Ритането в корема! Дали е критерий за темперамента на бебето?

  • 3 128
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
Привет! Вече съм в 8 месец, а бебенцето от ден на ден рита все по-силно, чак болезнено. Четох, че с напредването на бременността, бебетата имат все по-малко място за движение, но това явно не се отнася за нас. Също съм чувала, че момиченцата ритат по-малко (уж казаха момиче). Имам син и като сравнявам ританията от преди и сега си мисля дали не са объркали пола. Синът ми е доста див и ако действително от ританията в корема си личи темперамента на детето, си мисля колко ли по-палаво ще е бебето, щом ритниците са по-силни от на баткото. Ще се радвам, ако споделите с мен, дали движенията на бебчетата в корема ви са показали характера им и след раждането. А също и дали има майки на момиченца с толкова подвижни бебенца в корема. newsm68

# 1
  • Мнения: 4 753
Мойто не ме риташе много, даже почти не риташе, но много се въртеше... А сега е направо ужас, какво ритане и бутане с ръчички пада, не мога да смогна да го завия  Joy

# 2
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
Като бях бременна с дъщеря ми не ме риташе много.Само си мърдаше и постоянно се притеснявах дали всичко е наред Simple Smile
В първите няколко месеци беше много кротко бебе ама сега не се спира Mr. Green

# 3
  • Мнения: 1 138
Да кажа от моя опит, Вики много ме риташе. То не бяха ритници, обръщания  newsm32
Сега е също толкова активен и палав.

# 4
  • Мнения: 1 155
Докато бях бременна бебка риташе много малко.............о да видиш сега немога са я спра. Кипи от енергия от всякъде Grinning

# 5
  • Мнения: 336
Докато бях бременна бебка риташе много малко.............о да видиш сега немога са я спра. Кипи от енергия от всякъде Grinning


И ние бяхме така. Много е енергична, но поне ме слуша... засега...

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Като бях бременна и двата пъти в чудо се видях от ритниците им  preggo.Сега в къщи е лудница и е много весело  Peace

# 7
  • Мнения: 11 003
Първите ритничета усетих в началото на 5 месец. До края не спря да ме рита с ръце и крака, и то доста силно, не се спираше. След раждането - нощем спи дълбоко и спокойно, но денем е неудържима. Laughing

# 8
  • София
  • Мнения: 1 185
Докато бях бременна ме риташе, когато и колкото си поиска, сега е по-регулярен в активността си, но проявява собствен характер, въпреки, че е само на месец и половина.  Peace

# 9
  • Мнения: 27
Коремът ми подскачаше като на пружина докато бях бременна. И сега не се спира - като навита е  newsm32

# 10
  • Мнения: 3 092
Не вярвам че е темперамент . Simple Smile

# 11
  • Мнения: 307
Идъщея ми и сина ми ритаха много преди да се родят (не мога да кажа кой повече)- и след това продължиха да са си диви и палави и все още са такива. Пожелавам да са ни живи и здрави дечицата на всички.

# 12
  • Мнения: 1 951
И аз това се чудех на скоро, че моя такива ритници раздава от сега, чак се чудя кога спи  Laughing

# 13
  • Мнения: 355
Имам две момиченца, родени от близнашка бременност и ритниците им се различаха доста по време на бременността. Едната ме риташе силно, отчетливо, на интервали сякаш ритмуваше песен. Започваха ранния следобед, беше много смешно сякаш се обаждаше - тук съм, събудих се, да докладвам сега... Другата беше шило - риташе много, силно, хаотично, въртеше се из корема ми едвам я намираха за да й хванат сърдечния ритъм. И сега са така - едната е доста по-спокойна, охранена, предпазлива, не обича страшните игри, люлки, заспива бързо и лесно, обича да разглежда книжки, картинки. Другата е по-смела, крехка, чувствителна, емоционална, дай и високи пързалки, люлки, катерушки, силно привързана към сестра си.
Иначе еднояйчни близначки, приличат си много. Външно да, ама за другото....

# 14
  • Мнения: 668
Едва ли е критерий.моят беше кротък в корема на мама,ноо като се роди и досега няма спокойствие

# 15
  • София
  • Мнения: 415
Не , не е вярно. При мен момчето ме риташе жестоко , а сега е много кротък и тих. Докато нея никаква я намяше в корема, но сега е като навита на пружина.

# 16
  • Мнения: 4 447
Калоян се счупваше да рита докато беше в корема ми. Сега е много спокоен и кротък. Пу-пу да ми е жив и здрав  Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 959
Синът ми, не ме е ритал. Хълцаше през последния триместър и съвсем леко ме побутваше. Simple Smile
След като се роди прояви жесток темперамент.  Crazy

Дъщеря ми риташе жестоко. Но за сметка на това след това беше много спокойно бебче. Чак сега, след годинка започна да проявява характер.

