ( тубичка ) - противовъзпалителен
Е да ама той йе противовазпълителен, а не против появата на подкожни косъмчета!Аз противовъзпалителен си имам!

Едното има връзка с другото !  Кремът предпазва кожата и косъмчетата от т. нар. : Фоликулит - възпаляване на  кожата и съответно появавяване на пъпки .  От както се мажа с това кремче  не ми се появяват обърнати и възпалени косми. Препоръча ми го козметичката ми .

# 14
  • Мнения: 680
Сега като отворихте темата се сетих името на чудотворното кремче - Керапил,много добри отзиви съм чувала за него. Даже май имаше и схема на нанасяне,ако се сетя ще пиша

# 15
  • Мнения: 6
Момичета,по повод на фуликулита в областта на бикините ще ви кажа нещо-неизбежен е ако си правите кола маска.След нея косъмът излиза с мек връх,за разлика от този след бръснене,и му е трудничко да пробие през епитела.Затова и се"обръща"понякога.Не мога да ви кажа името на крема,но в Била продават крем точно за този проблем-поне моя приятелка си намерие решение на проблема с него,а бе в ужасно състояние-чак до струпеи,под които не можеха да избият новите косъмчета .Друг съвет е-мажете областта с подходящ за тяло хидратиращ крем,за да е кожата мека и пропусклива и по-лесно да излизат новите косъмчета.Споменатите по-горе кремове също са добри.Успех!

# 16
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
пууу и мен ме вълнува тази тема.
имах едно ужасно преживяване.
образува ми се ужасен струпей от няколко
косъмчета, които така и не излязоха-
резулатът беше операция и 6 шева....
много неприятно... а така ми се иска просто
завинаги да ги махна от там  Tired

# 17
  • Мнения: 1 258
здравейте момичета!записвам се да следя темета.и аз имам такива проблеми и се чудих за трайно обезкосмяване!

# 18
  • Мнения: 961
Зз нямам такъв проблем, но сестра ми има. Ще следя и аз темата.

# 19
  • Мнения: 29
Привет,
и аз ще споделя нещо, което една козметичка винаги ми препоръчва. Ходя при нея точно за кола на триъгълника и съм доволна, но за съжаление не съм постоянна (заради липса на време) и понякога се случва да се бръсна. Тя постоянно ми повтаря всеки ден да използвам бебешка пудра. Аз разбира се не го правя, защото сутрин не мога да съм цялата в прах. Достатъчно ми е, че едвам гледам и нямам време за нищо. Но когато се сетя винаги си слагам и усещам кожата много хубава. Пиша това, защото никой друг не го е казал, дано все пак помогне на някой. Предполагам лятото ще съм малко по- сериозна, защото според козметичката при изпотяване точно пудрата обира тази влага и помага да не се образуват подкожните косъмчета.

# 20
  • На ръба..
  • Мнения: 2 106
А кажете ориентировъчна цена на крем Витамерфен..

# 21
  • София
  • Мнения: 3 390
Само да споделя, че опитах Acne Out за фоликулит-почистващ лосион и се обелих направо.
Аз се мажа от бикините до петите и от колената надолу сякаш има ефект, но бедрата и бикини-зоната просто се обелиха. Rolling Eyes..и се образува една такава червена мрежа от ивици... Rolling Eyes.абе, ужас.Сега взе да минава...предполагам, че е била някаква алергична реакция newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 275
А кажете ориентировъчна цена на крем Витамерфен..
5-6 лв. Мъжът ми се занимава понякога с татуиране и го препоръчва за мазане на раната и дейстително е добър продукт.

# 23
Момичета,по повод на фуликулита в областта на бикините ще ви кажа нещо-неизбежен е ако си правите кола маска.След нея косъмът излиза с мек връх,за разлика от този след бръснене,и му е трудничко да пробие през епитела.Затова и се"обръща"понякога.Не мога да ви кажа името на крема,но в Била продават крем точно за този проблем-поне моя приятелка си намерие решение на проблема с него,а бе в ужасно състояние-чак до струпеи,под които не можеха да избият новите косъмчета .Друг съвет е-мажете областта с подходящ за тяло хидратиращ крем,за да е кожата мека и пропусклива и по-лесно да излизат новите косъмчета.Споменатите по-горе кремове също са добри.Успех!
какъв е този крем от била как се казва да не е на veet  знам че има такъв

# 24
  • Мнения: 1 258
аз си купих този крем Витамерфен вчера.ще видиме дали има някакъв ефект де! Simple Smileпоне се нядявам да е така!но на листовката му пише дпоста обещаващи неща!  bouquet

# 25
  • Мнения: 272
аз си купих този крем Витамерфен вчера.ще видиме дали има някакъв ефект де! Simple Smileпоне се нядявам да е така!но на листовката му пише дпоста обещаващи неща!  bouquet
Колко струва и от каде си го купила?

