Детето ми сбърка гърнето с проходилката

  • 1 746
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 126
Бях научила малката акото ад отива в гърнето и досега нямаше проблеми - два пъти дневно по едно и също време, беше много лесно да уловя момента. От около 2 седмици обаче нещата се объркаха - в състояние е да седи на гърнето по час и да си се занимава с нещо, но не го ползва по предназначение. Щом я сложа в проходилката след 30 секунди всичко е в памперса.  ooooh!

Как мислите, защо се получи този обратен ефект newsm78

# 1
  • Мнения: 1 733
Според мен ти е още много малка дъщеричката. Дай й повече време, бъди упорита и не се отказвай. Даже сте много напред с материала!!!! Hug

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Мъничка е и не прави разлика явно.Не се притеснявай,ще се научи! Peace

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Според мен ти е още много малка дъщеричката. Дай й повече време, бъди упорита и не се отказвай. Даже сте много напред с материала!!!! Hug
    Peace

# 4
  • Мнения: 864
Браво на вас   Hands Clap
Аз още не съм почнала  Embarassed

# 5
  • Мнения: 5 393
Прекалено е малка още, за да се е научила. По- скоро и е било интересно за известно време да върши работата в гърнето. Имай търпение и не се отказвай.Съзнателното ходене по нужда в гърне или на тоалетната чиния започва по-късно.

# 6
  • Мнения: 417
Пробвай да не я слагаш ден два на проходилката.Не се отказвай ooooh!Успех Peace

# 7
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
Според мен детето е още малко за гърне и все още неможе да разбере предназначението му.Изчакай няколко дена и пробвай пак.Все пак сте стигнали до някъде и сте напреднали Peace

# 8
  • Мнения: 307
И ние имахме подобен проблем - вече не иска да прави нищо в гърнето а преди си правеше всичко. Това стана като беше на около 1г.и 3 месеца- сага вече е на 1 г. и 8 м. и продължава да не иска да ходи на гърнето.

# 9
  • на село
  • Мнения: 3 895
Според мен е малка още, въобще не осъзнава за какво служи гърнето.

Малката ми дъщеря започна да го ползва по предназначение след 2 годишна възраст.

# 10
  • Мнения: 9 990
Хихи, малка е , да.Моята мина годинка и още не съм я пробвала даже. Laughing

# 11
  • Мнения: 1 085
Разбира се че е малка.Племенникът ми аз го у4их и той беше бая след годинка. Peace

# 12
  • Мнения: 434
Според мен си задай въпроса в темата за ЕБХ. Там мамите почват доста рано да учат дечицата да вършат работа вън от памперса и биха били по-компетентни по въпроса.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 524
Преди седмица се замислих над проблема с ходенето по голяма нужда и дали едно например 10-месечно бебе е все още малко за гърнето. Взех да разпитвам баби, лелички по градинките, кога техните деца са се научили да не го правят в гащите и се изумих. Масово отговорите са 10 месеца -1год и половина. Като момиченцата доста по-рано се научават. Сега с тези памперси....  Mr. Green добре че ги има де, да не останете с впечатление, че съм против тях.
По въпроса, аз бих махнала проходилката и бих пробала да слагам малката два пъти на гърнето. Но Трекс е право в темата за ЕБХ (естествена бебешка хигиена) ще получиш може би по-компетентни отговори.

# 14
  • Мнения: 9 990
За днешните времена, когато родителя тича, когато майката често се връща на работа преди да е почнало майчинството-памперса е чудесна придобивка.Няма ненаучило се.Който си стои вкъщи по цял ден и е с детето всяка секунда-да маха памперс и на 3 месеца, ако иска-лична воля.Когато мен са ме гледали и съм била на памучни пелени-пак съм се научила на година и половина-две да не се напикавам, нищо, че ми е държало мокро.Просто майка ми е сменяла гащи и е прала.Аз сменям памперси и хвърлям. Hug

Общи условия

Активация на акаунт