Ритането в корема! Дали е критерий за темперамента на бебето?

  • 3 124
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
Привет! Вече съм в 8 месец, а бебенцето от ден на ден рита все по-силно, чак болезнено. Четох, че с напредването на бременността, бебетата имат все по-малко място за движение, но това явно не се отнася за нас. Също съм чувала, че момиченцата ритат по-малко (уж казаха момиче). Имам син и като сравнявам ританията от преди и сега си мисля дали не са объркали пола. Синът ми е доста див и ако действително от ританията в корема си личи темперамента на детето, си мисля колко ли по-палаво ще е бебето, щом ритниците са по-силни от на баткото. Ще се радвам, ако споделите с мен, дали движенията на бебчетата в корема ви са показали характера им и след раждането. А също и дали има майки на момиченца с толкова подвижни бебенца в корема. newsm68

# 1
  • Мнения: 4 753
Мойто не ме риташе много, даже почти не риташе, но много се въртеше... А сега е направо ужас, какво ритане и бутане с ръчички пада, не мога да смогна да го завия  Joy

# 2
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
Като бях бременна с дъщеря ми не ме риташе много.Само си мърдаше и постоянно се притеснявах дали всичко е наред Simple Smile
В първите няколко месеци беше много кротко бебе ама сега не се спира Mr. Green

# 3
  • Мнения: 1 138
Да кажа от моя опит, Вики много ме риташе. То не бяха ритници, обръщания  newsm32
Сега е също толкова активен и палав.

# 4
  • Мнения: 1 155
Докато бях бременна бебка риташе много малко.............о да видиш сега немога са я спра. Кипи от енергия от всякъде Grinning

# 5
  • Мнения: 336
Докато бях бременна бебка риташе много малко.............о да видиш сега немога са я спра. Кипи от енергия от всякъде Grinning


И ние бяхме така. Много е енергична, но поне ме слуша... засега...

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Като бях бременна и двата пъти в чудо се видях от ритниците им  preggo.Сега в къщи е лудница и е много весело  Peace

# 7
  • Мнения: 11 003
Първите ритничета усетих в началото на 5 месец. До края не спря да ме рита с ръце и крака, и то доста силно, не се спираше. След раждането - нощем спи дълбоко и спокойно, но денем е неудържима. Laughing

# 8
  • София
  • Мнения: 1 185
Докато бях бременна ме риташе, когато и колкото си поиска, сега е по-регулярен в активността си, но проявява собствен характер, въпреки, че е само на месец и половина.  Peace

# 9
  • Мнения: 27
Коремът ми подскачаше като на пружина докато бях бременна. И сега не се спира - като навита е  newsm32

# 10
  • Мнения: 3 092
Не вярвам че е темперамент . Simple Smile

# 11
  • Мнения: 307
Идъщея ми и сина ми ритаха много преди да се родят (не мога да кажа кой повече)- и след това продължиха да са си диви и палави и все още са такива. Пожелавам да са ни живи и здрави дечицата на всички.

# 12
  • Мнения: 1 951
И аз това се чудех на скоро, че моя такива ритници раздава от сега, чак се чудя кога спи  Laughing

# 13
  • Мнения: 355
Имам две момиченца, родени от близнашка бременност и ритниците им се различаха доста по време на бременността. Едната ме риташе силно, отчетливо, на интервали сякаш ритмуваше песен. Започваха ранния следобед, беше много смешно сякаш се обаждаше - тук съм, събудих се, да докладвам сега... Другата беше шило - риташе много, силно, хаотично, въртеше се из корема ми едвам я намираха за да й хванат сърдечния ритъм. И сега са така - едната е доста по-спокойна, охранена, предпазлива, не обича страшните игри, люлки, заспива бързо и лесно, обича да разглежда книжки, картинки. Другата е по-смела, крехка, чувствителна, емоционална, дай и високи пързалки, люлки, катерушки, силно привързана към сестра си.
Иначе еднояйчни близначки, приличат си много. Външно да, ама за другото....

# 14
  • Мнения: 668
Едва ли е критерий.моят беше кротък в корема на мама,ноо като се роди и досега няма спокойствие

Общи условия

Активация на акаунт