Момичета,ЛАПАРОСКОПИЯ поема ли се ОТ НЗОК ?

  • 15 715
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Здравейте на всички.
Имам въпроси към Вас:
Лапароскопията поема ли се от здравната каса? Ако се поема - с клинична пътека или с направление е?
Знаете ли къде в Пловдив правят добра лапароскопия по НЗОК?
Зададох много въпроси наведнъж , за което , моля да бъда извинена,но съм ужасно объркана #Crazy

Благодаря Ви предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 646
Поема се, но в част от болниците все пак се плащат и някакви консумативи за направата и за избор на екип. Направелението се взема от личен лекар и е №7. За Пловдив - не мога да дам съвет. Според мен много важно е да те оперира добър лекар, за да има полза от лапароскопията.
Успех!

# 2
  • някъде там......
  • Мнения: 477
За Пловдив и аз не мога да ти отговоря, но има момичета оттам, които ще се включат с информация.
А иначе Радостина ти е отговорила - поема се от Здравната каса, но ще трябва да доплатиш в самата болница, където ще извършваш манипулацията. За пример ще ти кажа в една от болниците в София с направление доплащаш сумата от 800 лева.

# 3
  • Мнения: 2 382
Във ВМИ не се заплаща нищо допълнително,но там нямат никакъв опит със стерилитет.Не знам до колко ще са достоверни резултатите.

# 4
  • Мнения: 7 718
Поема се частично. В Пловдив в Торакс работят с касата, със сигурност.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 730
За пример ще ти кажа в една от болниците в София с направление доплащаш сумата от 800 лева.
Сериозно ?!? Много пари ми се виждат. Дано не са скочили толкова цените.
Аз правих 2006 г. във Варна, не с направление и ми струва 350 лв. (все пак беше диагностична, макар, че ми  гориха малко ендометриозни образувания). А за Пловдив, съжалявам, но не мога да дам съвет. Дано някой помогне и успех при лапарото!

# 6
  • Мнения: 646
За Пловдив и аз не мога да ти отговоря, но има момичета оттам, които ще се включат с информация.
А иначе Радостина ти е отговорила - поема се от Здравната каса, но ще трябва да доплатиш в самата болница, където ще извършваш манипулацията. За пример ще ти кажа в една от болниците в София с направление доплащаш сумата от 800 лева.

 Много се извинявам , но 800 лв. се доплаща в Шейново за избор на екип, ако не избираш екип се доплащат 150 лв. В Майчин дом цената е 450 лв. и то пак е за избор не екип. Т.е. ако не избираш екип / под избор на екип да се разбира единствено доктора, който оперира - другите от екипа не се избират /  или доплащаш някаква малка сума или не доплащаш нищо. В частните болци е различно...


Гери, прадлагам ти да погледнеш темата Предстои ми лапароскопия, там има доста неща изписани за лапароскопията.

# 7
  • Мнения: 7 718
Плащат се консумативите.

# 8
  • Мнения: 1 441
Миналата година (април 2007) в Шейново се "даряваха" задължително 150 лева и това беше всичко.  Naughty Ако искаш отделно конкретен лекар да ти направи лапароскопията се плащаше 100 лева за избор на лекар. Нищо повече не се плаща освен по 2 и колко беше там за престой в болницата на ден - на мен ми излезе 10.80 лв. Ако си с направление изследвания, лекарства, превръзки и т.н. са си от болницата. 150-те лева дарения бяха за фондацията им за лапароскопия - демек избиват си цената на техниката.

# 9
  • Мнения: 28
Да, лапароскопията се поема изцяло от НЗОК. На 27-ми февруари беше моята лапароскопия в Клиника Акта Медика гр. Севлиево. Прави ми я д-р Ангелов от Габрово и съм много доволна и от него и от обслужването там. Платила съм 3 дена по 6 лв. за престоя там.
Късмет!

# 10
  • Мнения: 646
Миналата година (април 2007) в Шейново се "даряваха" задължително 150 лева и това беше всичко.  Naughty Ако искаш отделно конкретен лекар да ти направи лапароскопията се плащаше 100 лева за избор на лекар. Нищо повече не се плаща освен по 2 и колко беше там за престой в болницата на ден - на мен ми излезе 10.80 лв. Ако си с направление изследвания, лекарства, превръзки и т.н. са си от болницата. 150-те лева дарения бяха за фондацията им за лапароскопия - демек избиват си цената на техниката.

От ноември 2007 цените в Шейново са нови. Вече писах какви са точно.

# 11
  • Мнения: 1 441
Явно за по-малко от година цените са се увеличили 5-кратно  Confused

# 12
  • Мнения: 63
Много съм Ви благодарна.Както винаги в труден момент за мен Вие винаги на среща.
Благодаря Ви искрено  bouquet

# 13
  • Мнения: 2 382
И аз пропуснах Торакс.Там също работят с касата,има доплащане,но е минимално.А там можеш да отидеш и с външен лекар.
Явно варианти за лапаро към ЗК има Peace

# 14
  • Мнения: 2 423
Освен в Торакс лапаро по касата правят и в Хирургиите на пещерско аз я правих там и платих 8лв. за 4 дни престой

Общи условия

Активация на акаунт