как се взима урина на бебе -6м

  • 527
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 166
Педиатърката нещо не ми даде адекватно обяснение и затова да питам тук. Трябва да вземем урина за изследване на момиченце. За целта съм се въоражила с едно специално пликче от аптеката, което се слагало в памперса. Виждам, че има част с лепило. Нея за гениталите ли трябва да залепя  Thinking и колко време да я държа така. Ако нещо пропускам казвайте  Hug

# 1
  • Мнения: 864
Знам,че се залепя,но аз не съм го ползвала,защото ми казаха,че може и да се разлее,а и убивало.
Аз се измъчих малко,но веднага след сън я изпишках.

# 2
  • Мнения: 493
Ние успяхме от втория опит.Залепих пликчето така,че отвора на влагаличето да остане в дупчицата,но не съм слагала памперса после.Чаках така около 10 минутки и тя се изпишка.Първия път всичко изтече навън,но явно не бях го наместила.Втория път пак изтече,но повечето в пликчето.Успех!

# 3
  • Мнения: 770
Сложи памуче в памперса и го изтискай след известно време, така става лесно, нашата педиатърка ни го каза и двата пъти действахме по този начин Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 553
Лепенките се залепват около отвора, където ще пишка детенцето. Поне при нас като слагахме памперс се разместваше и затова аз я съблякох гола до кръста, за да й стане малко хладинчко и съвсем малко след това тя се изпишка. Доколкото си спомням беше веднага след ставане, а и си купи поне 2 броя контейнерчета за всеки случай.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Да,и аз ползвах такова колекторче за урина и стана от първия път.За изследванията на 1г обаче и с 3 броя не можах да се справя.Вземи си поне още едно резервно.

# 6
  • София
  • Мнения: 267
И аз ползвах такова, но за момченце...беше се разместило и вътре имаше събрани 10-ина капчици, които после пресипах в стерилно контейнерче за урина(от тези пластмасовите)...Мислех, че ще ни върнат, защото количеството беше наистина много малко, но лаборантката каза, че е напълно достатъчно...Важно е хубаво да измиеш бебка преди това, пък колкото събере Peace

# 7
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Сутрин веднага след като се събуди, свалям памперса, залепвам пликчето и слагам новия памперс без да го закопчавам. Изчаквам я 5-10 минутки и тя си се изпишква Peace
Ако не стане пробвай с памучето Hug

# 8
  • Мнения: 742
При нас се получи много лесно-залепяш колекторчето на "дудата" и слагаш памперса, още като е станало детето. След което изчакваш извесно време. Лесно и удобно е, поне при нас така беше-след 15 мин имахме резултат. Присипах в шишенце, което предварително си взех от болницата...за всеки случай си вземи две колекторчета-в случай че не успееш да наместиш добре първото...
Успех  bouquet

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Сутрин веднага след като се събуди, свалям памперса, залепвам пликчето и слагам новия памперс без да го закопчавам. Изчаквам я 5-10 минутки и тя си се изпишква Peace
Ако не стане пробвай с памучето Hug
Peace

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Сложи памуче в памперса и го изтискай след известно време, така става лесно, нашата педиатърка ни го каза и двата пъти действахме по този начин Peace
     Peace

# 11
  • Мнения: 336
Аз издебнах бебка с едно малко бурканче и направо в него се изппишка. Ако ня маш търпение - памучето е на помощ Peace

# 12
  • Мнения: 4 784
На шест месеца и при нас стана от първия път и почти веднага, но сега на годинка, беше голям тормоз. Хем е момченце. Пликчето все се изместваше нещо и пропиляхме 5-6 броя докато се справим. Залепвах го, обаче то се отлепваше.

# 13
  • Мнения: 166
Благодаря на всички отзовали се  Hug Темата вече не е актуална. Свършихме работата. Много ми беше мъчно за слънчицето. добре че бързо стана. Явно съм се престарала обаче със залепянето, за да не изтече навън и сега и е доста червенко  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт