Великобритания - тема 15, почти юбилейна

  • 25 375
  • 293
  •   1
Отговори
# 60
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
  Не мога да си представя да завързвам торбички с телче. Веднъж бях купила такива и след няколко месеца престой в едно чекмедже ги изхвърлих.
А аз бях почти приключила торбичките, когато загрях за какво служели тези бели неща  ooooh! Crazy
Пликчета по принцип рядко ползвам, вие какво замразявате в тях?
macoball, чувала съм че крадели кофи и винаги съм се чудела защо  newsm78 Сигурно за това в квартала всички кофи са прибрани в задните дворове и са с дебело изписани номера с блажна боя  Laughing
butterflyve, аз само дрехи, книги, музика и филми май бях взела. Покъщнината остана в България и като си ходим я ползваме. А да и цветя  Embarassed Все още имам 4 цветя от онова време в къщи и един здравец в двора Wink

# 61
  • Мнения: 1 363
Мери, ти се загуби из дебрите на българското образование и начините за образоване. Похвално Heart Eyes

Темата в главния чужбински е много интересна. Нямам търпение да се приберем и да накупувам книги, книги и пак книги, и двд-та. Доста полеза информация се споделя в темата.

Детето ми има интерес, но в стремежа си да му развия интересите, знанията и речника на английския не ми остава много време за българския. Само когато седнем да пишем (веднъж седмично за около 30мин) тогава става въпрос за Българските букви. Учителките бяха много изненадани, че може да си пише името на български. Но това определено не е достатъчно.

# 62
Здравейте,пиша ви от BG.Скоро ще се местим в Англия,но имам някои притеснения,като например как ще се отрази това на децата ни,трудно ли ще свикнат.Синът ми е на 9,а дъщеря ми на 4.Като тръгнат на училище дали преподавателите ще се съобразяват с това,че децата не знаят английски/особено дъщеря ми/.Ще съм ви безкрайно благодарна,ако ми помогнете с мнения,съвети и повече информация за образователната система във Великобритания  bouquet

# 63
  • Мнения: 677
macoball, писах ти бележка преди да прочета темата.
И аз не мога да ги разбера що за търговци са тези хора. В Щатите всичко събота и неделя се е юрнало по пазар, и ако им сложат работно време на моловете 5 часа ще свалят правителството, а тук (и в Европа като цяло) трябва да станеш в 8 сутринта, че да успееш да си направиш пазара (това за почивните дни).
Ние днес напримен не успяхме да напазаруваме, докато изчистим и оправим къщата и то станало 2 часа, да отидем да хапнем нещо и ето ти 3 и половина. Всичко затворило вече ...
Учудвам се на опразнените магазини покрай празниците, вместо да е пълно (всеизвестно е че покрай празници всички харчат повече от предвиденото), магазините са празни.
Е, ще свикна, ама що да е така.
За кафето сега Laughing
Мъж ти наистина е реши да сте зарадва Simple Smile, 14 чаши ... Аз искам точно такива чаши - малки, с дебели стени но в бяло ( в краен случай с някакво лого). Резгледах ги набързо от линка, ама нито една не ми легна Сан сърцето, че да си кажа "ето, искам тези".
Аз кафе започнах да пия преди около месец, бях го спряла преди години, когато отказах цигарите. Преди месец, отказах колата (към която съм пристрастена) и започнах да пия кафе, та тепърва ще си припомням стари привички Simple Smile
Сега се сещам, как едно време пиех двойно кафе с ЦЯЛ шоколад Embarassed сутрин, сега се задоволявам със захар и сметана ( не че нямам нужда от диета), бисквитки не се присещам да сложа. Ох, посред нощ е, но ми се припи кафе като те чета.

