Малки истини за велики хора

  • 13 123
  • 150
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 161
Целта на тази тема е да напишем малки случки за най-великите хора.Нещо,което ни е разчувствало и впечатлило.Темата може да се приеме и като образователна.Аз започвам с Карузо-удивителна за мен личност.Ще напиша част от книгата на жена му,посветена на него.
Карузо вече е болен и от 10 дни е в безсъзнание.

"По обяд на десетия ден,докато д-р Стела дежуреше с мен при леглото,Зирато съобщи,че италианския посланик е дошъл да изрази уважение.Лекарят излезе от стаята и се върна след малко с посланика Роландо Ричи,висок,слаб мъж със сива брада и розов карамфил на бутониерата си.Той мълчаливо целуна ръката ми и остана дълго до леглото,гледайки Енрико.После се наведе ниско до главата му и произнесе бавно и твърдо:
 -Карузо!Идвам при теб с послание на твяата страна и твоя крал.Те искат ти да живееш.
Стори ми се,че минаха минути и тогава чух един слаб глас:
-Нека да умра в родината си.
-За последен път те слушах в Лисабон,в "кармен"-каза посланика.Той свали карамфила от ревера си и го постави в ръката на Енрико.
-Не в "Кармен",а в "Сид"-прошепна Енрико.
Опита се да поднесе цветето до устните си,но то беше много тежко.Въздъхна дълбоко и заспа естествен сън."

# 1
# 2
  • Мнения: 2 161
Дали да сменя заглавието на Карузо и въздействието му върху свирките?

# 3
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Недей, Шанел.

# 4
  • Мнения: 2 161
Карузо е започвал писмата до жена си с "Моя Доро","Моя сладка Доро" и ги е завършвал с "Твоят собствен Рико".

# 5
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Има и биография на Карузо, издадена от "Музика" преди двадесет и кусур години. И аз съм почитателка.  Hug
Ето я и моята история. Сергей Козлов, руски писател. Автор е на приказките за мечето, таралежчето и зайчето. По-възрастните ще си спомнят страхотните анимационни серии с тези герои. Ето тук има приказки: http://lib.ru/KOZLOW/ezhikwtumane.txt.
Един ден писателят Козлов кара из Москва. Има страшно задръстване, а той бърза за среща с деца. Минава някаква правителствена делегация и той решава да се прикрепи към нея. Да, ама веднага го спират.
- Не виждате ли, че това е делегация? - нахокал го милиционерът. - Това са главният председател на не-знам-кое си, главният не-знам кой-си...
- А аз съм най-главният приказник на Русия!- прекъснал го Сергей Козлов.
Милиционерът млъкнал. После козирувал и го пуснал с делегацията.  Laughing

# 6
  • Мнения: 6 167
ох, че хубава тема!

Ето и от мен една за Верди... ( може би малко в обратна посока, но трогваща ме)

Разбирайки, че е на смъртно легло, миланчани покриват улиците в близост до жилището на Маестрото със слама , за не бъде  притесняван от шума на минаващите каруци, коне...

# 7
  • Мнения: 1 533
от гугле:

Композиторът Р. Вагнер през живота си е бил "съпровождан" от числото "13". Той се е родил през 1813 г. Сумата от цифрите на тази година е равна на 13. Вагнер е написал 13 опери. На 13 септември 1837 година е станал диригент на операта в Рига. 13 години Вагнер е бил в изгнание. На 13 септември 1882 г. се отправил за Венеция, където починал на 13 февруари 1883 г.

# 8
  • Мнения: 2 161
Дороти Карузо за Енрико Карузо:

Употребяваше парфюм Карон,обичаше да обикаля апартамента и да парфюмира стаите.
След всяко представление теглото му намаляваше с килограм и половина.
Никога не се научи да шофира кола.
Никога не преяждаше.
Когато имаше представление ядеше само бялото месо на пиле или два малки агнешки котлета.
Не дъвчеше дъвка.
Пушеше по 2 пакета египетски цигари,винаги с цигаре.
Не разрешаваше да се избиват пойните птици в неговото имение.
Никога не бе чупил огледало или винена чаша със силата на гласа си,както се твърди.
Той запази завинаги италианското си поданство.

# 9
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И картинки.
Таралежчето:

И от филмчето:

# 10
  • Мнения: 2 161
Сега се сещам за Имре Калман.Синът му отглежда гъска и Калман иска тази гъска да се махне от къщата.Готвачката приготвя вкусно гъската.Калман я пита,откъде е гъската.Тя казва:Това е гъската на Карли.калман бута чинията и казва:Аз лични познати не ям.

# 11
  • Мнения: 1 400
Ако не сте чели биографията на Ван Гог- прочетете я.
Една истинска история за истински творец.

Ето тук част от нея Peace На мен лично ми беше страшно интересно.

# 12
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Ето един възхитителен владетел, живял през 10 век: Абдул Касим Исмаил. Бил велик везир на Персия. Където и да пътувал, си взимал библиотеката. А тя съдържала близо 117 хиляди книжни тома!
Товарели ги на камили, подредени по азбучен ред. Laughing
П.П. После аз мъкна много книги, нали... Crossing Arms Що не съм велик везир!

# 13
  • Мнения: 1 134
Линкълн е спечелил първото си дело, без да каже нито една дума в съда. Обвинението се позовавало основно на свидетел, който твърдял как острието на ножа блеснало на лунна светлина преди клиентът на Линкълн на го забие в жертвата си.
Бъдещият президент мълчал през всички заседания, а в последното - предоставил метеорологична справка, от която било видно, че през въпросната нощ не е имало никаква лунна светлина и следователно свидетелят нищо не е могъл да види.

# 14
  • Мнения: 2 161
Чела съм я.А който не е чел Страдание и възторг на Ървинг Стоун,препоръчвам му я горещо.

Общи условия

Активация на акаунт