Топче на ръчичката след имунизация

  • 2 869
  • 24
  •   1
Отговори
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Здравейте, майчета. Направихме имунизация на бебчо - втора инжекция ДТК. Правя му компресчето на ръчичката, но тя се зачерви и се появи топче точно, където му е бита инжекцията. Не ми е вдигал температура, но вечер става неспокоен и плаче. Какво може да е това? Досега не ми се е случвало.

# 1
  • Мнения: 9 973
на мен ми казаха,че трябва да има такова топче

# 2
  • Мнения: 1 666
Реакция от ваксината е или пък е резултат на лошо поставена ваксина. При всички случаи продължавай да слагаш компреси с риванол да успокояват, че много боли понякога (казвам го и от личен опит, на мен самата, не на детето).

# 3
  • Мнения: 2 960
И при моят син стана такова топче ,при тази имунизация....ама топче ти казвам  по голямо от орех.Ходих притеснена на лекар...успокоиха ме ,че било нормално при някои деца ,да слагам компресче с реванол и топчето щяло да намалява и до  Shockedдва месеца да изчезне напълно.Честно казано не им повярвах и със свито сърце наблюдавах ,в готовност пак да изхвърча на лекар  Rolling Eyes...ами до месец стана както ми казаха bowuuнамаля и се изчезна напълно.Не се притеснявай,но все пак заведи детенце на лекар.При нас също нямаше температура,но пък си спеше спокойно вечер.

# 4
  • Мнения: 308
И ние имахме такова топче.Докторът ни каза,че понякога се получава, но не е опасно.Не си спомням точно,но мисля,че за около 1 месец му мина.Нищо не съм правила, само си мина.Може да слагаш компрес с риванол,ако искаш. Hug и спокойно!

# 5
  • София
  • Мнения: 627
Само не го масажирай ...

# 6
  • Мнения: 610
Същото нещо е и при нас в момента.Правиха и реомунизация с ДТК,та освен топчето имаме и синичко.Не се притеснявай слагай риванол и това е нормално.

# 7
  • Мнения: 22
Само не го масажирай ...
Защо,да не се масажира,опасно ли ,аз точно масаж му правих ,за да МИНЕ ПО-БЪРЗО Embarassed

# 8
  • Мнения: 1 666
Само не го масажирай ...
Защо,да не се масажира,опасно ли ,аз точно масаж му правих ,за да МИНЕ ПО-БЪРЗО Embarassed

Защото боли! Иначе точно това е начина да се разнесе отокът.

# 9
  • София
  • Мнения: 627
Само не го масажирай ...
Защо,да не се масажира,опасно ли ,аз точно масаж му правих ,за да МИНЕ ПО-БЪРЗО Embarassed

Не знам дали е опасно, по-скоро не е, но на мен педито ми каза да не го масажирам и че ще мине от само себе си,както и стана.

# 10
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Благодаря ви за съветите, мамчета. Аз му слагам компрес с ракия, а не с риванол. Лекарката ми каза, че няма значение. Дано по-бързо се оправя.

# 11
  • Мнения: 9 814
И Кати имаше такова топче, остана й на ръката няколко месеца.

# 12
  • Мнения: 1 666
Аз му слагам компрес с ракия, а не с риванол. Лекарката ми каза, че няма значение.

Все пак по-добре слагай риванол! Той успокоява за момента и болката, а детето сигурно става неспокойно, когато го боли.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 735
Не ми се струва разумно на 3-месе4но бебе да се слага компрес с ракия! newsm78Ина4е топ4ето е нормално да се полу4и и минава.

# 14
  • Мнения: 1 174
А ДТК,което сте сложили от ЗК ли е?

Общи условия

Активация на акаунт