# 26
  • Мнения: 1 258
didolinka, купих го от аптеката.мисля че във всяка аптека го има.незнам със сигурност,защото пазарувах и други неща,но е не по-вече от 5лв. Hug

# 27
  • На ръба..
  • Мнения: 2 106
Айде чакаме отзиви за кремчето...

# 28
  • Мнения: 1 152
Аз ползвам Витамерфен /струва 3,60 лв./ - ами...точно противовъзпалителен е, но според моя фармацевт не е най-доброто. Препоръча ми крем с невен на фирма Асам /немски са/, пантенол или пантогел за успокояване на кожата, както и така добре познатия крем "Здраве".

# 29
  • Мнения: 223
и всичко това само успокоява наранената кожа, премахва зачервяванията, заздравява,но не и да премахне обръщането им и появата им
така си мисля...
Tired

# 30
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
[
Аз ползвам Витамерфен /-това кремче май се ползва за доста неща -на мен кожна лекарка ми го прдписа за заздравяване на рани  и за това върши чудеса

# 31
  • Мнения: 1 258
 Сасано ,аз не харесвам здраве!нещо са го развалили или поне на мен така ми се струва!дори на дупето на сина ми не влияе добре,а какво остава за подкожните косъмчета? newsm78

# 32
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
поздравения за темата  bouquet ,аз го имам същия пробрем.Какво ли не опитах и нищо не ми помогна.Мислех,че е от самобръсначката,пробвах коламаска,епилатор и...НИЩО Ще пробвам кречетата който казвате,като се прибера сена ше си купя всичките

# 33
  • Мнения: 1 152
Сасано ,аз не харесвам здраве!нещо са го развалили или поне на мен така ми се струва!дори на дупето на сина ми не влияе добре,а какво остава за подкожните косъмчета? newsm78

Няма спасение от подкожни косъмчета, това което съм изброила е за успокояване на кожата след епилацията.

# 34
  • Мнения: 1 258
Права си че няма спасение!моя приятелка я оперираха наскоро от това!не можа да го извади сама и се получи бучка!сега на триъгълника е шев и кройка!

# 35
  • Мнения: 235
 Миналото лято пробвах крема на Виит за 13 лева почти никакъв резултат, сега си купих активен ласион Акне аут, но въпреки че изпълних стриктно всички инструкции- т.е. веднага след епилация се намазах, следващите дни по два пъти дневно и все в тоя дух ми се появиха 25% по- малко подкожни косъмчета. Такаче изобщо не си струваше нито парите които дадох за този ласион, нито усилието да се мажа. Изобщо няма никакъв ефект, голяма война е това с подкожните косми!

# 36
  • Мнения: 1 258
ами аз ще продължа да се мажа с Витамерфен-а.мажа се от 2 дена и нямам за сега
ама те още не са прорастли както трябва!да се надяваме че няма да се появят! Praynig

# 37
  • Мнения: 965
Момичета, темичката е много полезна и веднага се включвам!  Peace

Въпросче - това кремче Витамерфен може ли да се използва непосредствено след депилация (с крем-депилатоар)? Аз имам много гаден проблем от известно време насам в интимните зони... От години ползвам за тези части кремове-депилатоари и не съм имала проблеми. От известно време насам обаче, около областта на бикините започнаха да ми се появяват малки пъпчици  Cry Не знам какво да правя и като порчетох за това кремче малко ми се пооправи настроението  Whistling Дали става за моя проблем?

Хиляди благодарности на всички, които отговорят   bouquet

# 38
  • Мнения: 1 258
Anelia85 ,аз мисля че става за твоя проблем,аз се мажа след епилация!(не че не ми се появяват пак ooooh!,но поне са по-малко)и за сега нещата вървят към подобрение Party!пробвай,нищо не губиш! Peace

# 39
  • Мнения: 965
Anelia85 ,аз мисля че става за твоя проблем,аз се мажа след епилация!(не че не ми се появяват пак ooooh!,но поне са по-малко)и за сега нещата вървят към подобрение Party!пробвай,нищо не губиш! Peace

Много ти благодаря, защото това е един наистина неприятен проблем, особено сега, когато идва топлото време.  Peace
Още утре ще си го купя, разбрах и че не е никак скъп - 3.50 лв.   bouquet

# 40
  • Мнения: 156
Кремчето, за което говорите е против рани, изгаряния и кожни раздразнения. Аз го купих преди години за сина ми, защото през лятото е целия в рани. Съдържа витамин А и е антисептичен, вероятно затова оказва благоприятен ефект и при пъпчиците, но не е за премахване на пъпки.

# 41
  • Мнения: 965
Но става за интимната зона.. тези пъпчици, които се появява там, са нещо много неприятно и със сигурност ще пробвам кремчето и дано помогне  Praynig

# 42
  • Cacao Land
  • Мнения: 603
Аз ви препоръчвам да обтривате мястото с памучен тампон, напоен със салицилов спирт, 1-2 пъти дневно Peace

# 43
  • Мнения: 1 312
Вита мерфен ползвам от доста време след козметик.
Кожата ми се успокоява наистина бързо.
Струваше около 4.50.

# 44
  • София
  • Мнения: 232
не знам момичета вие как се обезкосмявате, аз признавам само кола-маската и с моята козметичка си говорихме относно проблема подкожни косми. Тя ми обясни че единственото което ще ме спаси е какво обличам,т.е. не трябва да се носят тесни прашки(бикини и др.) и особено така модерните прилепнали дънки.и според мен има логика,защото като ми маха мустачките и тях нищо не ги притиска никога не ми се е появявал подкожен косам или пъпка там. и мен ме рязаха, на крака имах получил се цирей от епилатор.повярвайте ми-много е неприятно,просто не искам да си представя ако ми се случи на бикини-зоната...

# 45
и аз имах подобен проблем но вече се попоправих и ме спаси редовното ексфолиране в банята и след това махане с лосион

# 46
  • Мнения: 179
Момичета,по повод на фуликулита в областта на бикините ще ви кажа нещо-неизбежен е ако си правите кола маска.След нея косъмът излиза с мек връх,за разлика от този след бръснене,и му е трудничко да пробие през епитела.Затова и се"обръща"понякога.Не мога да ви кажа името на крема,но в Била продават крем точно за този проблем-поне моя приятелка си намерие решение на проблема с него,а бе в ужасно състояние-чак до струпеи,под които не можеха да избият новите косъмчета .Друг съвет е-мажете областта с подходящ за тяло хидратиращ крем,за да е кожата мека и пропусклива и по-лесно да излизат новите косъмчета.Споменатите по-горе кремове също са добри.Успех!
какъв е този крем от била как се казва да не е на veet  знам че има такъв


Моля те питаи тази твоя приятелка и сподели.Защото при мен нещата са много зле. Да не казвам голяма дума, ама освен пред приятеля ми пред други хора ме е срам малко да ходя по бански например. Не се чувствам комфортно и даже си мислех да започна лазерна епилация.Една моя приятелка(която е Топ модел-няма да и казвам името) започна да ходи и е адски доволна и то за 80 лв. на процедура. А повечето са по 160-80 лв(Безсрамници). Та кажи моля те това биле, току виж помогне.

# 47
  • Мнения: 965
Искам да попитам тези от вас, които ползват Вита мерфен за пъпчиците в областта на бикините, за колко време след като се е появила пъпчицата, изчезва след употребата на този крем?

Аз си го купих онзи ден и само 2-3 дена съм го ползвала, затова ми е интересно кога има видим ефект  Peace

# 48
  • Мнения: 1 258
Ани,мойте понамаляха след около месец значително Peace

# 49
  • Мнения: 965
Ани,мойте понамаляха след около месец значително Peace

Благодаря ти много!   bouquet Само да те питам нещо в допълнение - всеки ден ли си мажеше от крема и по колко пъти? Защото на мен ми се случва някъде 2 пъти дневно да мажа и поне засега няма промяна, пъпчиците са си факт...

# 50
  • Мнения: 1 305
Много е хубава темата и аз ще я следа защото доста ме интерисува и мен този въпрос.
Искам да питам нещо малко извън темата аз раждах със секцио. Преди само с епилатора се обезкосмявах  цялото тяло, но сега да ви кажа не смея да се чистя около разреза точно заради тези подкожни пъпчици и се дейсвам с бръснача. Но да си призна хич не михаресва така, и малко съм в чуденка дали да не пробвам пак с епилатора или и аз незнам. Страх ме е да не ми се обърне косъм, че незнам какво тогава да правя. Има ли между вас такива които са раждали секцио и с какво се епилират.
Предварително ви балагодаря ако споделите мнение и опит  Hug

# 51
  • София
  • Мнения: 329
здравейте,момичета,както се досещате и аз съм в кюпа само че съм БИВША Laughing   което ще рече че съм решила проблема и с пъпките и с подкожните косми-няма да повярвате но от както се бръсна на сухо нямам никакви проблеми. ако преди време някой ми беше казъл че ще се бръсна на сухо щях да го обявя за луд-мразех подобно нещо-нооо  мъжа ми си прави мишниците и ....ония ми ти работи И НЯМА ПЪПКА ИЛИ ПОДКОЖЕН КОСЪМ  Laughing та викам чакай и аз да пробвам-КАЗВАМ ВИ -РЕШИХ ПРОБЛЕМА!

# 52
  • Мнения: X
пууу и мен ме вълнува тази тема.
имах едно ужасно преживяване.
образува ми се ужасен струпей от няколко
косъмчета, които така и не излязоха-
резулатът беше операция и 6 шева....
много неприятно... а така ми се иска просто
завинаги да ги махна от там  Tired
Не съм фен на кола-маската,обаче като се бръснех много често ми се образуваха възпалени фоликули,за това се принудих да си направя лазерна епилация,сега нищо не ми се възпалява,и се чувствам с един козметичен ангажимент по-малко,че ми беше писнало с това бръснене,сега изобщо съм забравила за обработка на космите на бикините и подмишниците,голям кеф.... newsm35

# 53
  • Мнения: 1 305
Macinka_vn  колко процедури мина докато напълно из4езнаха и напълно ли изчезват. И аз се бях замислила но се не ми остава време да се поинтерисувам би ли написала ако може, ако искаш и на лични

# 54
  • Мнения: 606
След кола маска се мажи с  Витамерфен. Предотвратява възпаленията  Peace
Аз използвам такова да си мажа татуировката Simple Smile
Ще пробвам и за доло.Дано дапомогне,че аз се епилирам там и става ужасно Sad

# 55
  • Мнения: 272
Не съм фен на кола-маската,обаче като се бръснех много често ми се образуваха възпалени фоликули,за това се принудих да си направя лазерна епилация,сега нищо не ми се възпалява,и се чувствам с един козметичен ангажимент по-малко,че ми беше писнало с това бръснене,сега изобщо съм забравила за обработка на космите на бикините и подмишниците,голям кеф.... 
 
 
Macinka_vn  колко процедури мина докато напълно из4езнаха и напълно ли изчезват. И аз се бях замислила но се не ми остава време да се поинтерисувам би ли написала ако може, ако искаш и на лични

# 56
  • Мнения: 270
Macinka_vn, и на мен ми е много любопитно колко процедури трябва да си направиш, за да изчезнат напълно.И завинаги ли изчезват?Би ли обяснила?А също така колко пари ти излезе?Ако нямаш нищо против да споделиш де.. Simple Smile

Последна редакция: нд, 27 апр 2008, 21:39 от pav4eto

# 57
  • Мнения: 965
Това с лазерната епилация точно на подмишници и бикини зона, ме вълнува страшно. Дано Macinka_vn пише по-скоро, че живо ни интересува, както забелязвам доста момичета  Wink

Честит празник на всички, Христос воскресе!

