Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 20 март 2008, 07:41 ч.

Шумоизлолация?

• 666
  • 10
  •   1
Отговори
  • с/у ОколоМръсТното
Правил ли си е някой и на стени или на тавана е?
Коя фирма е изпълнителя?
А с какви материали и по коя технология, ако случайно сте запознати?
И как е след това? Доволни ли сте?

Мерси.  Simple Smile

# 1
  • Софийското дъно на световните гащи:)
Запис, че и аз искам да правя изолация на обща стена м/у спалня и кухня!

# 2
  • София
Подходящ материал за шумоизолация е минералната вата /каменната има малко по-добри характеристики стъклената/.Ватата се слага на т.нар. скара от дървени летви, закрепва се и механично чрез дюбели, след което се затваря с гипсофазер или гипсокартон / и двата материали имат шумоизолационни характеристики/. Препоръчителното обемно тегло на каменната вата е 50-75кг/м3, стъклента е по-лека и дебелина около 5см. За таван - прави се окачена конструкция - окачен таван и отгоре се нарежда ватата.

Ако не държите на перфектният вид, за домашни условия може да ползвате и кори от яйца, от картонените. Залепват се на стената и след това може и да ги боядисате. Ефекта им се изразява в специфичната релефна повърхност, която "обира" звука. Пак предупреждавам, че последният вариант не е много добре издържан естетически.

Доста фирми се занимават с такава дейност, ако искаш повече подробности ми пиши на ЛС. Успех

# 3
  • София
Мои познати сложиха корк - на стените и на пода. Казаха, че хем е като подова настилка (вместо паркет например), хем шумоизолира...Но до колко това е така и дали са доволни...не знам....
Единствено ми направи впечатление, че този корк по стените прави стаята доста тъмна. И без това спалнята им е много малка...Не знам дали има различни цветове...

# 4
  • На село
Корк се използва за шумоизолиране на професионални аудио-студиа. По едни време и мъжа ми възнамеряваше да шумоизолира така от към съседите, но го разубедих.

# 5
  • Galaxy 13197853088
за какви параметри на шума иде реч? и за шум от улицата или шум който е в самия блок?

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
шумове в блока.
Шумоизолация на таван, че да не си извадим по едно око със съседите.

# 7
  • Galaxy 13197853088
това чете ли го?
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=1505

# 8
  • с/у ОколоМръсТното

не съм. Мерси.

Иначе и ние тъй разбрахме - вата и гипсокартон. Но все ни наводняват отгоре... та какво ще стане с тази изолация...?  ooooh!

# 9
  • Galaxy 13197853088
потърси във този форум има доста други теми на тази тема. Оказва се че трябва ватата да не се опира в тавана а само да лежи на гипсокартона ....
При наводнение ... незнам, мухъл, скапан гипсокартон .....

# 10
  • София
Шумоизолацията за под има ли особености? Ако някой има координати на фирма извършваща такава услуга моля да ми ги прати.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт