за теглото

  • 1 820
  • 36
  •   1
Отговори
синът ми е на почти година и два месеца и тежи 11.600.постоянно ми казват колко е пухкав,а аз,честно казано,го намирам за напълно нормален-нито слаб,нито дебел.има ли нови таблици за тегло и ръст? newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 43 904
7,8-13 кг са границите в нормите за година и два месеца според таблиците на СЗО за момчетаSimple Smile
Ако е по-нисичък може и по-пухкав да изглежда, може и просто да е бузест....
Абе добре си ти е детето, хич не го мисли....

# 2
  • Мнения: 5 393
Без да гледам таблици ти казвам- нищо му няма на детето, много си е добре даже. Hug

# 3
  • Мнения: 266
По- важно е дали килограмите и ръста са пропорционални  Simple Smile Моят син в момента е 15кг и е висок 92-93см, нищо че е на 1г и 7м  Peace доколкото знам тези негови "параметри" отговарят на момче на 3 години. Ако и при твоят син ръста е толкова, колкото подобава да бъде за килограмите му, няма защо да се притесняваш  Hug

# 4
  • Мнения: 9 973
добре е  Heart Eyes

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Идеален е...Стига с тези таблици,важното е да е здрав и енергичен!

# 6
  • Мнения: 911
Не казваш какъв е ръстът на бебето, което е от голямо значение, понеже ако е в долната граница отива към по-закръгленките.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Много си е добре детето-моето момиченце е 13кг и 83см сега

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Щом на теб си се струва добре детенцето,какво се притесняваш.А на всичкото отгоре си е в границите. Peace

# 9
  • Мнения: 1 485
Много си е добре детенцето ти,да е живо и здраво!
И моята дъщеря си е от малка пухкава и сега е такава,но какво да се прави 1.25 е висока на 4г и половина и е 27кг,аз какво да кажа??? newsm78
Но пък всички казват,че и аз съм била като нея.А и родата ми и на мъжа ми са все високи,здрави българи, а сега аз нямам и 60кг

# 10
  • Мнения: 1 031
Много си е добре детето, не се притеснявай Simple Smile

# 11
  • Мнения: 742
Не виждам нищо тревожно-съвсем в норми...Моята Кристина от половин година си стои 10 кг а е почти на 2 години...значи ли, че не я гледам или храня newsm78

За хората няма угодия - като е пухкаво детето-защо е дебело, като е слабичко - защо не го храните, ееееееее

Важното е как се чувства детето Hug

# 12
  • Мнения: 2 477
Сега виж моето дете:на 1 годинка е висок е 81 см и тежи 12,300 кг.
Той също е в горната граница на кг,но изглежда добре и не се притеснявам.Само му ограничавам храненията,защото той е много лакомо дете.Но още от бебе наддаваше по 1,5 кг само от кърма.Тогава беше по-стресиращо,но сега вече се движи и всичко е ок. Laughing

# 13
  • Мнения: 610
Според мен детенцето си е добре,не си мисли глупости.Важното е то да се чувства добре.Ние сме 86см и е 12кг Hug

# 14
  • Мнения: 374
бе съвсем добри килограми си е детето за възрастта си.и на моя дребус постоянно му казват че имал големи бузи и той си е ок на килограми

Общи условия

Активация на акаунт