Съвети за начинаеща очиларка

  • 2 617
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 539
За пръв път сложих очила преди 2 дни, защото диоптърът ми е малък /-0,75/ и не ми пречи много.
Обаче, хора, много ми е некомфортно Shocked Като гледам надалеч е добре, защото вече бях отвикнала да виждам далечните предмети в такива подробности, но като гледам наблизо, е ужас Rolling Eyes Имам чувството, че ще се пребия. Като погледна надолу, ми се струва, че земята е много по-близо, отколкото е; все едно някой ми е скъсил краката Crazy
Нормално ли е това и кога се свиква? По колко часа на ден мога и трябва да ги нося?
Нещо да ме посъветвате като за начинаеща очиларка? Sunglasses

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
според мен не е нормално, аз съм с -0.50, но нямам такива ефекти  Rolling Eyes

имам обаче едни слънчеви очила, които ми правят този номер и ако ги нося половин час и започва да ми се вие свят и да ме боли глава.
хвърлих ги...

консултирай се пак с очен лекар Peace

# 2
  • Мнения: 6 243
Свиква се бързо. След няколко дни краката ти ще си дойдат на мястото  Grinning
Важно е, но ти със сигурност си го направила, да са ти добре нагласени рамките - околоносниците, край ушите, дръжките да не са прекалено стегнати или прекалено халтави. Трябва да не си усещаш очилата, като си ги сложиш. Ако отнякъде ти стиска или има някакъв вид дискомфорт, или пак в оптиката и им обясни, за да го коригират.

За носенето - аз също съм с 0,75 за късогледство, и то само на едното око.  Нося си очилата само като работя, и то само пред компютъра. Ако тръгна с тях по коридорите, не виждам добре и вече съм добила навика - като станя, свалям очилата.  В интерес на истината, моите очила са ми от 7ми клас, никога не съм ги носила непрекъснато, но нямам драматични зименения на диоптъра. Имало е периоди (около държавните изпити) на голямо натоварване, когато леко се е покачвал, след това пак се нормализира.

Обикновено лекарят предписва колко често да се носят очилата, но като се има предвид, че в момента ти не ходиш на работа (нали така?), а гледаш бебчо, можеш да ги слагаш, когато натоварваш по-интензивно очите - при гледане на ТВ, четене, работа с компютъра. Не ги носи като готвиш, че става конденс по стъклата  Mr. Green

За друго не се сещам май.
И честито, дето се казва. Welcome to the Club!

# 3
  • Мнения: 410
Усещането е първоначално и ще отмине до 5-7дни.
При такъв диоптър може би следва да ги носиш частично, а не по цял ден. Но това може да определи единствено твоят офталмолог.

# 4
  • Мнения: 5 539
Благодаря ви Hug
Когато бях на преглед преди ок. 2 месеца офталмоложката спомена нещо за носене по 1 час на ден първоначално, но тогава не обърнах внимание. Бях много курназ и отговорих: А, как бе, ще си ги нося по цял ден! Mr. Green
Иначе за компютър и четене нямам нужда, само за навън, понеже много често взех да подминавам познатите си на улицата Joy

# 5
  • София
  • Мнения: 39 718
И аз бях курназ, че ще ги нося по цял ден Simple Smile Остави това, че имах чувството, че асфалта ще ме удари по челото. По-страшна гледка бяха бабите с големи задни части, с които трябваше да се разминавам по улицата. И по стръмни стълби трябваше да се качвам, добре че имаше парапет. На 2рия ден свалях очилата от време на време.
Свиква се, но е въпрос на време и привикване на окото.

# 6
  • Мнения: 2 725
Даам,познато ми е това чувство Crazy.Ако обаче след седмица това усещане не е изчезнало отиди пак при офталмоложката и й обясни.

