Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 43 отговора

where I want to..

Темата беше провокирана от становище, изказано в едно предаване.

Не поставянето на бебето върху/ до майката непосредствено след раждането, респ. следващите часове, оставяло "травма" в съзнанието на детето завинаги.
Е не мога да се съглася. Особено при положение, че бебето не помни, както ни е известно. Поне не в този момент.

Моля, коментирайте. Smile
Цитирай

Поради какви причини се предизвиква травмата? Нещо не разбрах.
Цитирай

UK, Harlow/София

Не разбрахте ли, че всички тези теми са излишни.Освен до интриги и размяна на остри реплики до друго не се стига.

Не мога да разбера тези които по цял ден се чудят как да роптаят защо не се прави еди какво си в бг. родилен дом, не си хванат куфарчетата и да отидат да жиеят в чужбина.Така всчики ще сме доволни.

Прекалено много болни и вманиачени болни мозъци се събраха тук-повече няма какво да коментирам!
Цитирай

where I want to..

Как поради какви..Поради факта, че не е  усетило майчиното сърце веднага, или начина, по който е свикнало да го чува през утробата на майката.
Цитирай

София

Не мога да се съглася с това изказване,за мене е пълна глупост.
Аз родих секцио и детето ми беше в кувиоз 3 дни.От момента от който ми го дадоха тя си знаеше че това е мама и до ден днешен най-скъпия и човек съм аз.В крайна сметка майката е тази,която се грижи основно за бебето и не виждам за каква травма може да се говори.
ако това е истина значи че всички бебета родени секцио са травмирани
Цитирай

where I want to..

Е, коментара не цели ръкопашен бой. Mr. Green

Просто ме вбеси въпросното изказване. И не за друго, а именно защото е безпочвено и е предмет на излишен по принцип коментар.
Въпреки, че съм пуснала тема. Smile
Цитирай

Сигурно е по-добре за бебето да се постави върху гърдите на майката, непосредствено след раждането. Смятам, обаче, че въпросното изказване е много крайно и преувеличено. Травма за цял живот, направо...  Rolling Eyes
Цитирай

Не се ядосвай.Ако е същото предаване, което и аз гледах до преди малко,  нелепости се казаха, но и  истини.
Цитирай

where I want to..

Мда, вбесих беше преувеличено.
Хич и не се ядосвам. Smile
Но ще ми е безкрайно интересно някой да успее да обоснове това.
Цитирай

София

Не мисля, че сме толкова напреднали като цивилизация, нито медицината и науките са ни толкова развити, за да разберем дали това твърдение е вярно. По-важно е на този етап да знаем,което и знаят всички майки,че трябва да има обич, грижа и внимание към мъника от момента, в който вече е с мама. мисля, че това е важното. и нужното
Цитирай

София

Според мен си гледала часът на мама и не си разбрала правилно. Нямаше такова изказване. Имаше изказване, че  е важно, но не и за травма за цял живот. Това за травмата беша, за майката, на която и се отнема детето след раждането и не е при нея.
Цитирай

София

Темата беше провокирана от становище, изказано в едно предаване.

Не поставянето на бебето върху/ до майката непосредствено след раждането, респ. следващите часове, оставяло "травма" в съзнанието на детето завинаги.
Е не мога да се съглася. Особено при положение, че бебето не помни, както ни е известно. Поне не в този момент.

Моля, коментирайте. Smile

Поредната американска измишльотина предполагам.Травма...дрънци-разбира му задника на бебето.Ай,сиктир вече с тия превъзнасяници.Аз не знаех на кой свят съм,бебе ще ми трапосват на ръцете.Много си ми беше добре така.Видях го след като го извадиха и после на следващия ден.Даваха ми го на 3 часа и така също беше добре.
Мисля,че като се роди бебе,цялото внимание се прехвърля върху него,а майката кучетя я яли.
Аз много си обичам бебето.Нееее,малко е да се каже,обожавам го.
Но също много обичам себе си.
Цитирай

where I want to..

Според мен си гледала часът на мама и не си разбрала правилно. Нямаше такова изказване. Имаше изказване, че  е важно, но не и за травма за цял живот. Това за травмата беша, за майката, на която и се отнема детето след раждането и не е при нея.

Според мен съм разбрала.
Но дори и да не съм, то подобно нещо е дискутирано много пъти, на различни места.
Цитирай

Все още търся как точно е травмирана дъщеря ми за цял живот както и хиляди други бебета, които веднага след раждането са били мерени, теглени и т.н. и едва след това дадени на майката.
Цитирай

София

Това са пълни глупости. Родих секцио и първото ни докосване с бебчо траеше няколко секунди два часа след като се роди.  Плачеше преди това и както го сложиха върху мен млъкна. После като ми го взеха пак ревна. Следващия ни контакт, вече за по-дълго беше след 24 часа. Сигурна съм ,че ме позна. Като го гушнах ми изглеждаше някак си спокоен и щастлив, гледаше ме почти през цялото време. Все едно съм му липсвала. Не знам може би си въобразявам, но момента беше уникален. Никога няма да го забравя
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 43 отговора