Кога парите купуват щастие?

  • 5 724
  • 129
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 618
Не съм коментирала актовете на милосърдие (милосърдие, обърни вимние)
Много деца са заченати, родени и отгледани от суета (няма да давам пример с фолкпевици и моделки, защото е плоско, а и се отклонява твърде много от темата на авторката)
Ами плоско е да даваш оценки кой по какво причина забременява ражда и отглежда детето си .И то по "браншове" ,плоско е мека дума даже!

Май въобще не си схванала идеята на темата!

# 61
  • София
  • Мнения: 5 605
Понякога именно здравето се купува с пари.
Дори животът.

Парите дават спокойствие, което е предпоставка за щастие.
Парите купуват множество удоволствия, които са част от самото щастие.

Парите те правят независим, а това си е направо върховен кеф.


Въпросът е КОГА парите купуват щастие.
И аз казах - когато си млад, здрав, красив, парите направо те ощастливяват безпроблемно.

Ако си самотен, стар, болен......е, ясно е, че нещата се усложняват доста, но парите и в този случай могат да окажат благотворно въздействие.

Когато си преживял трагична загуба и говорим за някакви дълбоки лични драматични събития, тогава щастието не може да се купи с нищо.
Но не е нужно все да се слагаме в такива мрачни филми.

Peace

arcana, ти как точно разбра, че фолкпевиците и моделките раждат от суета?  newsm78 И въобще би ли ми обяснила израза "раждам от суета"?

Последна редакция: пн, 24 мар 2008, 00:56 от tzvety26

# 62
  • Мнения: 463
За мен пък - парите "купуват" илюзии, именно защото самите те са илюзия - както показва и статията. А пък щастието също може да е илюзия, така че..... newsm78 newsm78 newsm78
Съгласна съм за пирамидата на Маслоу - и тя затова е пирамида, защото в основата и е многочислената маса на задоволяващите само физическото си оцеляване, та там щастието би било дори нормалното обилно хранено на топло и без мисъл дали ще има и за после/утре...
Странно изследване проведено в "нереални условия" - дори това, че не всички получават бонуси от порядъка на 3-8 К или пък, че 20-50 щ.д. можеш да се почувстваш щастлив /на някой доза наркотик лесно ще донесе безметежно щастие за някакъв отрязък време/....

# 63
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
КЛОНКА го е написала вместо мен направо.  Simple Smile

# 64
  • Мнения: 2 448
[
[



 Богатството е преди всичко отговорност, отговорност към много хора, които зависят от теб, и към това, което сам си съградил. В идеалния случай е и отговорност към обществото.



В ИДЕАЛНИЯ СЛУЧАЙ, за съжаление в реалността нещата обикновено не стоят така. Много често богати хора казват, че щастието не се купува с пари, но дали га готови да се разделят с него?Мисля, че не.А да не говорим, че има и един житейски минимум, под който говорим за съществуване, а не за живеене, къде тогава е щастието?
В Библията е описана една притча как един богат младеж дошъл при  Христос и му се предложил за ученик.   Раздай парите си на бедните и ме последвай му отвърнал Христос, и младежът си тръгнал натъжен.
Малко са хората които могат да се чувстват искрено щастливи, харчейки за другите.

# 65
  • Мнения: 1 080
Когато достигнат до нещастния .

# 66
  • София
  • Мнения: 38 476
Кога ли? Ами за мен сега.
Преди като нямахме пари, само се карахме. И бях нещастна, естествено.
Сега всичко е спокойно и съм щастлива да планирам поне две ваканции за годината, които ще ме направят още по-щастлива.
А помислете за десетките теми в ДиС за проблемите с парите примерно по време на майчинството.

# 67
  • Мнения: 1 322
Когато си болен от някоя болест, която ако си беден няма да можеш да излекуваш.

# 68
  • Мнения: 3 268
Не могат да купят щастие парите,но могат да купят много други неща,даже в много случаи и здраве.Едно обаче е сигурно-ако нямаш пари,не може да бъдеш щастлив или поне не за дълго.

# 69
  • Мнения: 118
Парите само дават повече шансове и възможности.По моята дефиниция щастието е  нещо ,което не може да бъде платено.

# 70
  • Мнения: 957
Парите не правят хората щастливи, но с тях те се нещастни на хубави места:)

# 71
  • Мнения: 6 618
Парите не правят хората щастливи, но с тях те се нещастни на хубави места:)
Е, ти пък не задължително  Mr. Green

# 72
  • Мнения: 2 388
Сещам се за една мисъл, която ми се запечатала от годините, като студентка. За съжаление не помня автора и.
" Парите не са всичко, но без пари всичко е нищо."

# 73
  • Мнения: 2 032
Дяца, аз съм Баба Алисница, учиничка на Великкия Философъ Дръндолетчу! Учих са упориту цели 10  годинньи в негувийа научень центъръ “Почесвъни и помисляни”. Сига вечи пиша филусофски йсета.

“Купувът ли парити щастие”, е филусофкиот въпросъ на деня.

Защо съществува щастиету? Кажете ми дяца!

Ами, кават некои незрелъй философи, аку щастиету ни съ купуваши, то нямаши да същиствува.

Но дяца, им викам азинка, треби първенко да съ опитами да прояснимъ идин друг въпрос: а как щастииту съществува?

Ами многу просту, то си сиди и си същиствува от самуосеби си и колкут повичи същиствува, толкуз повичи същиствува!

Разбрахти ли сига, а?

Ама как да сйъ постигни, кът ни мой съ купи?

Е за туй ша треби самички да помислити, сига няма да ви кажа, 'щоту йе темъ за другъ йесе.

# 74
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 667
Най-вече, когато могат да помогнат за здравето на някой.
Иначе - за ежедневните неща, също, защо не.
Както някой каза -  хубаво е обаче да не забравяме, че са средство, а не цел.

Общи условия

Активация на акаунт