Кърменето започна да става неприятно

  • 1 062
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 372
Вече дни подред, може би 3 кърменето вече не е онзи хармоничен акт на хранене, а по-скоро борба, дърпане, опъване, бутане и яростно засмукване след това. Не знам какво да направя, не съм променила нищо нито в храненето нито в начина на живот.
Тъкмо се зарадвах, че се преборих с рагадите и запушените канали, и че вече кърменето изглеждаше възможно и сега нов проблем.  Не само, че е доста изнервящо защото храненето приключва на петата минута, а и започват да ме болят зърната от това опъване. Така се храним 1 час най-малко. Не ми е малко кърмата, защото устичката и се пълни, понякога се дави, т.е. по-скоро тече по повече и това я дразни, но как да си помогна?
Много благодаря на всички, които отговорят.  Hug Hug

# 1
  • Мнения: 5 401
Те такова нещо не ми се е случвало, но ако бебка се дави от голямото количество мляко при първоначалното засукване, пробвай да изцеждаш малко мляко преди кърмене. Може би това я дразни.  newsm78

# 2
  • Мнения: 372
Пробвах на следващите опити пак същата работа  Sad Sad Върти глава бута с ръце, а иначе по всички признаци е гладна. Сменях пози, места дори облеклото си сменях.  newsm78 изчерпвам се

# 3
# 4
  • София
  • Мнения: 2 658
може да има колики и затова така да реагира.Давай и капки.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 235
Според мен има такива моменти. На мен лично първия месец кърменето ми беше едно такова... все имаше някакви проблеми. Имам чувството, че някак си ни трябваше време да свикнем един с друг. След това нещата си дойдоха на място и кърменето стана приятно занимание и за двама ни Simple Smile

Не се отказвай, не се нервирай, дай му време на малкия човек. Пожелавам ти успех  Hug

# 6
  • Мнения: 372
Благодаря, момичета

аз все се притеснявам,че нещата не са по ноти и като че ли ми липсва търпението. Ще се опитам да проявя повече такова, пък дано се нормализират нещата.
  bouquet

# 7
  • Мнения: 864
И ние минахме през такъв период,но нещата се нормализираха.
Бъди търпелива,защото ела да видиш какво хапане пада сега заради зъбите  Laughing
Успех   bouquet

# 8
  • Мнения: 433
Спокойно, не се притеснявай! Много е малко бебчето още, не сте се напасвали, а и колики сигурно започват.
Аз, например, съм безкрайно спокойна на тази тема, може би заради успешно кърмене (макар и кратко) преди години и заради напредналите ми годинки и опитът от всякакъв характер, който идва с тях  Sunglasses  От родилното поставих нещата на добра основа, засукахме прекрасно и всичко тръгна ок. И въпреки това до края на втория месец все имаше някакъв проблем - колики, извиване на дъга, пълна липса на система - хранехме се ту на 15 мин, ту на 3 часа - по желание на сина ми. Едва в третия месец май всякакви проблеми изчезнаха. Или по-скоро вече съвсем не обръщам внимание на дреболии Mr. Green

Конкретно искам да те посъветвам да кърмиш известно време на полумрак, в уединение, да няма с какво да се разсейва бебчо. Може дори легнали под одеалото на топло. И продължавай да изцеждаш мъничко кърма преди кърмене, за да не са прекалено напрегнати гърдите ти и силната струя да дразни детето.
Не знам ти какво правиш по време на кърмене. Аз обикновено интернетствам или гледам телевизия (ако е вечер), но щом детето е неспокойно и суче разсеяно - мигом му обръщам внимание и започвам да му говоря. И така си общуваме, докато той суче - много обича и да му пея песнички понякога. Опитай.

P.S. Върнах се да допиша за паузи в кърменето, но видях, че Юлчето го е написала. Подписвам се и под нейните думи

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 12:03 от bilkata

# 9
  • Мнения: 3 205
С второто бебе изживявам все още такива моменти понякога, въпреки че коликите минаха. По време на коликите беше ужасно - хем е спокойно бебе, хем почваше едно въртене, дърпане и опъване със спорадични писъци, защото го заболяваше корема още при първата глътка. Помагаше (понякога) да правя малко упражнения преди кърменето, за да изкарам газовете - присвиване на крачетата към коремчето, каране на колело, след това малко масаж по посока на часовниковата стрелка около пъпчето - притиска се съвсем лекичко, после пак упражнения с крачетата, докато се изпръцка хубаво. Като почне да се върти на гърдата, го махах и го уригвах хубаво, после пак продължавахме. Ако нищо не помогне, прекратявах кърменето и правехме почивка 15-20 минути, за да се успокоим и двамата.
Капките за колики успокояват положението донякъде. Аз давах първо Саб симплекс, с него се пооправи малко акането, а след като свърши опаковката, давах Бебинос то е с екстракт  от копър и успокоява стомахчето.









# 10
  • Мнения: 700
Според мен е Много млякото ти. Скоро открих, че имаме този проблем и ние. Прочети линка даден от Роси 81 или http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=46389.0 тази тема в Библиотека.
Успех! Laughing Ще се справиш!

# 11
  • Мнения: 221
       При нас така беше в началото на коликите. Когато засуче и стомахчето и започваше да къркори, дърпаше, пак засукваше и пак дърпаше. И аз се изнервях и тя се превиваше. Когато започнах да давам капки REUTERI и започна да пръцка много и коликите отшумяха. Съжалявам дори, че късно ги започнахме. Но при всяко бебе е различно. Повече търпение от твоя страна и всичко ще се оправи.  newsm10

# 12
  • Мнения: 372
Много, много благодаря на всички ви дано отшуми бързо,че аз все се ядосвам, че не се справям.   bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 932
И ние имахме такъв период в началото, още по-гадно е ако покрай теб има кой да ти казва , че не се справяш , че не му стига кърмата и т.н.
Но ние се справихме, този период отшумя и кърменето стана много лесно и естествено.
Желая ти успех и дълго кърмене   bouquet

# 14
  • Мнения: 173
Повече търпение!
Това е само период от развитието на бебо, който скоро ще отмине.
Бъди търпелива и всичко ще бъде наред!

Общи условия

Активация на акаунт