Детето ви спи, а има температура.

  • 9 703
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 38
Какво правите - събуждате ли го, оставяте го само да се събуди, до кога чакате.Ние сме на почти една година и за първи път сме с температура.Имаме и зачервено гърло и преди 3 дена ни излезе нов зъб.На лекар ни изписаха суметролим 2х5мл. и панадол 3х5мл. + вит.с.Но през ноща незнам как да действам.Благодаря ви предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 079
Нека си спи детето.  Peace
Само му наслушвай дишането, да не започне да деша тежко, че тогава не е приятно.
Давай повечко водичка, наред с лекарствата и не се притеснявай, че спи.

Бързо оздравяване на детето желая.  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 2 673
НЕ СЕ ШАШКАЙ!
когато детето спи не е нужно да го будиш. Ако го лекуваш с алопатична медицина преди да заспи сложи свещичка нурофен или дай панадол.  Ако сте на хомеопатия  - послушай хомеопата си. Давай Суметролима в удобни часове ..да речем 08-20 часа, а Панадола ако е по схема три пъти\както пишеш\ давай в 14-22-06 да речем. При температура под 38.5 аз НЕ бих дала антипиретик.
БЪРЗО ОЗДРАВЯВАНЕ И КЪСМЕТ!

ПП и при Т 39.8 не съм давала нищо освен хомеопатични средства, изписани от нашия хомеопат.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ако спи детето не го будя. Много ли е висока температурата, че се притесняваш?

# 4
  • Мнения: 38
Вече не е така гореща, мисля, че започна да спада. Благодаря за бързите отговори.

# 5
  • Плевен
  • Мнения: 973
За съжаление тази зима често ми се случваше да се борим с високата температура на дъщеря ми. Специализирала съм се и като я пипна по челото знам горе-долу колко е, но и самото дете става неспокойно и дишането се учестява. Ако не е много висока не го буди, чрез съня организма си почива физически, но събира сили да се бори с болестта.

# 6
  • Мнения: 200
В моментаи ние сме със същите симптоми и на същите лекрства нощем вдига много висока температура и го будя давам Нурофен и му слагам влажни кърпи на челото .Вчера го оставих да спи и вдигна 39.9 .Взех си и Хексалгин при такива високи температури че нурофена е на осем часа  ,а при нас деиства ок.2-3 часа и пак 39  градуса.Панадол немога да давам че сме с алергия към парацетамола - ужасна картинка  ooooh! .Дано да оздравяват по бързо дечицата!

# 7
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Когато симът ми е с температура, го вземам да спи при мен в леглото. Имам вече опит и с китка и целувка по челото мога да разбера дали вдига такава Т, която да налага спешни мерки.
Случвало се е спейки да му слагам мокри компреси на челото и крачетата, малкият е продължавал да спи. Или ако се налага даване на Нурофен, например, леко го будя и му давам сиропа със спринцовка. Забелязала съм при сина ми специално, че на него сънят му помага да пребори Т и болестта. Затова и обикновено го оставям да си поспи. Т до 38,5-38,8 не ме притеснява, защото си познавам вече детето и знам как реагира на висока Т.
Оправяйте се бързо!

# 8
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
И ние сме с температура ,тя почти постоянно спи ,будя я само ако започне да диша много често и учестено,иначе не.Когато е болна почти винаги спим заедно за да я наглеждам и вече знам горе- доло висока или ниска е температурата.Давам Панадола почти в заспало състояние,както повечето са казали съня помага по бързо да се възтанови.Дано оздравявате бързо!

# 9
  • Мнения: 1 485
Не я будя ,ако Т е ниска,но ако ми се стори много гореща-да!
Бързо оздравяване!

# 10
  • Асеновград
  • Мнения: 1 549
Моето дете когато вдигне много висока температура,сънят и става неспокоен и сама се буди.Когато е по ниска не е будя прост е следя.Спокойно,давай си лекарствата,и не се шашкай много тепърва ще се разболява малчо.Бързо оздравяване.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 607
Аз им слагам термометъра,докато си спят и само ако е над 39,5 и се покачва ги будя за да дам някакъв антипиретик.Съответно я следя на всеки1/2-1час.

# 12
  • Мнения: 5 393
Съня е естествен лек за температурата. Не будя детето за да му давам лекарства.Наглеждам го по-често.
Бързо оздравяване.

# 13
  • Мнения: 73
Аз им слагам термометъра,докато си спят и само ако е над 39,5 и се покачва ги будя за да дам някакъв антипиретик.Съответно я следя на всеки1/2-1час.
Температурата не е реална в спящо състояние.Детето трябва да е будно поне от 15 мин. за да се измери реална Т.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 097
Не я будя. Ако вдига много висока температура и сънят й е неспокоен и сама се събуди, тогава й давам нещо, но иначе не.

Общи условия

Активация на акаунт