Така че, не мисля че, има нещо общо с това какви са били по време на бременността. Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 389
Много ми е интересно, мамите на близнаци как разбирате кое от двете ви рита в корема???
Извинявам се за отклонението, ама ми стана любопитно  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 485
Риташе много,ребрата ме боляха после с месеци,но не вярвам,че има общо.
Сега е съвсем нормално дете.

# 20
  • Мнения: 8 999
Категорично няма нищо общо между ритниците в корема и темперамента им след като се родят децата.
Имам дъщеря и син - ритаха като за световното по ритане и двамата, а бяха най-кротките бебета на света.
Моята приятелка, с която бременяхме заедно, все се хвалеше, че момченцето й си стои кротичко в корема й и не я притеснява, както моите. Това човече не даде един спокоен час на майка си, докато не навърши 4-5 г. и вече можеше да се комуникира нормално с него.

# 21
  • Мнения: 1 197
Когато бях бременна по чели нощи не спях от ритници,въртения,направо бях се побъркала.Когато ме приеха да раждам,хората ми се смееха,че с тея ритници сама щяла да се изроди и няма нужда от помощ.
А в момента е едно изключително добро дете.Но пак като когато беше в корема ми е изключително енергична

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 522
При мен я имаше тази зависимост. Ива риташе страшно много, силно, болезнено. Случвало се е както вървя да се свия и клекна на земята от болка. От както се е родила е много живо и подвижно дете. Силно темпераментна, не се спира за миг, трудно заспива, спи малко. В игрите е неудържима, катери се , пада, става, цялата е в синини, но това ни най-малко не я спира.

Леко раждане ти желая и едно здраво бебе   bouquet

# 23
  • Мнения: 8 228
Моят синковец преди да се роди и риташе и се въртеше. Все едно, че голяма футболна топка се търкаляше постоянно в корема ми. Само нощем спираше. Сега е същият. Откакто стана на 2м и започна повече да шава, не се е спирал. Обаче нощем продължава да спи добре. При него с пълна сила си важи - какъвто преди раждането, такъв и сега.

# 24
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
И двамата ритаха страшно много в корема ми,баткото и сега е много щурам.За малкия още не мога да кажа.

# 25
  • Мнения: 2 197
Няма такава връзка изобщо!
Дъщеря ми не я усещах изобщо, въпреки, че много се въртеше. Но ританията бяха много слаби, даже се бях притеснила.
В момента е абсолютна фурия, не се спира за секунда, катери се навсякъде, агресивна и бойна е. Ако застане на едно място спокойно за секунда значи е заспала.

# 26
  • Мнения: 3 268
Такава връзка едва ли има,но при моите деца се забелязва."мъжът" риташе като за световно и беше и е толкова луда глава,че ум да ти зайди.Момиченцето ми беше кротка в корема и сега е толкова мило,кротко и добро дете,все едно не е сестра на брат си.

# 27
  • Мнения: 766
Риташе, въртеше се до последно.
Като ходех по улицата хората ме гледаха  Shocked защото ми разтягаше тумбака на всички познати посоки  Laughing
И сега си е диване за връзване  Peace
Но аз такова си исках  Heart Eyes

# 28
  • Мнения: 66
Коремът ми подскачаше като на пружина докато бях бременна. И сега не се спира - като навита е  newsm32


И при мен така - усетих я чак към средата на 5 месец, но от тогава какво ритане падна... И сега е толкова подвижда - не й спират краката... Дали е темперамент - незнам?!?

# 29
  • София
  • Мнения: 928
Николай в корема беше голям кротан - все едно не бях бременна. Но сега какво чудо е - не се спира на едно място ooooh!, да ми е жив и здрав  Hug

# 30
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
На мен много ми се дупи , дали ще е някой инат newsm78

# 31
  • Мнения: 472
Категорично няма нищо общо между ритниците в корема и темперамента им след като се родят децата.
Колкото и странно да звучи, на мен ми бяха приятни ритниците. Може би не е редно даже да ги наричам такива? Никога не ме е боляло, дори се майтапехме, че ще е нежна госпожичка. Да, ама не. Такова диване е, че направо нямам думи. Трябва да е много болна, за да е сравнително кротка. Няма такъв случай да се заседи на едно място за 5 мин. Може би само когато е вързана на столчето в колата, ама и тогава рита с краката /уж танцува/  Wink

# 32
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Няма такава връзка изобщо и едва ли това е критерий.
Моят беше кротък в корема на мама,даже имах притеснения дали всичко е наред.Но от като се е родил и досега няма спокойствие.Не се спира и за секунда на едно място.
Все пак това да им е кусура. Важното е да се живи и здрави

# 33
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Въпреки че много ме риташе и сега е голяма лудетина, не мисля, че това е критерий за темперамента на бебето.

