Разстройство

  • 3 570
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 517
Мами, притеснена съм. От няколко дена акото на Маринка е много рядко, понякога почти като водичка. И ака доста често, през нощта също, докато преди не го правеше. Но пък иначе не се чувства никак зле, както винаги е. Весела, играе си... Няма температура, повръщане и т.н. Имали ли сте подобен проблем? Дали е за притеснение?
Щях днес да я водя при личната. Отидохме в болницата и само като видях пред вратата колко бабички и дядовци имаше, както и няколко други бебета, направо се ужасих - два часа чакане не ни мърдаше! А детето трябваше и да обядва, и да спи... Много ми е кофти.  Sad

# 1
  • Мнения: 5 140
Може да е от зъбите.Моята Ния беше по същия начин с разстройство когато и растяха зъбките.Но за твое успокоение ако можеш си я заведи до личния.Дано няма никакъв проблем,а да са зъбките.

# 2
  • Мнения: 4 458
Потърси с търсачката - много сме писали по тази тема.

Основното е - давай оризова вода, не насилвай с храненето, давай лечебни каши, компот от дренки ако имаш, печени ябълки, брашнена каша......
Ако си много притеснена може да дадеш и някое от прахчетата на смекта или другите които се препоръчват по форума.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 157
Ние бяхме така до преди 5 дена Sad .
Нямахме други оплаквания, освен разстройството. Хич не съм водила Ива на преглед - обадих се на нашата педиатърка по телефона.
А тук пуснах темичка - виж я, там съм написала как се лекувахме: ето   тук.
Скорошно оздравяване Grinning !

# 4
  • Мнения: 1 517
Преди малко я заведохме на лекар - каза, че била някаква лека инфекция, вирус или нещо такова. Други оплаквания няма, гърлото било съвсем леко зачервено. Препоръча да направим чаена пауза - няколко часа само шипков чай и оризова вода, кърма също можело. После да я захраня постепенно с печена ябълка, оризова каша, ... Нещо такова. Макар че ще ми е малко гадно да я държа гладна.  Sad
Sunny bunny, значи и вие сте имали като нашия проблем. И ние значи ще сме на подобна на вашата диета, та дано се оправим и ние.

# 5
Наблюдавай количеството вода, което пие, за да не се обезводни.

Другото което научих в инфекциозна болница (ние бяхме обезводнени) е - варени моркови! Нищо не действа по-запичащо! Не водата от морковите, а самите моркови.
Тогава излязохме на мой риск - в гърнето имаше само вода. Давах 2пъти по 2 праха ентерол и 2 праха су... (абе не помня името в момента - от тези за разстройство) - редувах ги. И тъпчех детето с варени моркови и вода (задължително без захар). Бяхме на 1г и 2 месеца. На 2рия ден след излизането нещата влязоха под контрол.

За разнообразие можеш да свариш ориз във водата от моркови.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 157
Цитат на: petty
Sunny bunny, значи и вие сте имали като нашия проблем. И ние значи ще сме на подобна на вашата диета, та дано се оправим и ние.


Ще се оправите, как няма да се оправите Grinning !
Ама що да държиш детето гладно? Давай му да гризка сухарчета - не са противопоказни.

# 7
  • Мнения: 3 334
със същия проблем сме и ние за момента от една седмица.Все си мисля,че е от зъбите и ние сме на диета и започваме да се оправяме.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 157
Цитат на: Anni
със същия проблем сме и ние за момента от една седмица.


Вие пък да не видите нещо Wink !
Майтапче Grinning !
Много съжалявам за Хриси, дано бързо се оправи милата!

# 9
  • Мнения: 3 334
Цитат на: Sunny bunny
Цитат на: Anni
със същия проблем сме и ние за момента от една седмица.


Вие пък да не видите нещо Wink !
Майтапче Grinning !
Много съжалявам за Хриси, дано бързо се оправи милата!


Благодаря ти мила!

# 10
  • Мнения: 1 517
Днес забелязах, че отдолу й излизат зъбчета. Дали пък не е от тях?  Thinking Ходихме най-после при личната лекарка вчера, преписа също Ентерол и да минем на диета с лечебна Хумана (то при който лекар отидем, различно ще предпише). Според нея също било инфекция (макар че при прегледа нищо не видя). Засега давам само Ентерол и се храним като друг път. Акото не е вече като водичка, но пак е рядко и ака много често -  след всяко хранене.

# 11
  • Мнения: 311
Ние на същата възраст имахме подобни проблеми и педито ни изписа гентамицин ампула.Много е ефикасно ,дава се съответно килограмите на детенце или на възрастен,Не помня точно каква е дозата,но ти можеш да се обадиш и да питаш докторицата.Пресича на момента и проблеми няма.И двете дечица ,че и таткото излекувах миналата година с една ампула.  bouquet

# 12
  • Мнения: 6 155
Petty, виж това дали ще ти е полезно Confused

# 13
  • Мнения: 444
И ентерола и лечебната хумана са ефикасни! На нас ни бяха предписали и някакви хапчета! Но са много неудобни за даване! При вас сигурно е от зъбите! Ограничи соковете и плодовите пюрета! В една книга бях прочела, че помагало и подсладена вода!
Успех!

# 14
  • Мнения: 686
Бяхме с този проблем около две седмици! Лечебната Хумана, оризова вода, никакви плодове и смекта - това ни спаси. Честно казано, 10 дена му давах ентерол и не му помогна, а смектата го запече за ден и половина някъде. Впоследствие ми казаха, че имало много ефикасен лек - чай от листа от смокиня. Много изпатили две майки се кълнат в ефикасността - единственият проблем е да ги намерите от някъде... Бързо възстановяване!

Общи условия

Активация на акаунт