miravmbd, имам роднини, а и съм живяла няколко години там.
Любимият ми град е, т.е спомените ми за него. Още не сме взели билети, та не знам точно кога ще съм там, но ще е една от седмиците на август.
Аз тъгувам за малките пликчета, защото си правя подправки за супи - по отделно моркови, целина, корен от магданоз, нарязан магданоз, стръкчета целина, копър, с две думи по-често за зеленчуци (приготвена храна не замразявам). Хляб като направя го държа в него, на децата сандвичи, плодове, на мъж ми болтчета, мой един куп неща държа в тях, изобщо много са практични. (всичките размери).
В Щатите работното време на магазините е до 10 вечерта като цяло Simple Smile, има и такива, които в 5 затварят в неделя и други които са с 24 часово работно време цяла година, но пък в НЮ конкретно в 24 часов магазин не можеш да си купиш "гащи" или ТВ да речем както тук в Теско  Simple Smile (разбрах, че те правят и там магазини).
И аз си подслаждам с кафява захар, изключение ако правя сладкиш. Веднъж опитах и с мед, но беше нес-кафе, та не се брои Simple Smile, не беше лошо.
Аз пък имам много хубави спомени за ароматно кафе в пластмасова часа в 5 часа сутринта Simple Smile, съгласна съм да го пия в пластм. чаша, но да се върна в онези години Simple Smile
Мойте и двете нямат никакъв интерес за си развиват знанията на БГ, но аз не се отказвам Simple Smile, кухненските шкафове за налепени с листове на БГ, а днес сложих и дъска за писане.
Леле що изписах тази вечер .. сигурно за година не съм писала толкова.

# 64
  • Мнения: 66
ALI MAK , на мен също това са ми най-големите притеснения от местенето, дори пуснах отделна такава тема, за да споделят майките как са преминали този период. Моята голяма дъщеря ще стане на 10 лятото и се опитвам да я успокоя, че всичко ще бъде наред, че пак ще има приятели, че никой няма да я смята за глупава, като не може да се изрази правилно, че майките от форума са ми написали, че максимум 2-3 месеца ще и отнеме научаването на езика и дори няма да ги усети как ще минат, но не знам доколко съм убедителна, при положение, че самата аз много не си вярвам.

# 65
  • Мнения: 720
AG  я кажи как си правиш сама подправките,че ме заинтригува сериозно.
 
  bouquet

# 66
  • Мнения: 677
butterflyve, за 2-3 месеца няма да може да научи езика (освен ако не е изключително схватливо и с усет за език дете), но пък за 6 ще се оправя сравнително добре.
Кажете си му честно на детето, че в началото ще му бъде трудничко, но с течение на времето всичко ще си дойде на мястото.
Приятелства без знаене на езика няма как да направи, но това не значи че ще я смятат за глупава, или втора категория!
Ако е 6та година знай, че за изпитите има право на преводач (всеки знаещ двата езика, който не е член на семейството), ако не знае езика.


harriet TJB, не е нищо специално, но пък ми спестява доста време при приготвянето на храната Simple Smile
Стъбла целина, корен от магданоз, корен от целина, моркови използвам почти във всичко. За някои супи, мусаки, сос за спагети нарязвам изброените на дребни кубчета (около 0.5см страна) и бутам в плик във фризера смесени.
Когато готвя вместо да се занимавам с миене и белене на въпросните, аз само грабвам една, две шепи от плика (дори и да за позамръзнали е достатъчно да удариш по-силно с ръка плика и те отново стават в насипно състояние).
Отделно от същите зеленчуци си замразявам в друга форма - на колелца, на пръчки .. изобщо използваш предпочитаната от теб форма. Копър и магданоз съхранявам по същият начин, измит и нарязан в пликчета, и дори и да остана без пресни винаги го имам.
В повечето от различните кухни се използва един определен "букет" от подправки, които могат да се приготвят предварително и да се пести време, нерви, че и пари.
Примерно за sofrito, което е само една от съставките на много испански ястия, ще ти отнеме минимум час да го приготвиш, а отделно пък да си приготвиш и същинското ястие. Направено веднъж и замразено, приготвянето на вечерята ще ти е половин час, а не час и половина Simple Smile, пък и ще знаеш какви зеленчуци си изпозвал и как си ги почистил.
Замразявам и спанак за супи  Simple Smile
 

# 67
  • Мнения: 720
AG  , Ти си била цял кулинарен специалист .Така сладкодумно си го обяснила. Simple Smile Права си ,че така се спестява  време.

Благодаря ти .  bouquet (сега вече няма начин като видя пликчета да не се сещам за тебе Simple Smileще взема и аз да потърся )

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 01:09 от harriet TJB

# 68
  • Лондон
  • Мнения: 56
Здравейте!
... много кафеджийско-табиетлийска тема Simple Smile На мен за жалост ми подариха една не особено хубава машина - обаче са приятели хората, идват често на гости, и още не мога да я сменя Confused...  Затова карам на нес или на 'купешко'...

