За проходилките

  • 1 948
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Цитат на: Marietta
............... "Ами иначе ми пречи", или "няма спокойствие иначе" според мен не са доводи да си сложиш детето в проходилка.


Е, със всичко съм съгласна с теб, само не и стова. Както сама казваш, детето ти е спокойно и кротко - ако беше от тия дето душата ти излиза да ги занимаваш, друго щеше да мислиш, Mr. Green ....така че въпрос на личен избор. Аз моята не съм я сложила, но тя пълзи и обикаля навсякъде, почти се изправя. Ако не беше така, вероятно щях да я слагам поне за малко, защото "няма спокойствие иначе". Sunglasses

# 16
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Цитат на: Milena B.
Виждала съм деца, които ходят прекрасно, но като паднат не могат да се изправят, защото с проходилката не са падали /става въпрос за възраст до 1.5 години, разбира се/.

Мойто дете е така, но от няколко дни се сеща от време на време да се изправя по мебелите и леглата. Може би причината наистина е, че 7 месеца седя в проходилка почти целодневно.

# 17
  • Мнения: 2 195
Цитат на: ines
Mоми4ета сина ми е на 9 месеца и не покаzва никакви приzнаци zа пълzене... В момента в които го сложа на пода кре6ти като луд и единствения на4ин да миряса е да ходи. И понеже нямах голям иzбор го сложих в проходилка. Та въпроса ми е вредна ли е проходилката и има ли мами с опит на които децата  съ6то не са пълzяли и ве4е са проходили да споделият трябва ли да го водя дълго да ходи или и в проходилката се 4увства добре????

Според мен проходилката не е вредна(противно на докторите тук дето искат вси4ко по натурален на4ин да става Imp ).Моя си джиткаше с нея доста дълго време.Най-готино беше,4е не може да стига разни неща от масата ,или шкафовете,докато извън нея вегнага си гепеше нещи4ко.
А за пълзенето въобще,ама въобще не се притеснявай.Ние пропълзяхме 4ак малко преди да проходим.А съм 4увала,4е има бебета изобщо не са пълзяли.Тъй 4е няма страшно! Simple Smile

# 18
Blagodaria vi za mnogoto i burzi otgovori. Ne sum iskala da se nadprevarvame v za i protiv prosto popitah za maiki s opit i se radvam 4e tolkova mnogo maiki se otzovaha. Naistina vuprosa ne opira do tova dali mi pisva ili ne i dali izdurjam da ticham sled nego ili ne, a bukvalno do otceliavane, zashtoto ako cial den se vodim za ruka nakraja shte si jadem ushite... A inache vreme za nas mamite mai nikoga njama da ima Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 686
Вредно ли е за момченцата да седят дълго в проходилка, какво мислите? Вчера купихме на Андрея проходилка, защото вече много се врътка и не мога да отида дори до тоалетната, защото за миг се приобръща от всякакви позиции. С проходилката си е друго, но все пак още не ми се иска да ходи, защото съм чела и чувала, че тенденциите са това да се учи по-късно... Затова го вдигам просто да си седи в проходилката, а крачетата висят. Но дали това не вреди на тестисите? Моля, споделете мнение  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 596
По-скоро вреди на крачетата. Нашия ортопед изрично ни предупреди да не ползваме проходилка.

# 21
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
защото съм чела и чувала, че тенденциите са това да се учи по-късно...
По-скоро изобщо да не се учи Wink

# 22
  • Мнения: 3 461
Нищо няма да му стане на тестисите,но и няма голяма полза от проходилката.

# 23
  • Мнения: 4 187
Според мен е еднакво вредна за всички ( момиченца , момченца)! Но щом така или иначе нямаш друг избор просто не го оставяй дълго време да виси в нея!

Общи условия

Активация на акаунт