Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Семейни отношения
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора
Здравейте. Налага ми се да направя аборт.В 3 г.с. съм.Разбрах за метода на Карман и моля, ако има жени, запознати с този въпрос и най-вече минали по този път да пишат нещо повече по въпроса.И моля, ако има мами от Благоевград, които могат да ме посъветват за избор на лекар за тази манипулация да пишат.Много се колебая дали да не го направя в София, но и в Благоевград не знам към кой доктор да се обърна.Благодаря Ви.
п.п. Ако темата не е за тук, моля преместете  я.
Цитирай

In pursuit of magic...

Прави се чрез вакуум до 6 г.с. с пълно обезболяване или непълно. Една приятелка абортира така преди около 3 години. Знам със сигурност, че не се препоръчва след 5-6 седмица на бременността, както и, че е малко по-рискован от кюртажа...

Из Гугъл има разни софийски болници където се практикува. Примерно тази: http://www.st.lazar-hospital.com/site/1.htm

И в тази тема пише за този метод.
Цитирай
Какво имаш предвид под по-рискован от кюртажа?При консултация с гинеколог ми обясни, че това е аборт без усложнения/последствия-не помня точно как се изрази. newsm78ЗИска ми се да се включат жени, които са го изпитали, за знам какво да очаквам.
Цитирай
Извинявай, но какво означава метод на Карман ? За пръв път го чувам.
Цитирай
Усложнения нямаше, но болеше УЖАСНО. И после цял ден повръщах. На другия ден бях О.К.
Цитирай
Извинявай, но какво означава метод на Карман ? За пръв път го чувам.
Ами това е аборт с вакуум, но след това не се прави кюртаж.Поне така ми го обясниха.А ти обикновен аборт ли прави, или такъв с вакуум?
Цитирай
Извинявай- не съм разбрала. Мислех, че по някакъв метод на Карман си разбрала, че си бременна. Не знаех, че така се нарича абортът чрез вакуум.
Цитирай
Чрез вакуум.
Цитирай

Варна

Аз от лекар знам,че дори и аборта да е направен с вакум,винаги след това те минавали и с кюрета за по-сигурно,да не би да остане нещо,от което след това да се развие инфекция.
Цитирай

In pursuit of magic...

Аз от лекар знам,че дори и аборта да е направен с вакум,винаги след това те минавали и с кюрета за по-сигурно,да не би да остане нещо,от което след това да се развие инфекция.

Аз това имах предвид под 'по-рискован' - има риск да остане нещо и да стане инфекция.
Цитирай

София

Имам позната която след такъв аборт остана стерилна. Консултирай се и с друг гинеколог за вида на аборта. Няма ли шанс да задържиш бебето?
Цитирай

Оileán na leipreachán

Имам позната която след такъв аборт остана стерилна. Консултирай се и с друг гинеколог за вида на аборта.
А една моя позната, за съжаление така и не можа да износи бебенце след този метод . Има 4 или 5 спонтанни аборта .  Confused
Цитирай

София

Имам позната която след такъв аборт остана стерилна. Консултирай се и с друг гинеколог за вида на аборта.
А една моя позната, за съжаление така и не можа да износи бебенце след този метод . Има 4 или 5 спонтанни аборта .  Confused
Извенете , че е малко извън темата, но
причината за спонтанните аборти може да няма нищо общо с аборта - да не кажа ,че съм сигурна , че няма. Да прочете малко в проблемното забременяване приятелката ти, може да намери решение на проблема.

Цитирай

За Благоевград ти препоръчвам Д-р Малчев,Рубидент .Извършва аборти по метода Кармен.Телефона на клиниката е:073880755
Цитирай

С вакуум и пълна упойка е най-добрия вариант за ранна бременност.

А сигурна ли си, че си бременна? Ако си в 3 г.с., значи датата на която трябва да ти дойде е след около седмица newsm78
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 18 отговора