На море в Турция - all inclusive

  • 200 733
  • 657
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 346
Здравейте и от мен!Тази сутрин се прибрахме от "Кущур"За първи път бяхме на море в Турция и сме много доволни.Пътувахме със самолет до летище в близост до Бодрум и после с автобус до хотела.Нямам база за сравнение с мин.години,но определено бих препоръчала този тип вилни селища за семейства с малки деца.Храната беше повече от разнообразна,чистотата беше на ниво/особено почистването на стаята/В началото се притених,че сме на шумно място/до амфитеатъра/,но така или иначе малката заспиваше в количката и не си лягахме рано.Голямата пък всяка вечер в 21.00 беше на детска дискотека,а след това  гледахме програмата на аниматорите.През деня имаше организирани игри за деца и възрастни.на разположение бяха и тенискортовете и масите за тенис,волейболно и баскетболни игрища.Въобще...за нас тази почивка беше супер и смятаме догодина да повторим!

Моята препоръка е,който отива да си носи турски лири!Иначе 2 лири = 1 евро!

# 631
  • София
  • Мнения: 1 155
Tatjana, точно днес говорих с една приятелка - тя е доста претенциозна и са били точно в Sungate Port Royal миналата година - с много добри отзиви, но там категорията е за 3000 евро да се отделят ... за съжаление не ни влиза в категорията  Grinning
... определено бих препоръчала този тип вилни селища за семейства с малки деца.
разкажи,моля те повече за вашата виличка ... и ние сме се насочили към някой комплекс с вили, но в Анталия ... на каква тарифа платихте вие?може ли сайт на хотела (или поне на латиница името). Същата тази приятелка изобщо не ми препоръча вилички (тип бунгала) в Турция, защото било много задушно около тях - заради поливането на растителността наоколо и някакси нямало движение на въздух. Някой ще сподели ли опит?
Разгледахме и ни хванаха окото тези хотели: Joy Kiris World Hotel, Paloma Grida Village - някой има ли впечатления?

Последна редакция: нд, 15 юни 2008, 23:09 от galita

# 632
  • София
  • Мнения: 6 673
Преди 2 години ходих в този http://www.rixos.com/index.aspx
Сега се чудим за този http://www.calista.com.tr/ някой да има отзиви
едни приятели ще ходят в този, и за да сме заедно може и тука, бил ли е някой?http://www.elaresort.com/
Една приятелка миналата година беше в Калиста, бяха много доволни, тази година ще бъдат в Риксос.
В Ела ризорт беше едно семейство от бусчето, с което ни направиха трансфера до летишето, жената беше много доволна, междувременно беше успяла да разгледа Калиста и Риксос и каза, че според нея Калиста бил по-добър (в смисъл по-малък, но по-уютен и по-нов от Рискос). Всичко това е разказ от трети лица, дано ти е от полза.

# 633
  • Мнения: 377
Здравейте и от мен!Тази сутрин се прибрахме от "Кущур"За първи път бяхме на море в Турция и сме много доволни.!

Моята препоръка е,който отива да си носи турски лири!Иначе 2 лири = 1 евро!
ilianka /ILIANAD/, много ме зарадва твоя разказ. Вече нямам търпение и ние да тръгваме.
Предложиха ли Ви някаква екскурзия? Ефес било близо, но ме интересува цената. Още се чудим колко пари да обърнем в лири и дали ще ни стигнат.
А имаше ли комари?

# 634
  • Мнения: 7 605
Tatjana, точно днес говорих с една приятелка - тя е доста претенциозна и са били точно в Sungate Port Royal миналата година - с много добри отзиви, но там категорията е за 3000 евро да се отделят ... за съжаление не ни влиза в категорията  Grinning
Бре, а тук една седмица преz септември струва 800? на 4овек (zа вътрастен), вкл. полет, трансфер и летиЩни такси  Crazy То си струва 4овек да лети до Германия и от тук до Турция  Crazy  Crazy  Crazy

Разгледахме и ни хванаха окото тези хотели: Joy Kiris World Hotel, Paloma Grida Village - някой има ли впечатления?

Мда, Палома Грида и на мен ми е сред фаворитите, оба4е 4етох 4е било много Шумно ве4ерно време (от амфитеатъра/дискотеката), пък ние Ще ходим с детето....  Thinking  ИмаШе оплаквания към обслужването миналата година, но малкото отzиви от таzи година са по добри, имало нов мениджмент и били много старателни. Скоро по местното ТВ имаШе репортаж zа един контрактинг мениджър на Некерман в Турция и го покаzаха как обикаля хотелите в на4алото на сеzона zа да види дали вси4ко е наред, и го покаzаха то4но в Палома Грида  Laughing и много ми хареса това което видях.

