Къде да си сложа брекети в Бургас?

  • 101 015
  • 365
  •   1
Отговори
# 30
Изчетох всичките страници и мисля че май само при мен причината за носето на брекети е само захапката ми. Rolling Eyes Горната ми челюст е с около 1см пред долната и ми казаха,че трябва да нося брекети.Отидох на консултация с хирург,който разбира се ми каза че трябвало "най-малко 4 зъба да се извадят" при което ми идеше да му забия един между очите  newsm78 Сега тепърва трябва да почна да ходя на консултации при различни ортодонти и да ми кажат има ли друг начин да ми се прибере назад горната челюст без да вадя зъби,защото имам фобии от заболекари,камоли за ваденене на зъби.
На 15 съм от Пловдив,някой ако има впечетления от пловдивски ортодонти или с подобен проблем  моля да пише Simple Smile

# 31
  • София
  • Мнения: 2 493
След кратко отъствие от столицата и интернет пространството, добре отпочинала се завърнах. Скоро ще си имаме цял форум посветен на брекетите. Изключително много благодаря на Old Sport за помощта. Пак повтарям ако има някой, който иска да помага да ми пише на лични. Един форум винаги има нужда от модове Simple Smile

И по темата: вече почти не си губя ластиците след като ги сваля Simple Smile нося ги по около 20 часа в денонощието. 

# 32
  • Мнения: 211
Привет от мен и в тая тема Grinning
Вместо запис искам само да спомена на Yanche (понеже се беше оплакала в предишната тема, че й се отлепят 2 брекета), че, когато на мен ми слагаше горните, ортодонтката ми каза, че не са ми много съвместими повърхностите на зъбите и новите брекети и каза по този случай да внимавам. Така че, може и това да е проблемът Peace
Приятен ден на всички Hug

# 33
за протокола - 31г.
с брекети на горните зъби от два месеца.
поставяне на долните на 20 април.

имах малко резерви по отношение на разширяването на челюстта. не знам дали моята го постига, но е факт, че вече не мога да си усещам зъбите в яка захапка. има разминаване на горните с долните /дъвкателните имам предвид/. нещо не е както преди ..... smile3521

# 34
  • Мнения: 3 215
Maugly,постът ти ми прозвуча малко двусмислено,но предполагам,че имаш предвид добро разместване,нали??
И аз да си кажа,че свикнах с моя ластик.Наболява ме понякога нощем някой зъб,но не е страшно.Напред към правите зъби!! tooth tooth newsm62

Последна редакция: пн, 14 апр 2008, 12:19 от Old Sport

# 35
Изчетох всичките страници и мисля че май само при мен причината за носето на брекети е само захапката ми. Rolling Eyes Горната ми челюст е с около 1см пред долната и ми казаха,че трябва да нося брекети.Отидох на консултация с хирург,който разбира се ми каза че трябвало "най-малко 4 зъба да се извадят" при което ми идеше да му забия един между очите  newsm78 Сега тепърва трябва да почна да ходя на консултации при различни ортодонти и да ми кажат има ли друг начин да ми се прибере назад горната челюст без да вадя зъби,защото имам фобии от заболекари,камоли за ваденене на зъби.
На 15 съм от Пловдив,някой ако има впечетления от пловдивски ортодонти или с подобен проблем  моля да пише Simple Smile
Сега се разрових из нета и открих че моя проблем май му се вика Прогнатия..след това видях някакви екстраорални апарати при гледката на които ми идеше да изключа компютъра  Cry И да питам някой дали ги знае тези ЕОА как се слагат боли ли и т.н и за ластиците да попитам до колко може да ми приберат захапката назад(1см ?!).Тези Деймънд май няма дами свършат работа щом разширяват челюста,защото на мен ми трябва да се прибира назад не да се разширява  ooooh!

# 36
Напред към правите зъби - и аз се присъединявам към лозунга!

Да, OldSport, добро разместване имам предвид Joy Радвам се за твоите ластици.
Сетих се за едно детско предаване, в което им раздаваха шапки, носове, вратовръзки и други веселийки. Та и ние така - мине, не мине и ни връчат нещо и някой се похвали - с нова дъга, нови брекети и за  неметализираните зъбки, ластичета, нова интердентална четка и т.н.

Горните ми приятели много бързо се разместиха, първо започнаха предните  /1,2,3/, сега се местят 4 тите, но с посока навън, за да се оформи правилна дъга, защото в моята уста има всякакви форми, само не правилни  Mr. Green

Та от това тътрузене към правилната редица, долните изостанаха от горните, защото още не са ожелезени и милинките още си стоят кривички. Горните се подреждат и затова се получава това разминаване в захапката към днешна дата. Просто вече не си пасват по разположение горните и долните. Но ... това, вярвам, е част от лечението .... Praynig

Lokofenka, не ги гледай тези страхотии. И аз съм попадала на картинки с такива апарати. Направи консултация поне с няколко специалисти и после прецени. Реши на кого се доверяваш най-много, и ... действай ....

# 37
  • Мнения: 75
Здравеите момичета савсем случаино попаднах на темата и реших да задам някои друг въпрос.

Имам един зъб горе до кучшкия които е доста изхвръкнал напред и които ме тормози с грозотата си вече доста години и все не идва ред за него да му реша проблема.
Въпросът ми е възможно ли е да си сложа брекет само заради този зъб (простете невежеството не съм много наясно)не изкам да го махам и да слагам някаква керамика защото си е напълно здрав само дето е крив и усмивката ми не е особенно очарователна защото винаги се вижда зъбчето и ми е неудобно дори да се усмихвам понякога.Виждам че възраста няма проблеми и съм обнадеждена ,че ще мога да помисля наи накрая и за този ми проблем.  bouquet

# 38
  • Мнения: 3 215
Със сигурност има надежда.Само с един брекет обаче едва ли ще се разминеш.Записвай си час и тичай при ортодонт,той ще прецени най-добре.По принцип може един зъб да има нужда от наместване,но той не е сам в устата,така че се налага да се помисли и за колегите му   tooth
Успех!

# 39
  • Мнения: 211
Въпросът ми е възможно ли е да си сложа брекет само заради този зъб

Ами, може да ти сложат на него и на двата съседни (май-малко) или на общо 4-5 зъба. Но все пак ти казвам от личен опит и пак ще се повторя, но при всеки е различно Peace
Най-добре да се консултираш със специалист. Успех  Grinning

# 40
  • Мнения: 123
Сега се разрових из нета и открих че моя проблем май му се вика Прогнатия..след това видях някакви екстраорални апарати при гледката на които ми идеше да изключа компютъра  Cry И да питам някой дали ги знае тези ЕОА как се слагат боли ли и т.н и за ластиците да попитам до колко може да ми приберат захапката назад(1см ?!).Тези Деймънд май няма дами свършат работа щом разширяват челюста,защото на мен ми трябва да се прибира назад не да се разширява  ooooh!

www.braces.org - тук има едни анимирани картинки, едната беше точно след извадени 4 зъба как се прибират предните - изумително е Simple Smile На български се казва дълбика захапка този проблем, аз също го имам наред с разкривените зъби, за сега ортодонтката нищо не е споменавала за ЕОА, вадени са ми само горните мъдредци. Имай предвид, че при вадене на "нормални" зъби (не мъдредци) се променя профила, в някои случаи може да е желано, но в други не... Най-добре се консултирай с няколко ортодонта.

# 41
  • София
  • Мнения: 276
Old_Sport, Maugli,

Благодаря ви за отговорите ви в предната тема!
Ще се посъветвам с Д-Р Настева- Димитрова при първа възможност ще запиша час. Предполагам,че трябва да ида с Панорамна снимка, тъка че ще я направя и бегом....

А после ще споделя впечатления тук Laughing

# 42
  • София
  • Мнения: 2 493
Concord, мерси. Писала съм ти ЛС. Получила съм и твоите Simple Smile

Добре ама тва да внимавам значи да ям само пасирано Sad Не мога година и половина да ям само пасирано... ще мис е повреди стомаха Sad Откачала съмс е от твърдите и хрупкави неща, но например домат, хляб, картофи... неща с такава "твърдост" дъвча... Може да е от тая дето казваш несъвместимост. Аз имамедна теория: понеже не са мис е разместили съвсем зъбите и все пак при дъвчене имам леко усукване на челюстите и може затова тамд а се оказва определно напрежение, което да ги отлепя...

# 43
  • Мнения: 123
Concord, мерси. Писала съм ти ЛС. Получила съм и твоите Simple Smile

Добре ама тва да внимавам значи да ям само пасирано Sad Не мога година и половина да ям само пасирано... ще мис е повреди стомаха Sad Откачала съмс е от твърдите и хрупкави неща, но например домат, хляб, картофи... неща с такава "твърдост" дъвча... Може да е от тая дето казваш несъвместимост. Аз имамедна теория: понеже не са мис е разместили съвсем зъбите и все пак при дъвчене имам леко усукване на челюстите и може затова тамд а се оказва определно напрежение, което да ги отлепя...

ЛС не съм получил.. Става му нещо на форума Simple Smile А относно дъвченето - доста е неприятно наистина! Аз на всичкото отгоре сега не мога да си стисна челюстите, защото горните ми кучешки опират на брекетите долу и трябва още повече да внимавам - ям като меланхоличен флегматик, направо се уморявам от внимание  Laughing Долните брекети били доста по-голямо зло, че и много дерат езика като искам да си пообера храната инстиктивно като ям, то едно че се оказва невъможно, че и болезнено само. Абе търпение - това е цярът Simple Smile

# 44
  • Мнения: 3 215
И восък,Конкорд,и восък...

Янче,да кажа само,че ако и на мен си писала днес,и аз нищо не съм получила.За всеки случай го казвам,защото аз ти писах по-рано и може да си ми отговорила  newsm78
За дъвкането не мога много да помогна.Аз в продължение на няколко месеца не го правех,само леко преживях.Сега гордо посдъвквам и отляво,а не само с двата зъба отдясно както беше преди  Mr. Green
Бръм,само да кажа,че д-рката се казва Димова (не Димитрова),да не отидеш при някоя друга  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт