Достатъчно ли е

  • 1 141
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 216
Здравейте моми4ета,

само да си сверя часовника с вас:)

малкото е вече на 6 месеца и му давам - 5 пъти мляко /АМ/ по 180 мл/понякога не всичко се изяжда/ , като при третото хранене за деня изяждаме по около 100 грама от съответното пюре/започнахме постепенно с картофенно, после морковчета, зелен боб и сега ще преминем на някакъв плод/

Въпросът ми е: Това достатъчно ли е? Трябва ли да му давам и още нещо? Тези каши кога почват да се дават?

Благодаря предварително на всички мами, които ще се включат със съветче:)

# 1
  • Мнения: 514
Според мен вече може да включиш кашите или плодовите пюрета!Тиквата също е хубава за захранване и много бебета я харесват!!!!!
Аз лично първо вкл.зеленчуковото после след 15 дни плодовото и след още 15 дни кашата!Давай!!!! Peace Peace Peace

# 2
  • Мнения: 216
а като дойде време на кашата дава ли се пюре?

# 3
  • Мнения: 83
Сутрин си остави млякото, на обяд зеленчуковото пюре, а кашата я въведи следобяд. А сокове даваш ли?

# 4
  • Мнения: 216
не давам

трябва ли?

# 5
  • Мнения: 216
забравих още нещо да попитам

а кога да се дава попара? и сама ли да я приготвям или може да се купи?

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 891
За соковете не е задължително да даваш.Само ако искаш.

Попарата не се продава.Сама трябва да си я приготвиш.Но според мен за нея може да изчакаш още.Дава се сутрин.
Приготвя се със сухари,1или 2 ,обезсолено сирене колкото кибритена кутийка и масло,колкото грахово зърно.Заливаш всичко това с вряла вода,или чай,или АМ както го предпочита детето.Намачкваш или пасираш и даваш.

# 7
  • Мнения: 216


благодаря много за съветите
супер сте и страшно много помагате на все още неопитните майки:)

# 8
  • Мнения: 83
Аз дадох сок на 4 месеца. Разбира се по 20 мл. Както прецениш. Ако не ги дадеш не е фатално. Само ще предпазиш детето от евентуални алергии Joy

# 9
  • Мнения: 9 973
не си неопитна,а незнаеща-няма лошо-никой не е роден научен


мляко
зел./месно пюре
каша
пл.пюре
мляко
това е схемата,която се препоръчва  от педито ми

# 10
  • Мнения: 216
на нас последното хапване ни е около 23.30 с АМ
при вас така ли беше?

# 11
  • София
  • Мнения: 574
на нас последното хапване ни е около 23.30 с АМ
при вас така ли беше?

Емо яде последно към 20 ч.АМ с бисквити.А попарата педиатъра каза да я давам от 6 мес.,но понеже Емо яде по 4 пъти и не искам да остане само с 1 млечно хранене,му я давам понякога след обяд.

# 12
  • Мнения: 745
За мен всяко дете има собствен режим.Синът ми яде по 180 мляко сутрин и вечер,но не винаги ги изяжда.Първо въведох зеленчуковото пюре,после плодово,каша и сега от 2 дни попара.Опитахме и местните.Сама трябва да предусетиш кога ,какво да дадеш на твоето дете.Едни мами дават каша сутрин,други следобед.Пробвай!

# 13
  • Мнения: 569
 Добре се справяш!
    За тази възраст  според мен няма за къде да бързаш с попарата(тя съдържа глутен и млечен продукт) плюс това е рано да замествате закуската
    Продължи с пюрета на обяд, като постепенно разнообразяваш с още видове зеленчуци , после и месни .
   След обяд е подходящо време за каша( млечна- безглутенова отначало), след 7-8-ми месец можеш да въведеш и глутенови.
    А през останалото време сутрин и вечер - АМ , колкото ви е сладко.
    Плодовите може да ги вмъкнеш между храненията или може да разнообразяваш кашата с тях.
    Ти сама ще почнеш да усещаш нещата и естествено и бебо ще си покаже вкусовете... успех!
   
   

Последна редакция: нд, 23 мар 2008, 00:49 от Dina767

# 14
  • Мнения: 216
Благодаря ви мами,

проясниха ми се доста неща:)
ще караме с беб4о смело напред, на него вси4ко досега му хареса:))), явно оби4а да си похапва!

Общи условия

Активация на акаунт