# 635
  • София
  • Мнения: 346
galita ето няколко снимки на вилата и комплекса/ басейните съм снимала само с камерата/.Навсякъде беше чисто,поддържано и свежо! Кърпите и за банята и за плажа се сменят всеки ден.Камериерката беше много мила.Оправяше леглата,измиваше идеално банята и пода в стаята,просто нямам забележки...Извини ме,но на снимките стаята е разхвърляна,просто не се сетих по рано да я снимам.http://www.snimka.bg/album.php?album_id=255396

petjia екскурзии има всякакви.До Ефес и домът на Дева Мярия беше ок. 30 евро,а за децата 17,но ние бяхме две семейства,общо 8 човека и си наехме самостоятелно такси,на което платихме 50 евро.Човека изпълни и ролята на гид,а накрая ни заведе и в най голямата джамия в града,където имама е негов приятел и я отвори специално за нас.Входа за домът на Дева Мария е 6 евро/децата не плащат/ а за Ефес 5 евро,които разбира се ти влизат в цената на екскурзията.Иначе извън комплекса си е скъпо.Кафето беше 2 евро.Можеш да вземеш и някаква карта+парите за ваше спокойствие.Ние не ходихме по ексупзиите заради малката и нямахме много разходи,освен за дребни сувенири,локум и тн.Вечерите бяха хладни,за разлика от дните,така че си вземете и нещо леко с дълъг ръкав,а последната вечер излязоха и комари.Това е в общи линии.Ако Ви интересува нещо друго питайте.А,едно семейство,с което пътувахме до летището похвали хотел "Омер Холидей Ресорт"Пак е вилно селище и бил след ремонт...

# 636
  • София
  • Мнения: 4 294
ilianka къде видя разхвърляна стая, ти ако видиш моите диванета как разхвърлят  Mr. Green
И аз имам въпроси, че ще ходим края на август. Разбирам, че кърпи дават и за баня за плаж -
та значи мога да не нося, пари и документи къде държахте, сейф има ли в стаята или на рецепция  Thinking
Наши приятели, които са ходили в Кушадъса ми казаха, че са вървяли и български пари  newsm78
Има ли такова нещо, и още мини бар има ли в стаята, който да влиза в цената - в смисъл напитки могат ли да се
пият в стаята, дори да не е от минибара, от вън да внеса, че малката като се събуди вечерта и ще поиска сок  Laughing

Нали мога като се сетя пак да питам  Wink

# 637
  • Мнения: 202
Здравейте, аз да помоля,ако има някой ходил в "Омер Холидей Ресорт"/от тази година се казва Sharkhotels/,да сподели впечатления.Трябваше да почиваме в Кущур от 01.09.08 год.,но тъй като групата е страшно голяма/240 човека/, а и туроператора ни извъртя номер се наложи да избираме между Тюсан и Омер.Спряхме са на Омер,тъй като пак са къщички,като в Кущур.Също,ако някой е пътувал със собствен транспорт,ако може да сподели какво е необходимо да се знае за пътуването с частен автомобил.
Благодаря!

Последна редакция: пн, 16 юни 2008, 14:46 от aliss

# 638
  • София
  • Мнения: 717
Здравейте, аз да помоля,ако има някой ходил в "Омер Холидей Ресорт"/от тази година се казва Sharkhotels/,да сподели впечатления.Трябваше да почиваме в Кущур от 01.09.08 год.,но тъй като групата е страшно голяма/240 човека/, а и туроператора ни извъртя номер се наложи да избираме между Тюсан и Омер.Спряхме са на Омер,тъй като пак са къщички,като в Кущур.Също,ако някой е пътувал със собствен транспорт,ако може да сподели какво е необходимо да се знае за пътуването с частен автомобил.
Благодаря!

Здрасти!
Вчера се прибрах от Омер. Мястото ми допадна много. Намира се в една кедрова гора, има комари, но не много. Къщичките са прилични. Ние бяхме в къщичка на два етажа, с джакузи и две бани. Но, отношението на служителите там, в частност по настаняването, е кошмар. Първо полета ни беше в 4 сутринта. Аз съм с бебе на четири месеца. Пристигнахме в 8 и 30, а ни настаниха в пет и трийсет следобяд. На всеки един чес ни казваха, след 15 мин. сме готови и ви настаняваме и така до пет и половина вечерта. Към три вдигнахме страхотен скандал не ни е присъщо, но не издържах вече на лъжите им) и нещата дойдоха на място. Причината е, че служителмите са неорганизирани, персонала е малко и стаите започват да се почистват едва към два на обяд. Направи ми впечатление, че имаше българи, които идваха за пореден път и направо се отправяха към басейна да чакат заветния момент по настаняването. Трябва да ставате много рано и да си взимате шезлонги за басейна, иначе увисвате прави на слънцето. Плажната ивица е грубо казано няколко метъра и има някой и друг чадър с шезлонг. Отгоре на това, ни бяха предвидили за една стая, която е като кутия, при положение, че си бяхме платили топ апартамент. След скандала всичко излизе на яве и се настанихме там, за където бяхме платили. В заключение да напиша две думи, бих отишла пак, но ще си имам едно наум. Peace

# 639
  • София
  • Мнения: 346
ilianka къде видя разхвърляна стая, ти ако видиш моите диванета как разхвърлят  Mr. Green
И аз имам въпроси, че ще ходим края на август. Разбирам, че кърпи дават и за баня за плаж -
та значи мога да не нося, пари и документи къде държахте, сейф има ли в стаята или на рецепция  Thinking
Наши приятели, които са ходили в Кушадъса ми казаха, че са вървяли и български пари  newsm78
Има ли такова нещо, и още мини бар има ли в стаята, който да влиза в цената - в смисъл напитки могат ли да се
пият в стаята, дори да не е от минибара, от вън да внеса, че малката като се събуди вечерта и ще поиска сок  Laughing

Нали мога като се сетя пак да питам  Wink


Сейф имаше в стоята,но не сме го ползвали.За бълг. пари не съм чула,но май приемат каквото им дадеш,друг е въпроса на какъв курс спрямо лирата ще ти ги сметнат...Във вилата можеш да си внесеш каквито напитки поискаш.Имай в предвид,че бутилирана вода в малки шишета дават в "Ада кафе",иначе е от автомат,а на бара има,но към следобеда се правят на разсеяни и казват,че е свършила... Wink

# 640
  • Мнения: 202
 GoldenEyeful    bouquet,много ти благодаря за подробното инфо.Аз съм с три деца,ще видим в каква стая ще ни настанят.Това с местата около басейна е лошо,но имаме опит от миналата година.Тогава бяхме в Имбат,същата работа беше.Ние понеже ще сме със собствен транспорт няма да бързаме да пристигаме преди обяд.Миналата година в Имбат чакахме от 7 сутринта до 13.00 да ни настанят.Някой по-нагоре питаше за Имбат.Да споделя за там,че кухнята ни хареса. Според мен не е подходящо за почивка с деца около годинката,има детски кът,но ние като бяхме вече не работеше и не е нищо особено.Площадки навън за децата няма.Много стълби има .Плажът също е доста тесен .Иначе чистеха всеки ден,но като цяло откъм хигиена може да се желае повече.Яд ме е,че изпуснахме Кущур,но там трябваше да сме сами и затова отимае в Омер,където е компанията.

# 641
  • Мнения: 138
Здравейте, аз да помоля,ако има някой ходил в "Омер Холидей Ресорт"/от тази година се казва Sharkhotels/,да сподели впечатления.Трябваше да почиваме в Кущур от 01.09.08 год.,но тъй като групата е страшно голяма/240 човека/, а и туроператора ни извъртя номер се наложи да избираме между Тюсан и Омер.Спряхме са на Омер,тъй като пак са къщички,като в Кущур.Също,ако някой е пътувал със собствен транспорт,ако може да сподели какво е необходимо да се знае за пътуването с частен автомобил.
Благодаря!
Здравей ,
И аз мога да се включа в мнението за Омер. Явно с GoldenEyeful  сме били заедно , тъй като и ние се прибрахме вчера. Отивам за втори път там , точно защото бях страшно доволна , но останах разочарована. Първо от настаняването, защото чакахме до 16ч. , второ , че една седмица не им стигна да ни донесат кошара за детето. Иначе ни донесоха три легла, които обаче не ни вършеха работа. Едното беше с много ниска преграда и метално, което за дете на 11 месеца е адски неподходящо, защото на втората секунда ще е на земята. След като го върнахме ни донесоха допълнително легло, като за възрастен ....и него върнахме и накрая донесоха бебешка люлка за новородено, което вече ме изуми и се отказах да се занимавам, така че Алек спа една седмица при нас и беше нон стоп или на ръце или в количката, защото просто нямаше къде да го оставим за една секунда. Другото , което много ме издразни е , че в ресторанта имаше само 2 столчета за хранене на деца , а в комплекса беше пълно с деца и доста от тях искаха да ползват , но....който се добере. Ако ще ползваш столче, ще се сблъскаш с този проблем. Качеството на храната също е паднало в сравнение с преди.
Иначе , бензина там е 3.50 лири , а газта е 1.80лири.
Ами...това е , което се сещам сега.
Надявам се да изкарате много хубаво !
 

# 642
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Когато бях в Омер, ама той си беше още Омер де  Mr. Green  , всичко беше прекрасно  Peace

Liuliu ,
каква беше разликата в кухнята? Сигурно със собственика са сменили и главния готвач  newsm78
Снимчици имаш ли да видя как е сега?
Това със столчетата е наистина много тъпо.

# 643
  • Пловдив
  • Мнения: 208
Ето сайта на Кущур http://www.kusturclub.com/Holiday_Village/.

И ние за там сме се замислили за началото на септември, но все още не сме сигурни в избора си. Събирам мнения и ви чета с интерес. Страшно сте полезни. Благодаря.

# 644
  • BG
  • Мнения: 390
В Арансия е много подходящо за семейства с деца, има детски клуб, анимации за деца и т.н. 2 детски басейна, а и хигиената е на ниво. Носете си доалари и евра по 1 и 2  и давайте на бийч боя и всеки ден той ще ви урежда с места (шезлонги и чадъри където пожелаете).

Общи условия

Активация на акаунт