# 34
  • Мнения: 20
Докато бях бременна дъщеря ми не спираше да ме рита по цял ден, а през ноща спеше кротко.Незнам дали е темперамент,но и сега е много енергична-мята ръще кръка,върти се като луда,а през ноща си спи спокойно и непробудно

# 35
  • Мнения: 780
Дъщеря ми много риташе и се въртеше в корема ми.И сега си е шило, но не мисля, че има връзка.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 381
Не знам дали има общо, но сме го планирали за футболист и не се оплаквам.   Wink Joy
Преди средно 3 пъти в денонощие риташе по-интензивно - сутрин, като се събуждам, вечер вкъщи и през нощта. Обаче в понеделник и вторник почти не ми даде мира целодневно. От време на време, като съм си на бюрото, леко подскачам чак, защото понякога ритничетата му са доста силни.   Laughing

# 37
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Синът ми много риташе.Като се роди беше доста кротко бебе, а като започна да се очовечва не можем да го спрем на едно място за секунда дори

# 38
  • Мнения: 9 814
Дъщеря ми много риташе и се въртеше в корема ми.И сега си е шило, но не мисля, че има връзка.
smile3521

# 39
  • Мнения: 1 098
Мойто беше много активно в корема, а и сега не се спира. Незнам дали винаги нещата съвпадат.

# 40
  • Мнения: 1 440
Не мисля,че има връзка между двете неща!

# 41
  • София
  • Мнения: 302
оооо определено... Моят Звяр беше като шугав вътре, майка със сълзи се е смяла на корема ми.. А сега на 7м е като..... Фурия на Н-та степен Simple Smile

# 42
  • Мнения: 7 474
Дъщеря ми не риташе и беше спокойно бебе Laughing

# 43
  • Мнения: 2 891
Не мисля, че има връзка  Grinning

# 44
  • София
  • Мнения: 1 262
Според мен има връзка, поне при нас беше така  Rolling Eyes

Малката риташе и се въртеше постоянно в корема ми, и сега си е такава подвижна  Wink

# 45
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
При мен има връзка между ритниците и характера. Дъщеря ми беше като въртоглава в корема ми. Ама в буквалния смисъл на думата. От въртене чак си върза пъпната връв на възел. И сега е дива като за две момчета. Не може да качи грам от беснотия, като навита пружина е. Синът ми пък бе много спокойно бебе в корема ми. Е, отвреме-навреме риташе и по-силничко, но като цяло много ме щадеше. Като се роди коликите му продължиха само 2 седмици и той не плачеше, а пъшкаше и ръмжеше тихо, за да не ни събуди с мъжа ми. Като стана на 1 месец сам се отказа от нощните хранения и започна да спи по цяла нощ. Общо-взето е кротко и спокойно дете. Дали ще е така и като поотрасне, незнам. Но засега е много кротък.

# 46
  • Мнения: 2 090
Оооооо,и при нас ритането в корема напълно оправда темперамента на бебето,случайно или не newsm32

# 47
  • Мнения: 1 008
Не мисля, че това е критерий.

# 48
  • София
  • Мнения: 6 011
Много малко и леко риташе докато ми беше в корема. И досега си е спокойно човече. не знам дали е случайно и има ли връзка между двете.

# 49
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Аз си мисля, че не е критерий за темперамента ритането в корема! Confused
Дани - сина ми, беше като че ли доста кротичък в корема, е мърдаше си, но не е "дивял", докато сега е доста енергичен! Wink По тия дни бебето, което в момента расте в корема ми доста осезателно шава, но тепърва ще разберем колко ще е темпераментно! Wink

# 50
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Според мен няма такава зависимост. Дъщеря ми не беше кой знае колко активна в корема. Риташе, но не чак много. Сега е на периоди, понякога не се спира, понякога е много кротка.

За второто тепърва ще разбера.

# 51
  • София
  • Мнения: 790
Според мен има връзка. Рали не спря да рита, да се намества и върти докато бях бременна. На моменти направо ми идваше в повече  Crazy От както се е родила не се е спряла... Като се събуди и започва да щъка, да говори, да подскача. И на сън пак мърда доста  Laughing

# 52
  • Мнения: 911
И при мен беше същото - колкото му ставаше по-тясно, повече беснееше, докторята, които ме наблюдаваха смятаха, че е прекалено активен.
Накрая да не казвам как болеше като ми се намести върху черния дроб - събуждала съм се от такава болка, все едно, че някой ме ръчка със свредел.
И сега е същия бесник.
Но мисля, че всичко това е много относително.
Леко доизносване! 

# 53
  • Мнения: 374
e, явно е много индивидуално.моят Олег в корема се движеше спокойно без буйни ритници, а откакто се е родил не е спрял да вилнее  Mr. Green
мисля, че ритането в корема не е критерий за темперамента на бебето  Peace

# 54
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Каката риташе много-излезе едно безкрайно спокойно и уравновесено детенце.
 Малката риташе мноооого рядко-да я видите каква фурия е,няма спирка . Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт