Що за вирус е това?

  • 1 409
  • 13
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 13
Мили мами, моля, дайте ми съвет! От две седмици сме болни..Малката е на 1г. и 2м. Вдига  висока температура от 1 до 4 пъти дневно вече половин месец. Започнах от самото начало да и давам витамин С-5 дни, oscillococcinum-4 дни и фитолор за гърлото. Срещу високата температура/над38/давам панадол или ефералган свещички. От седмица има вече хрема и влажна кашлица. Педито ми изписа Sanastol и антибиотик СУМАМЕД сироп/azithromycin/, но каза че според нея трябва да изчакам с него..Заменихме Фитолора с Проспан. През нощта вдигна 39,5 т. и едни секрети се стичат в гърлото, тя се дави в тях.. Започнах да давам антибиотика от тази сутрин.
Това съвпада и с Растежа на предкътниците. Венците са и подути, нервна е, не яде и спи лошо. Чудя се дали не е и само от зъбите Confused Да не я тровя с тая химия напразно.
Помогнете ми!

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 56
Според мен две седмици е достатъчно дълъг период в който си чакала, пък и Т е доста висока.Аз и аз така чаках 5 дни също с висока Т , влажна кашлица , пробвах с всичко по безобидно но не стана почнахме с антибиотика и взех да виждам светлина в тунела. По добре го почвайте да не стане по- лошо, аз знам че до 5тия ден няма ли подобрение работата отива на зле.

# 2
  • Мнения: 46 478
София изкара същото през декември, не искам да те плаша, но продължи месец и нещо  Crazy
Не съм давала нищо обаче, освен Нурофен за Т, нямаше бактериална инфекция и не е назначаван антибиотик.

# 3
  • Мнения: 1 144
Не знам дали е същият вирус, но ние семейно си го караме вече месец и половина, развихме и бактериални инфекции, аз съм с ужасен гноен отит, най-големият ми син направи ангина и синузит. Ужасно упорити инфекции, сменяме по няколко антибиотика. Вече ми дойде до гуша от тези болести...

# 4
  • София
  • Мнения: 13
Благодаря ви за отговорите! През нощта ми вдигна температура 40 градуса. Натопихме я във коритото направо. За първи път Панадола изобщо не и повлия на темп. Педито ми каза, че на антибиотика му трябват 72 часа да подейства. Направо се плаша вече. Какви са тия вируси! Жал ме е да я гледам как страда.. Cry

# 5
  • Мнения: 2 908
Само ще ти кажа,че моята лекарка ми каза,че е глупаво да се смята,че въобще зъби играят в играта при над 38 градуса.Вирус е и то коварен-дано се излекувате по-бързо,ние се разминахме с антибиотика-имаше температура 39.3 два дена ,на третия взе да пада,а на 4-тия нямаше нищо,до тогава давах само Панадол и Нурофен.Така и не разбрах какво точно беше при нас,че мина толкова бързо... Whistling

# 6
  • Мнения: 1 144
Благодаря ви за отговорите! През нощта ми вдигна температура 40 градуса. Натопихме я във коритото направо. За първи път Панадола изобщо не и повлия на темп. Педито ми каза, че на антибиотика му трябват 72 часа да подейства. Направо се плаша вече. Какви са тия вируси! Жал ме е да я гледам как страда.. Cry
ч

Ако до 48 часа нямате никакво подобрение, то може би трябва да смените антибиотика. Големият ми син смени три, докато му подействат. Не се притеснявайте, запазете спокойствие и следете детето за промяна в симптомите. Ако и утре вдига такава температура, пак отидете на лекар. Проклетите бактерии стават все по-резистентни и просто не им действат антибиотиците, затова се налага да се сменят. А за сваляне на температура над 40 градуса, аз съм увивала децата в чаршафи, натопени в разтвор ябълков оцет към вода 1:1, като не бива да е студена водата, а топличка (около телесна температура), за да не е голям шокът за детето. Давала съм и течен аналгин, но не на такова малко детенце като вашето. Пишете как сте. Стискам палци бързо да се оправяте. И аз много се шашкам, като са болни моите, а най-важното е майката да е спокойна, за да мисли трезво и да взима правилни решения. На всичкото отгоре детето също се шашка, като усети, че майката е притеснена... Бързо оздравяване!  Peace

# 7
  • Мнения: 350
Разбирам те напълно mmmilema , от 1 март два разични вируса сполетяха мойта бебка. Преди малко и  аз пуснах тема, да бях прочела ли твойта първо, но като си уморена... Антибиотика ще подейства но наистина поне 36 часа трябва да минат.
Аз минах през всички гадости с дъщеря си , повръщане и диария първата седмица и глад почти 5 дни, резултата - отслабна с почти килограм, малко я стабилизирах и после 39,5  - 2 дни  изчерпахме приемите на нурофен и с хексалгин и свалих Т, но стигнахме до антибиотик да вчера го пи, защото разсеяната й майка не прочела че трябва да се съхранява в хладилиника. Сега е с нови смптоми обилна хрема и й сълзи дясното око. Утре ще звъня на лекаря  Cry Sad Cry

# 8
  • София
  • Мнения: 13
Здравейте, Мили мами! Благодаря отново. Най-сетне има подобрение..след 72 часа. Не е вдигала темп. от вчера и започна да си хапва по малко. И аз я увивах с мокри кърпи, но при тая манипулация Яна плаче истерично. Сигурно е много неприятно. За оцета нашто педи беше против. Каза, че прави алергични обриви. Въпреки нейното мнение, аз и слагах намокрени чорапи с оцет и вода на краката. Сега сякаш сме по-добре. Благодаря на всички ви за споделения опит.  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 1 144
Радвам се, че сте по-добре. Simple Smile))

# 10
  • Мнения: 1 984
аз бих сменил педиатъра. "изписа антибиотик - но каза да изчакаме с него?" до кога? докато получи гърч? докато развие пневмония? има ли изобщо нужда от антибиотик? знае ли кога и защо се изписва антбиотик? ако има съмнения - да назначи изследвания... много трудно да измери суе левкоцити и црп.

# 11
  • Мнения: 9 481
И ние бяхме така-първа дигноза-гнойна ангина, на следващия ден-бронхит, след 2 дни без подобрение, въпреки прием на АБ, се съмняваха вече за пневмония...
След кръвната картина за която аз настоях се оказа вирус-мононуклеоза, което естествено не се лекува с АБ ooooh!
Днес е десети ден -вдига до 39,7-8...
Караме само на антиперетици и Isoprinosine, който бил за тези вируси.
Ето ти инфо ако те интересува:
http://www.puls.bg/cat/127/infektsiozna_mononukleoza_issue_258_part_1.html
Бързо оздравяване! Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 13
Цитат
аз бих сменил педиатъра. "изписа антибиотик - но каза да изчакаме с него?" до кога? докато получи гърч? докато развие пневмония? има ли изобщо нужда от антибиотик? знае ли кога и защо се изписва антбиотик? ако има съмнения - да назначи изследвания... много трудно да измери суе левкоцити и црп.
Напълно съм съгласна, но за съжаление нашите лекари не обичат да назначават изследвания.. По-лесно е да ти изпишат нещо, което да пробваш и ако не подейства - да го сменят. Тая практика е доста порочна. Не съм сигурна, че смяната на педиатъра ще оправи нещата. При нас, за щастие, антибиотика подейства. Остана ни само да се преборим с хремата. Поздрави!

# 13
  • Мнения: 1 984
Цитат
аз бих сменил педиатъра. "изписа антибиотик - но каза да изчакаме с него?" до кога? докато получи гърч? докато развие пневмония? има ли изобщо нужда от антибиотик? знае ли кога и защо се изписва антбиотик? ако има съмнения - да назначи изследвания... много трудно да измери суе левкоцити и црп.
Напълно съм съгласна, но за съжаление нашите лекари не обичат да назначават изследвания.. По-лесно е да ти изпишат нещо, което да пробваш и ако не подейства - да го сменят. Тая практика е доста порочна. Не съм сигурна, че смяната на педиатъра ще оправи нещата. При нас, за щастие, антибиотика подейства. Остана ни само да се преборим с хремата. Поздрави!
и без изследвания си има протокол кога да се изпише антибиотик, а за унг инфекции протокола го има в всеки наръчник.... ама трябва да се чете...

Общи условия

Активация на акаунт