Аз покрай тази бременност съм полудяла за кафе лате. Всяка божа сутрин започвам с топъл кроасан и лате! Това е единствената ми 'слабост'... като се изключи това, че един ден ми се допи страшно много и полудях за малка чашка Джак Даниелс Simple Smile

С къщата не стана и съм много крива... в крайна сметка избрахме една в Ричмънд - уж всичко беше наред, а днес сутринта се отказаха... Искат повече пари... А пък ние се опънахме... и няма да стане работата   Cry  
А така се бях навила... Обаче винаги като искаш нещо прекалено много не става.   И с мъже, и с работа, и с покупки, и с какво ли не...  средна мотивация му е майката...  ама трудно се постига.

За магазините и обслужването съм 100% съгласна. Мисля, че тук има още много какво да учат за сustomer service-а като цяло.

# 69
  • Мнения: 884
 Вече  3 страници за кафета говорим,а няма кой да почерпи ! Бива ли така!  Grinning


AG, ако не ти хареса нещо по машината можеш да я смениш до 28дни с  Wittard . Чашките -има ги и в бяло.Потърси  в е-bay. ASDA са собственост на Walmart ,ако ти липсва този модел!  Mr. Green Аз си нося/поръчвам постоянно от Америка това .

eya,успех с търсенето! Отнема време за съжаление. Дано е в Ричмънд  ,че да ходим на кафе!  Grinning

# 70
  • Мнения: 677
macoball, аз не "черпя" с кафе, защото още нямам правилните чаши Simple Smile, купих някакви от M&S които определено не са за еспресо, но пък бяха възможно най-малките. Ще търся на ebay (то пък един асортимент на тукашния ...).
Да обсъдим и прането, Simple Smile ти на препарата за пране ли си фен, или на омекотителя за сушилна?
Аз в Щатите пробвах всичко възможно и установих, че най-добри резултати имам с Woolite, за щастие и тук го има

Практика ли е да ти дават час за зъболекар за след месец и половина, при условие че си плащаш като частен пациент?
И за хигиениста, зъбите тук не се ли почистват само на едно ходене, защото на мен на първото ми почисти само 4, даде ми час за средата на Юни и ми каза че ще трябва да ме види още веднъж след това ( отново като частен пациент) ?!?!?
И в БГ и в Щатите това го правеха само на едно ходене.


eya, всяко зло за добро! може пък да излезе нещо, което да харесаш повече, пък и по-добра цена да има.

# 71
  • UK
  • Мнения: 1 334
оооо амаретки  Sunglasses
АГ, не е практика или поне на мен/мъж ми не с е е случвало.

# 72
  • Мнения: 677
оооо амаретки  Sunglasses
АГ, не е практика или поне на мен/мъж ми не с е е случвало.

Прочетох се и се ядосах много, та реших да се обадя и да се разправям. Обясних, помолих за по-ранни дати, нямало било. Помолих да си взема снимките, за да се опитам да намеря зъболекар с по-свободен график. Буквано преговаряхме за дати и първата ми дата от 22 май се издърпа за 3 Април  Simple Smile Simple Smile, а пък 22 май ще остане дата за последното ми ходене, което с предния график щеше да е Септември.

# 73
  • Мнения: 884
Тъкмо и аз щях да ти предложа да си потърсиш друг соматолог!

# 74
  • Мнения: 276
дават час за зъболекар за след месец и половина, при условие че си плащаш като частен пациент?

 newsm78 много странен този зъболекар. Аз наистина чаках 3-4 седмици преди да ме първият профилактичен преглед, а след това около седмица- две за почистване, което доколкото знам тук е стандартна процедура за всеки ново постъпващ пациент. Моят зъболекар работи с NHS и заради това отнема повече време. Щом исакш на частно може в рамките на същата седмица. Скоро една от колежките ми си букира час дори за същият ден. Още не съм си правила зъб, но толкова дълго чакане и само по няколко зъба  да се почистват на ходене ми се струва странно. Потърси някакво отзиви за този зъболекар Peace

Общи условия

Активация на акаунт