Помощ от психолози/психиатри

  • 4 674
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Много от вас одобряват професионалната помощ от психотерапевти. Аз определено си признавам и чувствам нуждата от такава помощ. Моля, кажете при кого в София.

# 1
  • Мнения: 402
и аз имам същото питане, затова ще се радвам да чуем мнения на ''изпробвали'' такава чужда помощ и някакви препоръки Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 17 258
Аз не бих искала да правя реклама и да давам координати тук. Ако искате, ще пратя на лични.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 999
Доволна съм от моята терапевтка... Бих й дала координатите, но на лична.

Само да кажа, че дали одобряваме или не тук - няма значение. Това е решение, което всеки от нас трябва да вземе сам.

# 4
  • Мнения: 30
Моля пишете ми на лични, ще съм много благодарна.

# 5
  • Мнения: 402
Моля пишете ми на лични, ще съм много благодарна.

# 6
  • Мнения: 5
Моля ви и на мен ! Благодаря ви!  Heart Eyes

# 7
  • Мнения: 2 655
Сега ще споделя личното си мнение(не ангажирам никого с него): Когато хората имат здравословен проблем се обръщат към лекар, ако проблема е юредически към адвокат и т.н.
Считам, че те психолозите са отлично решение или поне опит за решение на лични проблеми, стига да се иска от всички участници и да е желана помоща.
Знам работата на няколко детски психоложки (вещи лица в съда) от две от тях съм във възторг. Страхотни професионалисти, ходила съм лично да разговарям с тях и са ми споделяли учидващи неща по делата.
Считам, интелигентните хора ползвата услугите им и в това няма нищо лошо. Признаваш си, че има проблем и търсиш начини, за решението му.
В моите казуси, които съм изпратила при психолог винаги е имало ефект и то положителен.

# 8
  • Мнения: 145
Здравейте,
Мога да ви насоча към един отличен специалист в София. Казва се Красимир Калпаков.
 
Красимир Калпаков е психолог и психоаналитик. Завършил е психология и е специализирал аналитична психотерапия. Автор е на програма за превенцията на зависимост чрез метод на обучение на социални дейност.

Някъде из форума има побликувани негови статии.

# 9
  • Мнения: 597
Здравейте,преди няколко дни споделих с вас тук за проблемите,които ми създава бившият ми мъж.Как се опитва да купува детето ми,когато ходи при него и как го настройва срещу мен,вторият ми съпруг и родителите ми.
Взех решението да не пускам малкият повече там,защото се прибира съсипан,агресивен и ми трябват след това по две седмици за да го вкарам в релси.
Смятам,че всичко това му вреди на детето и не бих искала да се тормози по този начин.
Не съм казала още на бившия,че няма да го пускам.Ще му предложа да го вижда навън ако иска или да идва в нас.
Но си представям какви патаклами ще настанат,дори предполагам,че ще стигнем и до съд.
И затова искам да се подготвя предварително ако той ме призове в съда.
Искам да започна да водя детето на детски психолог или психиатър,който да поработи с него и ако може да ми издаде като специалист документ,в който да се упоменава,че ходенията на детето в онзи дом не му се отразяват добре на психиката.
Възможно ли е това и бихте ли ми препоръчали някой добър доктор?

# 10
  • София
  • Мнения: 1 320
Имам позната, която е психолог. Звънах и да ми даде кординати на някой нейн колега, който работи с деца, но за съжаление не отговаря в момента. При първа възможност ще ти пиша. Обаче мой съвет е да не спираш детето за сега да ходи при баща си. Недей да падаш на неговото ниво. Да не стане накрая така, че ти да си лошата! Опитай да говориш със детето. Поговори и с бащата, без скандали и заплашване.

Ето виж и в тази тема, някой от хората могат да ти дадат кординати на психолог  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=278340.0

# 11
  • Мнения: 903
Ани, по другата ти тема не взех отношение, защото вече ти беше даден съвета да не ограничаваш срещите, а напротив да дадеш на детето възможността да помисли над варианта да живее с баща си и самичко да стигне до извода дали му изнася...  И понеже принципно съм на същото мнение не писах, за да не повтарям само като папагал... Но виждам, че за няколко дни ти си стигнала до точно противоположната крайна идея - изобщо да не го пускаш там.  Мога само да предполагам какво се е случило за да ескалират нервите ти така, но преди всичко ще ти кажа едно --->  ако откажеш на бащата срещи, които като режим са установени със съдебно решение, по силата на същото това съдебно решение той може да иска съдействие от полиция или съдия-изпълнител /не съм много сигурна точно какъв е реда, дано Пела вземе отношение и ти разясни/  и да дойде да го вземе един вид принудително от вас.  А ако вашият "татко" е такъв ръб, какъвто го описваш, като нищо ще ти спретне подобен цирк, без да му дреме много-много какво ще струва това на крехката детска психика. #Cussing outТака че според мен, ако си напълно сигурна че това е което искаш - детето да не ходи в дома на баща си за да не му се промива там мозъка, то по-удачният вариант е ти да заведеш дело за промяна режима на свиждане в посока на ограничаването му... Разбира се ще трябва да доказваш причините за това си искане, но тъкмо в едно такова дело, ако с малкия работи психолог, той би могъл да се изкаже по въпроса как се отразяват върху емоционалния свят на детето срещите с баща му... Т.е. идеята ти за детски психолог е много добра, дори задължителна! За съжаление аз не мога да ти препоръчам такъв, освен ако не си от Бургас де, освен че местожителството ти е "в прегръдките на любовта" Wink
Кураж! И дано Пела се включи с по-компетентно мнение!

# 12
  • Мнения: 5 299
Пела едва ли ще се включи.
Това е подписа й:

В отпуск съм до 10 .09.2008 година. Ще водя децата в планината и няма да отговарям. Ако изникне нещо спешно на телефон 0897.890.339

# 13
  • Мнения: 42
blondy_mamma относно тази част от постта ти "да дадеш на детето възможността да помисли над варианта да живее с баща си и самичко да стигне до извода дали му изнася... '' съм на мнение разбира се лично мое без да го натрапвам на никого,че не е най-удачния вариант.Едно 5г. дете едва ли е в състояние да вземе самостоятелно решение при кого иска точно да живее.С това разбира се не искам да засегна никой,това е мое виждане по въпроса.

# 14
  • Между два живота
  • Мнения: 132
Моля пишете ми на лични, ще съм много благодарна.

Изчерпала си лимита си за получаване на лични съобщения! Ако не поразчистиш кутията си и не освободиш място-  нямаш никакъв шанс  да получиш нови съобщения! Flutter

Общи условия

Активация на акаунт