Спи по корем, опасно ли е?

  • 1 300
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 397
Напоследък Сашко /10 месеца/ се обръща по корем и така заспива, дори и да е на гръб, когато заспи, пак се обръща по корем. Аз доста се притеснявам, защото съм чела, че не е много полезно. Няколко пъти го обръщах, но той се събужда и плаче. Знаете ли дали наистина е вредно за бебетата да спят по корем?

# 1
  • Мнения: 1 320
Миналия месец се разискваше подобна тема ........... изводите бяха .............. много деца спят по този начин / имаше и снимки/ , но не е полезно - по този въпрос обаче никой не даде отговор с който  да ме убеди и си останах на моето мнение Wink  .
Напоследък и Митито спи или по скоро заспива по корем . Аз лично не виждам проблем в това , така мисли и личната ни лекарка, както и други  лекари с които съм коментирала темата / педиатри и ортопеди/ .

# 2
  • Мнения: 3 777
Интересно, на мен пък ми казаха че е полезно. Даже в някои страни така ги учат да спят децата.
Колкото лекари толкова и мнения.

# 3
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
по принцип..не е добре, защото могат да се изкривят спълцата, ако си събира пръстите на краката, а петите са навън...незнам дали го обясних добре....

При малките бебета е опасно, за да не повърнат и да не вдишат, но ако не е преял и не е болен опастноста това да се случи мисля, че е малка...Simple Smile

Но ако така си му е удобно и се чуства добре...незнам как ще го отучиш. С възглавница ли спи?

# 4
  • Мнения: 1 250
Опсано е да не се задуши новородено, което не може да си завърти главата, ако не му достига въздух. Поне така съм чела.

Ама вие сте на 10 месеца - така че не виждам проблем. А пък ако тръгнете да повръщате - това е най-удобното положение всичко да излезе през устата.

# 5
  • Мнения: 1 289
Ами може и да е опасно, ама като я обърна и се събужда с протест #Cussing out . По корем спи от 5-тия месец, когато започна да се обръща от гръб по корем та до сега. Инциденти не сме имали Praynig

# 6
  • София
  • Мнения: 46
Цитат на: dete_viara
Опсано е да не се задуши новородено, което не може да си завърти главата, ако не му достига въздух. Поне така съм чела.



to4no taka, v USA i UK, etc...svestniat pediatyr vinagi informira roditelite za SIDS=Sudden Infants Death Syndrome:
http://www.sids.org/nfeaturedques.htm
a otnosno
Цитат на: Slunce
Интересно, на мен пък ми казаха че е полезно. Даже в някои страни така ги учат да спят децата.
Колкото лекари толкова и мнения.

na Balkanite  Simple Smile))

# 7
  • Мнения: 1 883
Няма никакъв проблем.Големият син така спеше,сега е на 6г. и има много прави крака и стъпалата му са супер.

# 8
  • България-София
  • Мнения: 573
В Израел също смятат, че няма проблем да спи по корем, но само при усровие, че до него има възрастен, т. е. под наблюдение.

# 9
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Аз бих оставила бебчето си да спи както му е одобно, не мисля, че е вредно. Ние като спим по корем..., имаме ли проблеми!?

# 10
  • Мнения: 5 241
И аз мисля, че няма проблем,щом така му е удобно така да спи  Simple Smile Преди време и аз се притеснявах за същото.Е какво да се прави така си спи детето,пробвах няколко пъти да го обърна,но ефекта беше за кратко  Simple Smile

# 11
  • sofia
  • Мнения: 1 426
И моето бебе спи така от както се е родило. Даже не ще вьзглавницата, усети ли я моментално я изхвьрля. Не мисля, че е вредно, както му е удобно, така да спи.

# 12
  • Мнения: 2 479
И моето дунде спи така от време на време,но вече не ме притеснява - страхувах се като беше по-малък да не се задуши ooooh!

# 13
  • Мнения: 768
Моята откак е родена спи така. След като плака две нощи наред след като се роди и не искаше да спи, една от акушерките откри че бебка иска да спи по корем. После много пьти опитвах да слагам по грьб, ако е много уморена се унася , но след 5 мин се буди сьс силен рев. Слагам я по корем и спи сладко цяла нощ.
А тук навсякьде в болницата иамше табели с надпис какво трябва да прави бебето:
Спя по грьб и играя по корем. С мьжа ми много се бяхме стреснали от навиците на Алиса, ама това е така иска детето, така спи.

# 14
  • Мнения: 1 645
и на моят син любимата му поза за спане е по корем.След като му е удобно така  - нека си спи.И  Дани не обича да спи на възглавница.Първата му работа когато го оставя да спи - е да изхвърли възглавниците от леглото.

Даниел - 21.04.2004г.

Общи условия

Активация на акаунт