Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора

Bahrain

Здравейте мами! Днес забелязах ,че всеки път или почти всеки , когато бебо рита се чува пукане от тазобедрената става или поне така мисля аз , но не съм компетентна...(за ставата) Излишно е да питам нормално ли е , най-вероятно не е , но моля ако някой има идея защо и дали е сериозно да пише Rolling Eyes
  Тук има публични празници и няма как да отидем утре и вдруги ден , а едва ли ще спра да се тормозя... Благодаря предварително!
« Последна редакция: сб, 22 мар 2008, 00:41 от Dina767 »
Цитирай

София

Здравей, Dina767!

Моят син си пука също краката. Най-често в колянната става. То направо си е местене....
Водих го на ортопед и той ми каза, че това се среща при "по-гъвкавите" деца. И обикновенно го прави когато му е скучно. Като беше бебе - докато си пиеше млякото.
Докторът каза, че това с времето ще мине.
Естествено, при първа възможност заведи детето си на преглед, но не се паникьосваи излишно  Hug
Цитирай
Здравей,при моят син имаше точно такова пукане,в колянцето само на едното краче когато рита.Това продължи 2-3 месеца.Аз ,естествено веднага го заведох на лекар,и ми казаха,че няма нищо обезпокоително,ще отмине с времето.И наистина когато започна да пълзи и да се изправя,се оправи.Така,че не се притеснявай,едва ли е нещо сериозно
Цитирай

Bahrain

Благодаря ви момичета , наистина се поуспокоих малко, в понеделник ще се консултирам задължително с ортопед за всеки случай.
  Наистина го прави , когато се приспиваме и той се противи известно време и си мята крачетата, а иначе отдавна пълзи , изправя се и ходи , държейки ме само за 1 пръстче и не дава никакви признаци да го боли или да го притеснява...
Цитирай

под някое тепе

Аз също чувам пукане понякога, казаха че е нормално  Peace
Цитирай

под голямата лоза

На мене все още ми пукат колената Wink
Цитирай

Бургас

И при нас го имаше това пукане в колената, но след 3-4 месеца спря!
Цитирай

Bahrain

Странното е че при всички вас е било е колянната става , а при нас определено е горе и направо си звучи като леко разместване...
Цитирай

под голямата лоза

Странното е че при всички вас е било е колянната става , а при нас определено е горе и направо си звучи като леко разместване...
Заведи го на ортопед ... профилактично  Peace
Цитирай

Brokenpromiseland

При дъщеря ми имаше пукане на тазобедрената става,когато беше на 1м.
Водих я на ортопед,направихме  необходимите изследвания, и се оказа, че няма нищо ненормално.
Просто беше седалишно предлежание по време на бременността, и тъй като тежеста на цялото тяло е било върху таза се е получило някакво недоразвиване.
Лекаря ми даде указания за ежедневна гимнастина,и каза, че тов аможе да продължи и до пубертета.
Симтома обаче изчезна след 2-3 месеца и сега оплакване не сме имали...Хубаво е все пак да посетите профилактично някой ортопед.
Цитирай

Bahrain

Радвам се че при всички вас нещата са се нормализирали и се надявам и при нас да е така!    Благодаря !
Цитирай

Popovo

Моите и двете така правеха и аз ги заведох на лекар . Обясни ми , че по - голямата част от децата имат подобно пукане в периода от о до около3 годишна възраст . Нормално е ,ноаз се бях шашнала доста .
Цитирай

Стара Загора

Консултирай се със специалист  Peace
Цитирай

На мене все още ми пукат колената Wink
И на мен  Peace Като застана на колене моментално се чува много силно изпукване и от двата крака. Направо изумявам околните.
Не мисля, че е проблем, но щом се притесняваш, най-добре се консултирай с лекар. За твое успокоение!  Very Happy
Цитирай

София

И при нас го имаше това пукане в колената, но след 3-4 месеца спря!

И при нас Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 21 отговора