ЕЛЕКТРОНЕН ТЕРМОМЕТЪР

  • 2 024
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 523
Здравейте ! Преди няколко дни голямата ми дъщеря се разболя от грип и ходихме при нашия доктор . Обясних му за високата Т , коятоси мисля че е имала предната вечер ина следващата сутрин . Нещото , което ме притеснява е , че тя изобщо не ми дава да и измеря Т с обикновен термометър . В идях , че доктора се е снабдилс някакъв електронен термометър ,който само допря до челото и след секунди ми каза каква е Т не детето .
Моят въпрос е как се казва този електронен термометър , има ли някоя от вас такъв и откъде мога да си купя .Питах на няколко аптеки тук в нашия град , но той е малък - Попово и никъде не намерих. Благодаря предварително .

# 1
  • Мнения: 9 973
върни се и питай доктора

# 2
  • София
  • Мнения: 1 603
Може да е нещо подобно: http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=91_81&products_id=1482, ако искаш да се сдобиеш с електронен термометър, може да погледнеш и тук: http://kbs-omron.com/about.htm?TID=1&MID=6&ART=304&B … mp;SID=1&LG=2.

# 3
  • Мнения: 3 157
върни се и питай доктора


Що?Мислиш,че това е негово изобретение и никой друг няма да знае за какво става дума ли?Термометри за чело има най-различни(като фирми),но не са никак,ама никак точни(мое мнение след ползване на няколко такива).Защо питащата е решила,че са електронни не ми е много ясно newsm78

# 4
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
По-скъпите с инфрачервен лъч ,мерят Т на челото или ухото.Но по евтинките до 10-15 лв в устата или под мишницата.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 817
върни се и питай доктора


Що?Мислиш,че това е негово изобретение и никой друг няма да знае за какво става дума ли?Термометри за чело има най-различни(като фирми),но не са никак,ама никак точни(мое мнение след ползване на няколко такива).Защо питащата е решила,че са електронни не ми е много ясно newsm78

А има ли такива от подобен вид, които не са електронни?  newsm78 Освен спиртни, живачни и електронни...за други не се сещам  Rolling Eyes А  толкова бързо да измери освен електронен........ Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 9 814
Здравейте ! Преди няколко дни голямата ми дъщеря се разболя от грип и ходихме при нашия доктор . Обясних му за високата Т , коятоси мисля че е имала предната вечер ина следващата сутрин . Нещото , което ме притеснява е , че тя изобщо не ми дава да и измеря Т с обикновен термометър . В идях , че доктора се е снабдилс някакъв електронен термометър ,който само допря до челото и след секунди ми каза каква е Т не детето .
Моят въпрос е как се казва този електронен термометър , има ли някоя от вас такъв и откъде мога да си купя .Питах на няколко аптеки тук в нашия град , но той е малък - Попово и никъде не намерих. Благодаря предварително .

Виж тук:

http://kbs-omron.com/termo.htm?TID=1&MID=81&ART=22&B … mp;SID=1&LG=2

# 7
  • Мнения: 3 157
В някой аптеки има,да,виждала съм и съм мерила с такива-те са на някакъв контактен принцип,приличат на лентички-слагаш ги на челото и се оцветяват в различни цветове според температурата.Пак казвам-не са никак точни.
Видях,и че има дигитални-над 100лв,чехот отзиви-също са неточни.

# 8
  • Мнения: 523
Благодаря ви за отговорите момичета ! Значи все пак е електронен термометърът , за който ви питах , такъв видяхи на линковете , които сте сложили .

# 9
  • Мнения: 867
Ееее, как да не са точни дигиталните, глупости!
Нашият е такъв, само че за дупето, с гъвкав накрайник и струва 20, не 100лв. Много си е точен проверявала съм 1000 пъти. Дава разлика най-много с 1/10.

# 10
  • Мнения: 728
И според мен са неточни. Имах треска и електронния термомртър ми показа 35.8 градуса, когато отидох в спешното си помилиха че съм премръзнала, но като ми измериха температурата се оказа че е  39.6, има разлика нали.

# 11
  • Мнения: 1 008
Имам електронен термометър на Чико- 26лв и изобщо не съм доволна.
Три последователни пъти показва различна температура.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 603
Имала съм omron - и, неточни са. След разлика от 9/10 изхвърлих последния - новичък с нова батерия.

# 13
  • Мнения: 7 201
И според мен са неточни.
И за мен.Доверявам се само на живачния. Peace

# 14
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
И според мен са неточни. Имах треска и електронния термомртър ми показа 35.8 градуса, когато отидох в спешното си помилиха че съм премръзнала, но като ми измериха температурата се оказа че е  39.6, има разлика нали.
Такава температура ми показва, ако не съм го сложила добре  Peace
За мен са перфектни и най-важното и в спящо състояние мога да измеря температурата на децата Wink Имаме термометър за ухото на Braun. Купихме го след едно проучване, в следствие на което установихме, че тукашната здравна каса е обзавела всичките си болници и поликлиники с такива.

Общи условия

Активация на акаунт