нормално ли е?

  • 1 364
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
здравейте момичета,момиченцето на сестра ми е на 1 месец и малко.На консултацията се е оказало ,че малката е наддала за месец 800 гр.детето е само на кърма.това според вас нормално ли е или е тварде малко?сестра ми се е притеснила и иска да започва дохранване с АМ.казах и да не бърза,но тя смята,че държи детето гладно Sad
моля ви за съвет.как беше с вашите деца?
благодаря ви предварително

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 891
Как ще е малко.800 грама е напълно нормално.Има деца и по малко наддават и пак са само на кърма.

Детето щом е спокойно и пълни памперса редовно,няма от какво да се притеснява сестра ти.

# 2
  • Мнения: 405
Моя бебок наддаде 700гр първият месец, не съм дохранвала.
Според мен 800гр. е ок, тя защо смята че бебчето и е гладно? Ако е само заради наддаването според мен е неоснователно Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 031
800 гр е напълно нормално.
Моята племенница е на месец и 15 дена и също е наддала 800 гр за 1-вия месец.

# 4
  • Мнения: 218
напълно нормално  Peace
на моя приятелка бебето е колкото дъщеря ми и наддаде 650 гр за първия месец и не са го дохранвали
то бебето си показва ако е гладно ще го чуят и комшиите от   newsm45

# 5
  • Мнения: 1 477
Напълно нормално е.Успокой сестра си.Нека продължи да си кърми бебчето.

# 6
  • Мнения: 641
Да. нормално си е ,щом е на кърма. Да не го сравнява с някое друго дете, което е на АМ? 
Ето виж за кърмените бебета - по 170 гр на седмица е нормално.

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/995/51/

Цитат : "Приемливо е за някои бебета да наддават 113-142 на седмица.
** Средното кърмено бебе удвоява рожденото си тегло за 5-6 месеца. На едногодишна възраст типичното кърмено бебе ще е увеличило рожденното си тегло около 2,5  пъти. На двегодишна възраст вече не са забележими разлики между кърмените и изкуствено хранените бебета."

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 09:35 от Рамбо Силек

# 7
  • Мнения: 1 243
Нормално е не е вярно че е малко  Flutter

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Напълно нормално е.Успокой сестра си.Нека продължи да си кърми бебчето.
      Peace

# 9
  • Мнения: 967
800г. е отлично за първия месец  Peace

# 10
  • Мнения: 4 915
Мисля, че 600 грама е минимумът, но пак с известни уговорки.

Така че 800 грама е перфектно.  Wink

Разпечатай й статии от Библиотеката на Кърмаческия форум за наддаването на кърмените деца.

# 11
  • Мнения: 4 621
Съвсем нормално е  Peace

# 12
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Съвсем нормално си е ,синът ми качваше между 800-900 гр,и бях много доволна от него,
докато дъщерята ме съсипваше-около 200-300гр,кльощавица..

# 13
  • Мнения: 27 524
Разбира се, че е нормално, тя колко иска, 3 кила за месец ли  Grinning В никакъв случай да не започва да дохранва, щом има кърма  Naughty

# 14
  • София
  • Мнения: 408
Педиатърката ми каза, че е съвсем нормално бебето да наддава от 700 до 1,300 кг на месец.

Общи условия

Активация на акаунт