# 58
  • Мнения: X
Олелееее,ами аз отговорих само на Ирен на лични ,защото съм писала доста в темите за лазерната епилация и не исках да отегчавам аудиторията отново,но щом има толкова желаещи ще кажа,че съм направила 4 процедури фото,след което 4-лазер,от моите впечатления препоръчвам лазера,защото ми излиза по-ефтино,по-безболезнено е и ефекта настъпва по-бързо.До колко ще е траен имам известни съмнения,защото след 4 процедура фотоепилация прекъснах за около 2 месеца и почти всички косъмчета,макар и по-нарядко  покараха.За това преминах на лазер,от който съм много по-доволна,сега вече имам само бебешки ,рус мъх,но до колко ще се запази това,когато спра не мога да гарантирам.Но дори и да се наложи да ходя поддържащо през 3 месеца,пак го предпочитам пред бръсненето и скубането.Една процедура лазер на  цели бикини е 100 лв.,колко ще са нужни за всеки е индивидуално,но може би поне 8 по мое мнение.На фотото за същата зона беше 130 лв.+15 лв. за локален анестетик за обезболяване,което при лазера не е нужно,защото студената струя въздух,която се подава към мястото на облъчване спомага за обезболяване и разсейва чувството на болка ,която е като при боцкане.Ако боцкането стане по-нетърпимо,защото с всяка следваща процедура се усилва интензитета,просто помолете да ви усилят струята на въздуха.Ако има други въпроси питайте,за тези,които са запознати с темата,се извинявам,че съм толкова подробна!

# 59
  • Мнения: X
Macinka_vn, и на мен ми е много любопитно колко процедури трябва да си направиш, за да изчезнат напълно.И завинаги ли изчезват?Би ли обяснила?А също така колко пари ти излезе?Ако нямаш нищо против да споделиш де.. Simple Smile
Космите не изчезват завинаги,това,което казват в студията е,че след определен бр. процедури/между 8-10/,които се правят всеки месец,ефекта,който е постигнат трябва да се задържи за около 4 години,като е желателно да се прави по 1 поддържаща проц. годишно.Но много дами се оплакаха,че не става точно така,и че докато ходят има ефект,а после като спрат космите пак си покарват,най-недоволни са каточели от горна устна,препоръчвам ви да намерите темата за лазерната епилация,бяхме изписали около 90 стр.,но не мога да пусна линк,че много не ги разбирам тези работи.

# 60
  • Мнения: 488
Момичета здравейте!!!
Аз имам много проблеми в бикини областта, както и в момента и затова се реших да пиша и да споделя.

От няколко години насам (7-8 г.) ми се образува огромна топка, която е пълна с гной от страни на срамните устни, някъде между крака и срамната устна. Ходила съм на гинеколози и хирурзи. Шев и кройка съм яка. От събота имам същото образование  с невероятни болки огромно, заради което не мога да хода, да спя да стоя права. С две думи нищо не мога да правя.
Днес станах от леглото и реших да звъна в някоя болница, за да отида при някой който може да ми постави някаква диагноза(досега никой не ми е казал какво е това) и така се оказах днес следобяд е ВМА в София. При д-р Йорданова, която беше супер мила и добра.
Обясни ми че това е някакъв вид акне, за което ще трябва продължително лечение. Каза ми, че това е заболяване и няма значение по какъв начин се премахват космите просто го имаш това заболяване.
Методите за премахване усложняват заболяването, но не са и в основата на заболяването.
Каза ми, че когато се излекувам и всичко се поуспокои ще трябва да си направя лазерна епилация, която е единствения метод, който не усложнява заболяването.

Дано да съм ви била полезна. Моя съвет е да отидете при кожен лекар в по ранните стадии, когато са малки пъпчици, а не да чакате да стане като при мен.
Ако някой се интересува по нататък ще пиша след като има някакво развитие

Успех момичета и дано никога не стигате дотук. Болките са неописуеми Повярвайте!!!   bouquet  bouquet  bouquet

# 61
  • Мнения: 232
Леле…  Sad съчувствам ти много за преживяното!  Hug
Дано всичко да се оправи безпроблемно и бързо!
Благодаря, че сподели и ни предупреди!   bouquet
Успех!

# 62
az da popitam - koe spored vas e po-dobre - krem epilator ili kola maska ? 4e nesto ne mi ostava redovno vreme za da hodia do kozmeti4kata ..a v kasti probvah - no mi trqbvat po nqkolko drapvaniq sas studenata kola maska ...ina4e rezultata beshe dobar ...no e bavno i me e strah 4e s tezi nqkolko darpaniq ...mmm nqkoi raboti da ne se razteglqt  newsm78

# 63
Според мен нищо няма да ти стане, но по-добре си ходи при козметик, защото си знае работата. Така ще ти баде по-спокойно.

# 64
  • Мнения: 965
Лично аз използвам крем-депилатоар с алое вера, стоя 10-ина минутки и махам с шпатулката. После като измия и подсуша, намазвам с вита мерфен няколкото пъпчици. Мислила съм и преди да мацна с вита мерфена, да мина с един тампон, напоен с розова вода, защото и тя действа успокояващо и тонизиращо на кожата...  Rolling Eyes

Това с лазерната епилация звучи добре, но имам едно питане - доколкото съм чувала оттук-оттам, не бива да се прави повече от една процедура в месеца, нали така? Ако е така, след като си я направи човек в месеца веднъж, през останалото време до следващата продецура появяват ли се косъмчета?

# 65
  • Мнения: 3 459
Анелия, би ли ми казала на каква цена е този Вита Мерфен, че ме заинтересува  Rolling Eyes
На мен след епилация кожата адски ми се зачервява  ooooh!

# 66
  • Мнения: 488
Lenusikkk Благодаря ти. Много трябва да се внимава.

А за лазерната епилация, по мои сметки би трябвало да се прави една процедура в месеца, но през останалото време дори и да се появяват косъмчета не се пипат. Поне аз така си гобяснявам. Незнам  newsm78

Моля ако някой има идея да сподели.

А сега трябва да се рова и да чета кое студио е добро за лазерна епилация. Споделете вие момичета. Доста ме интересува. Само знам, че Пикасо и Борекс са добри и известни, но коя от двете?
Дайте ми съвет, ако знаете нещо повече. Моля!!!!

Благодаря ви предварително!!!! Пожелавам успех на всички в борбата с гадните косъмчета!  Grinning



 

# 67
  • Мнения: 965
Джей, здравей! Ами аз от тази темичка научих за Вита мерфена и на другия ден си го купих веднага - струва 4.50 лв и е за ранички, възпаления и всякакви производни. Мисля, че ми се отразява добре, но разбрах, че трябва постоянство. Гледам да мажа поне по 2 пъти дневно  Peace

За лазерната епилация по-добри отзиви съм чувала за Боракс! Може би там бих се ориентирала... знам, че трябва една процедура в месеца, но пък ако излизат косъмчета през останалото време какво... така ли да се оставят??? Който има идея, да споделя  Wink

# 68
  • Мнения: X
Джей, здравей! Ами аз от тази темичка научих за Вита мерфена и на другия ден си го купих веднага - струва 4.50 лв и е за ранички, възпаления и всякакви производни. Мисля, че ми се отразява добре, но разбрах, че трябва постоянство. Гледам да мажа поне по 2 пъти дневно  Peace

За лазерната епилация по-добри отзиви съм чувала за Боракс! Може би там бих се ориентирала... знам, че трябва една процедура в месеца, но пък ако излизат косъмчета през останалото време какво... така ли да се оставят??? Който има идея, да споделя  Wink
Преди всяка процедура,която е един път месечно трябва да сте избръснати,и поне два -три месеца не трябва да сте правили кола маска,за да се възстановят фоликулите на космите,за да има съответно какво да се обработва.След процедурата косъмчетата продължават да растат ,но по-бавно,и онези,които са се повлияли/а това са около 20% според фазата на растежа,в който са се намирали в момента на процедурата/ започват да падат,даже можете да ги изтеглите с пинсетка много лесно,а останалите продължават да растат.С всяка процедура започват да растат все по-нарядко ,по-бавно и по-тънки.Докато съвсем оредеят и станат на бебешки мъх.Междувременно между процедурите можете само да се бръснете,но не и да скубете,защото целта е да се облъчи корена на косъма.Аз лично гледах да не се бръсна много между процедурите,а от 6 насам бръсна само единични местенца,които са останали преди да отида на процедура.Най-късно падат по ръба на срамните устни.Всичко това го споделям единствено като запомнено от това ,което съм чела в интернет във връзка с фотоепилацията и лазера,и от моите лични впечатления,не съм специалист в тази област и не претендирам да съм точна или изчерпателна.Надявам се да съм ви била полезна,момичета!!! Flowers Rose

# 69
  • Мнения: 488
Macinka_vn  Благодаря ти

Аз имах нужда от това обяснение. Постарала си се да прочетеш и да ми го предадеш

сдъвкано  Mr. Green

Благодаря ти от сърце.   bowuu Предстоят ми такива процедури и ме интересува. Все още

незнам кога но когато и да ги направа ще споделя с вас.

