Възможно ли е да минем от кърма на адаптирано мляко?

  • 4 349
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте, опитвам се от няколко дена да приуча сина си( 7 месеца ) да пие адаптирано мляко освен кърма по ред причини. Без успех. Купих Аптамил - отказва ми. Пробвах един път с Лактана Био 2 - същия резултат, но малко по - добре, мисля че му мирише по - приятно. Мисля да пробвам Фризолак, но въпроса ми колко ориентировъчно време е необходимо на детето за да свикне с новото мляко? Тоест мога ли да си правя извода че не харесва дадено мляко, ако ми го е отказал 1 или2 пъти, при условие, че досега е бил само на кърма. Аз искам да дохранвам с АМ, но не мога да изкупя всичко на пазара докато открия мляко което ще хареса, ако изобщо хареса нещо. И може ли някой с подобен проблем, да ми препоръча мляко и съответно да ми даде съвет как е научил бебечето си да пие АМ освен кърма?

# 1
  • София
  • Мнения: 6 011
Кърмените бебета трудно минават на АМ, то в сравнение с кърмата вкуса на АМ е просто  Sick.
Иначе пробвай с Милумил, то е мляко на Милупа /както и Аптамил/, но е по - ароматно /има приятен мирис на ванилия/ и се води за злояди бебета. Вероятно ще го пропие него.
И още нещо - щом досега не сте пили АМ започни от единица, не от двойка, въпреки, че сте във възрастта на двойката.

# 2
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
Нямах подобни проблеми, но при нас беше отдявана. Фризолака е много миризлив, та не знам дали ще го пие. Емма е на НАН ХА-не мирише на нищо.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 891
Аз също минах от кърма на АМ.Пробвах с Аптамил обаче повъщаше от него и после смених на Фризолак.харесваше и и съм нямала никакви проблеми.

# 4
  • Мнения: 523
Кърмените бебета трудно минават на АМ, то в сравнение с кърмата вкуса на АМ е просто  Sick.
Иначе пробвай с Милумил, то е мляко на Милупа /както и Аптамил/, но е по - ароматно /има приятен мирис на ванилия/ и се води за злояди бебета. Вероятно ще го пропие него.
И още нещо - щом досега не сте пили АМ започни от единица, не от двойка, въпреки, че сте във възрастта на двойката.

Ники, защо да взима единица. Аз мисля, че е по-подходящо да си пият двойката. Тя си е пригодена за възрастта след 6 месеца. Имам предвид, че съдържанието задоволява съответните нужди за възрастта от 6-12 месеца. Нали и кърмата си променяла състава.

# 5
  • Мнения: 9 973
има едно сладко мляко с вкус на ванилия,но името ми избяга..... ooooh!

# 6
  • Мнения: 660
И ние до 5 ч месец се къмехме,минах плавно на АМ,взех първо Нан,не ми го одобри,после Аптамил.Второто го прояде от раз.Но сега пак пробвах с НАН 2 и взе,че  и него прояде.Но всякаш Аптамила му е по вкусен.Щ е го прояде,споко,трябва първо да му свикне с вкуса.На 4,5 път ще го пропие мисля.  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 6 011
Ники, защо да взима единица. Аз мисля, че е по-подходящо да си пият двойката. Тя си е пригодена за възрастта след 6 месеца. Имам предвид, че съдържанието задоволява съответните нужди за възрастта от 6-12 месеца. Нали и кърмата си променяла състава.

Да, права си за всичко - млякото трябва да си отговаря на възрастта, но щом не са пили досега винаги се започва с една кутия единица. Не съм разпитвала подробно /сина ми е на АМ от раждането си почти и въпроса не е стоял пред нас/. Това го каза педиатърката на една позната мама, която така минаваше от кърма на АМ, а и често го срещам като съвет и в подфорума за захранване.

# 8
  • Мнения: 13
Благодаря на всички за отговорите. Мисля да опитам с Милумил, дано да го хареса, ако не продължавам с опитите няма как. Детето трябва да си пие млекце така или иначе.

# 9
  • Мнения: 207
Също така опитай и с различна температура. По горещо, по студено. Гери ако и е топло не иска да го пие... Peace

# 10
  • Мнения: 690
Според мен също трябва да почнеш с 2-ка - няма значение, че досега детето не е пило АМ  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 15 216
По-добре е да се започне с единицата.
В тази тема hedra много добре е обяснила защо: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=265129.0

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Пробвай с млякото Милумил-то е по-сладко на вкус и децата го харесват  Peace

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
има едно сладко мляко с вкус на ванилия,но името ми избяга..... ooooh!
Това е Милумил може би. Дъщеря ми с него е отгледана. Добро мляко е.

# 14
  • Мнения: 27 524
По-добре е да се започне с единицата.
В тази тема hedra много добре е обяснила защо: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=265129.0

Това е  Peace

Общи условия

Активация на акаунт