Как да научим нашите деца да четат и пишат на български?!

  • 73 899
  • 383
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 37
ДА ви се похваля с моя син ,у4ителя му ми поиска да му напиша бьлгарската азбука понеже моето мом4е го у4и как се пише на бьлгарски newsm78.та да видим кои по напред щте се нау4и у4ителя или моя малкия бандит! Grinning

# 376
  • Мнения: 87
Здравейте, няколко пъти вече чета през редовете тази тема и се записвам да я следя.
Не видях дали някой е споменавал за поредицата на Егмонт България "Вече мога" http://www.egmontbulgaria.com/books/di_moga.htm. Препоръчвам я. много красиви картинки на познати герои от Дисни - засягат се букви и цифри. Също така моите деца много се забавляват със списание Мечо пух и Дъмбо (малката, голямата ще навърши осем и вече не са й забавни). Голямата с тези помагала се научи да чете на български още на 5 години и сега чете детски романчета и на български и на английски. С малката сигурно ще имам малко повече проблеми, защото тя не възприема толкова бързо колкото каката. Тя сега е на четири и съм решила да я оставя първо да научи английската азбука като тръгне на училище тази есен, пък другата година ще започнем лека-полека и с българския. Ама май ще стане каша - тя знае малко букви на български, малко на английски - направо не ми се мисли отсега.

# 377
  • Мнения: 1 783
Включвам се да кажа, че с голямо закъснение, но съм почти накрая на събиране и подреждане на линковете и безценните съвети, които бяха дадени до тук. Надявам се до 3-4 дена да завърша списъка. Само не знам, как ще е най-добре да го публикуваме тук. Нова тема? Има ли начин, всеки който отваря темата да вижда този списък първо? Дайте идеи.

# 378
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 088
Браво на теб  bouquet
Мисля, че е най-добре нова тема да се пусне и на първа страница да се дадат линковете и с големи червени букви са се напише за какво е темата, че има доста постове, които никак не са свързани по темата.

# 379
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
и а3 имам посьбрани, но не е много и не е всичко, което е дадено тук....ще прегледам после, и ако имам нещо още ще помоля мод да го добави...
Biz, благодаря   bouquet  bouquet  bouquet

# 380
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Biz, браво на теб!   bouquet
Ами, да се пусне тази тема да отплува и без това стана доста голяма и да се направи нова с материала, който си събрала  Thinking
Мисля, модераторите няма да са против.

# 381
  • Мнения: 1 783
Аз ще пусна нова тема, като свърша със списъка. Мерси!

# 382
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 088
Ето още един сайт, не знам дали не е пускан. Има много информация и много линкове към други сайтове.
http://www.obrazovanie-bg.com/base/
http://bglog.net/Obrazovanie -този май е пускан, но за всеки случай давам линк отново.

# 383
  • Мнения: 1 783
Новата тема е тук
Благодарности на всички за идеите и ресурсите, които съм включила там. Ако нещо не ви харесва, имате други идеи, пишете ми на лични да ги поправя.
Модератор ще добави линкове към темата в библиотеката.
Настоящата тема ще бъде заключена и "откована".

Общи условия

Активация на акаунт