Благодаря пак   bouquet  bouquet  bouquet

# 70
  • Мнения: 488
Хей момичета здравейте!!!

Да се отчета, че вече два пъти ходя при лекарката във ВМА и съм много доволна за сега. Пия антибиотик " Дотур" и в момента. Лечението е много трудно и затова призовавам всички, които имат и най малките пъпчици дори и сами да изчезват отидете раничко, зашото аз сега си ближа раните от ненавременното ходене там.
"Дотур"-а е унагрско производство и е копие на нашето "Доксациклин". Пих го 10 дни 2 пъти по едно на 12 часа, сега го пия един път по едно на 24 часа, и продължавам след това през ден по 1-но - 20 дни. Днес пак бях на лекар. Инжектираха ми една ампула, с която явно унищожават фоликула незнам. Питах ги но не ми отговориха, защото както винаги имат работа.
Инжектираха течността във всяка язва на слабините, където е имало или има ново "нещо" пълно с гной.
А забравих да ви кажа диагнозата е - АКНЕ ИНВЕРСА.

Ще ходя пак след 20 дни за да инжектират отново и така докато не се изчиста. Може да достигне и до 5-6 инжекции.
Моят съвет е не чакайте. Изчезвайте на лекар.
Дано да съм ви била полезна!!!
Ако имате въпроси питайте няма проблем.
Успех   bouquet

# 71
  • Мнения: 97
Питах и в другата тема, но все пак .... някой да е ползвал това
http://hair2007.bg/product_info.php?cPath=33_34&products_id=468

# 72
  • Мнения: 272
Питах и в другата тема, но все пак .... някой да е ползвал това
http://hair2007.bg/product_info.php?cPath=33_34&products_id=468
Да ли пък няма да помага за тези гадости,поне да намаляват  newsm78

# 73
здравейте на всички искам да ви попитам можете ли да ми кажете дали витамерфина може да се използва след операция

# 74
  • Мнения: 1 258
nelchetooo` ,аз нямам идея дали може да се използва! newsm78
rali4ка не ти  завиждам!Сигурно много боли да те боцкат в слабините!чак започнах да се чувствам некомфортно само докато четях Weary

# 75
  • Мнения: 282
Аз кой ли не съм питала защо тези гадни косми, въпреки че са здрави и остри, не успяват да пробият, и след кола-маска започват да се навиват или още- по-зле - растежът им обръща посоката си, ама...всеки различни неща казва и пак не мога да си го обясня..
Не можете да си представите аз какви гадни заплитания съм имала именно на триъгълника.. #Crazy

Естествено, че в обратна посока на растежа на косъма се издърпва лентата - аз по-друг начин и не мога да си представя как ще стане.
И козметички, и познати, които си правят кола-маска, а не им се получават подкожни никъде, ама никъде, ми обясниха, че всичко си било до косъм и до кожа.  Ама как да се примириш с едно такова обяснение при положение, че точно три пъти съм си правила кола-маска на краката и вече една година след това (само със бръснене и нищо друго) още не мога да се оправя с раните и белезите по краката си. #2gunfire

# 76
  • Мнения: 282
здравейте на всички искам да ви попитам можете ли да ми кажете дали витамерфина може да се използва след операция
Каква по точно е операцията?

Прочетох листовката на Вита-Мерфен. На мен дерматоложката ми го изписа за заздравяване на раните по краката ми след обилно изчопкване на подкожни косъмчета.

Иначе в листовката пише това:

-Как действа Вита-Мерфен:
Комбинация от дезифектант и витамин А за лечение на малки рани подпомага зарастването, като предотвратява вторична инфекция.
Използва се при дезинфекция на малки рани от всякакъв тип (охлузване, разкъсване, порязване), одрасквания, напуквания, реки изгаряния (1-ва степен) и слънчеви изгаряния.

Дано съм била полезна.


# 77
АМИ преди 5 дена моя приятел беше опериран от киста и му махнаха дренажа прекалено бързо още е с конците и вчера беше много зле мястото беше зачервено и той вдигна температура купих му витамерфен и го намазах много често сменяме превръзката защото тече много гной незнам какво да правим а иначе доктора му каза да слага ракия и йод но каточе ли непомогнаха кой знае колко и ще съм ви много благодарна ако има такава тема да ми кажете как да я открия

Общи условия

Активация на акаунт