За пешеходците-"самоубийци"

  • 5 806
  • 127
  •   1
Отговори
  • Мнения: 130
Та идеята на темата е да си кажем мнението за пресичащите на червено,бутащите се между колите бавно подвижни баби и дядовци,прескачащи мантинелите на опасни места младежи.Справедливо ли е според вас да изтърпи присъда някой блъснал искочил изневиделица пошеходец?Не визирам бясно каращите шофьори.........

# 1
  • Мнения: 2 759
                       Нямам какво да кажа. Освен, че децата нямат спирачки. Бъдете внимателни!

# 2
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
С пенсионерите няма оправия.

# 3
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 641
С пенсионерите няма оправия.

Да, мисля, че най-добрия вариант е да се заврат в някой ъгъл, че даже и да не дишат много-много, да не хабят кислорода. Къде са тръгнали по улиците с тези бавноподвижни крака  newsm78

Иначе, разбира се, че не е справедливо.
Но пешеходецът винаги има предимство - защото е прекалено уязвим естествено,
съответно - шофьорът трябва да е с очите на четири, особено на места, където е въмможно да изскочат пешеходци, въпреки, че не са в правото си.

# 4
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
Не става въпрос да се заврат в някой ъгъл, а да бъдет разумни и да спазват правилата. Лично аз съм виждала пенсионери, които се пробват да прескачат преградите на Цариградско шосе на Плиска и от там да пресичат през шосето. Хич не им пука, че има подлез и няма в цяла София по-опасно място за пресичане  от това. Боляли ги краката да слизат и да изкачват стълби. Кой нормален човек би пресичал от там? Добре че сложиха високи ограждения и сега начинанието е значително затруднено. И днес видях как баба и дядо пресичат при СУ на червено между колите. Хората си чакат на светофара, а те като най-пъргави - между колите - вървят си бавно и полека и нещо си говорят, като чи ли са на алеята в парка. От колите им бибиткат и им подвикват, набиват яки спирачки, а те си вървят най-спокойно. Мислите ли, че не знаят, че така не се пресича? Правилата не са ли за всички?

# 5
  • Мнения: 803
Не съм шофьор, пешеходец съм. И ми настръхват косите всеки път, когато виждам как пресича болшинството от хора. Пенсионерите особено ме шашкат всеки път. Веднъж не се сдържах и казах на един дядо, който се опитваше да пресече едно оживено кръстовище, че само на 2 метра има подлез, специално за целта. Човекът (уж възрастен, достолепен) ме напсува и ми каза да си гледам работата, коя съм аз, че да му казвам откъде да минава Shocked
Аз винаги пресичам или на пешеходна пътека, или чакам зелен светофар за пешеходци, или минавам през подлеза. Не ми се умира.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Не е въпросът в бавноподвижността. Въпросът е във внезапното изскачане от най-невероятни места, току пред автомобила. Виждала съм как пешеходци тръгват да пресичат на червен светофар. Shocked В единия случай беше майка с количка. Каквото и да си говорим, има си правила и те трябва да се спазват както от шофьорите, така и от пешеходците.

# 7
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 641
Хич не мисля, че го правят само и главно пенсионери. Права си, не е разумно, и е много изнервящо.
Ама както написах, седнеш ли зад волана, трябва да си готов за тия изпълнения, и да си предпазлив и за тях,
защото като причиниш нещо на някой, дажже да не си реално виновен - си носиш кръста завинаги.

# 8
  • Мнения: 1 455
Любимото ми е когато някой пешеходец тръгне да пресича пред автобус Crazy

# 9
  • Мнения: 454
Никой не казва и дума за хората, които пресичат на червено хванали за ръка някое дете. Карам кола ежедневно, доста от времето с моето дете в колата.  Във форума май нямаше голям отзвук за блъснатото от джип дете, което почина. Ако не се лъжа майката беше виновна. Всеки ден срещам на пътя някой, който в най-добрия случай рискува собствения си живот а не ми се говори какво си мисля, когато го видя да води дете. Осъзнавам, че и шофьорите са доста агресивни, но една голяма част от пешеходците нямат никаква култура за това как да се придвижват и какъв хаос създават по пътищата. Възмутена съм, защото оставам с впечатлението, че всеки избива някакви комлекси, щом излезе на пътя - и шофьорите и пешеходците. За съжаление не виждам решение на проблема - от страна на КАТ се правят само накакви показни акции, глобяват 10 пешеходци и се приключва. Същото е и с останалите участници в движението.

# 10
  • София
  • Мнения: 14 510
Не съм шофьор, пешеходец съм. И ми настръхват косите всеки път, когато виждам как пресича болшинството от хора. Пенсионерите особено ме шашкат всеки път. Веднъж не се сдържах и казах на един дядо, който се опитваше да пресече едно оживено кръстовище, че само на 2 метра има подлез, специално за целта. Човекът (уж възрастен, достолепен) ме напсува и ми каза да си гледам работата, коя съм аз, че да му казвам откъде да минава Shocked
Аз винаги пресичам или на пешеходна пътека, или чакам зелен светофар за пешеходци, или минавам през подлеза. Не ми се умира.
Същата работа с един дядка-псуваше колите, че не му спират да мине-при червен светофар за пешеходци и ме напсува яко, като се осмелих да му кажа да изчака.
Вариант, който много пъти съм си мислела-караш без колан и се претрепеш, караш без каска, пресичаш на червено-всички разходи по лечението си ги плащаш. Защо ще взимат от нашите пари да се лекуват безотговорни хора? 

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Аз, бидейки и шофьор и пешеход, смятам следното:

Всеки шофьор трябва да бъде задължаван веднъж месечно за два дена да се придвижва пеша. Но да ходи - не да се завира у дома в тези два дена. Да пресича, по кръстовища да маневрира между спрели автомобили, да се надбягва в маратона 'кой първи ще мине на зелено'... Това ще реши голяма част от проблемите.

# 12
  • Мнения: 1 418
Има много невъзпитани пешаходци.(с а или с е се пише).
Веднъж една достолепна дама пресича кръстовище и
гледа в посока обратна на колите.Спокойно можех да я
метна на капака,но спрях.И когато и свирнах и и направих
забележка,тя беше много учудена.Между другото нямаше
пешеходна пътека там.
Аз не ходя пеша,но винаги спирам на зебра,ако има хора.

# 13
  • Мнения: 419
Та идеята на темата е да си кажем мнението за пресичащите на червено,бутащите се между колите бавно подвижни баби и дядовци,прескачащи мантинелите на опасни места младежи.Справедливо ли е според вас да изтърпи присъда някой блъснал искочил изневиделица пошеходец?Не визирам бясно каращите шофьори.........
Аз също бях такъв пешеходец, преди да стана шофьор  Sick.
Сега ползвам само тротоара, а когато видя някой да ми се мота на пътя  Whistling клаксонът ми реве като полицейска сирена  Crossing Arms.

# 14
  • Мнения: 6 607
                       Нямам какво да кажа. Освен, че децата нямат спирачки. Бъдете внимателни!
Да ,така е ,но имат родители ,които би трябвало да ги възпитат ,че всеки има права ,но и задължения .
Като шофьор ежедневно си хабя нервите заради спрели на лафче пешеходци на улицата ,движещи се майки с деца или колички пак там при наличието на свободни и широки тротоари....................
Не е редно за шофьорите да има глоби ,а за пешеходците не.

Общи условия

Активация на акаунт