# 7
  • Мнения: X
И аз преди година като взех моите от оптиката много смело и напъчено тръгнах по улиците с
тях, само дето на третата пресечка ако не ме беше  спрял шефа да ме пита къде толкова рано съм се почерпила,нямаше да разбера,че ходя по диагонал Joy

# 8
  • sf
  • Мнения: 10 081
аз като бях с такъв малък диоптър ги слагах само за гледане на телевизия/
сега съм с 2 и ги нося по цял ден и не ми прави впечтление-сещам се за очилата, когато се преобличам и ми се закачат за блузата.  Joy

# 9
  • Мнения: 364
За пръв път сложих очила преди 2 дни, защото диоптърът ми е малък /-0,75/ и не ми пречи много.
Обаче, хора, много ми е некомфортно Shocked Като гледам надалеч е добре, защото вече бях отвикнала да виждам далечните предмети в такива подробности, но като гледам наблизо, е ужас Rolling Eyes Имам чувството, че ще се пребия. Като погледна надолу, ми се струва, че земята е много по-близо, отколкото е; все едно някой ми е скъсил краката Crazy
Нормално ли е това и кога се свиква? По колко часа на ден мога и трябва да ги нося?
Нещо да ме посъветвате като за начинаеща очиларка? Sunglasses
Все едно аз съм го писала - само че аз съм с очила вече 2 седмици. Абсолютно по същия начин се чувствах, но се свиква. Вече не ми прави впечатление. На мен ми казаха да ги нося само, когато съм пред компютъра и ТВ. Но на работа си ги нося постоянно. Peace

# 10
  • София/Бургас
  • Мнения: 97
Не е чак толкова лошо колкото го описвате.Аз нося очила от 7 клас,сега съм 3-ти курс студентка,значи около 9 години и съм нямала такива проблеми.Аз съм късогледа (-4,5 диоптъра) с астигматизъм.Много по-зле от вашите случаи,и знам какво е да не виждаш къде ходиш.Един съвет за късогледите-носете си очилата,защото късогледството се задълбочава,но не оправя.

# 11
  • Мнения: 5 539
Е, няма ли да се оправи, когато станем на години за далекогледство? Wink
Иначе аз преди повече от 10 години ходих на очен преглед и тогава имах -0,5. А сега е -0,75. Значи не е прогресирало кой знае колко, въпреки че през това време завърших висше и започнах да вися за дълго пред компютъра.

А сега с очилата дали няма да ми се вдигне диоптърът?

# 12
  • Мнения: 4 496
Според мен трябва да отидеш в оптиката и да кажеш за проблема си. Когато ми определяха диоптрите и аз имах като твоето чувство, казах им, че когато си нося очилата губя представа за пространството и ми смениха стъклата.
Не съм чувала очила да се носят отначало по-рядко, за да свикнеш с тях /за късогледство става въпрос/. Или стават или не.

# 13
  • Мнения: 22 343
Това се оправя не е проблем, стига да не продължи повече от седмица.
Но не виждам смисъл да се носят очила с диоптър под 1. Но ако ти се чувстваш по-добре с тях си ги носи.
А това да не си виждаш познатите по улиците не е от диоптрите, повярвай ми. ))))

# 14
  • Мнения: 5 539
Според мен трябва да отидеш в оптиката и да кажеш за проблема си. Когато ми определяха диоптрите и аз имах като твоето чувство, казах им, че когато си нося очилата губя представа за пространството и ми смениха стъклата.
Не съм чувала очила да се носят отначало по-рядко, за да свикнеш с тях /за късогледство става въпрос/. Или стават или не.
Как така ще ми ги сменят стъклата? Нали са според рецептата от офталмолог? Пък и толкова пари съм дала за тях. Ако трябва да се карам с някого, това ще е офталмоложката, но тя не работи в оптиката Laughing
Между другото, като че ли взех да свиквам полека-лека.
Това се оправя не е проблем, стига да не продължи повече от седмица.
Но не виждам смисъл да се носят очила с диоптър под 1. Но ако ти се чувстваш по-добре с тях си ги носи.
А това да не си виждаш познатите по улиците не е от диоптрите, повярвай ми. ))))
А от какво е? Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт