Майските слънцa изгряват от сега(23)

  • 10 000
  • 294
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 903
Честити ни първи Майчета! Бързо да влизат в нормата на килограмите и да си ходят в къщи с мама . А на нея- скоростно възстановяване, че ще и е особено необходимо с двете душички Laughing
Аз очаквах април да започнем, но пък...какво му е лошото на март Hug
Лекичко се постреснах, но единственото, което ме притеснява е, че не съм говорила с доктора..ще взема още утре да я свърша тази работа, че знае ли човек....
За козметичните процедури: зная само, че цялостен масаж не е за препоръчване. Не се боядисвам, но пък си ходя на козметик и фризьор без притеснения. То и за детето казват, че не трябва да се постригва до 1 година, но освен, че се "отрязвал късметът му", няма друга причина. На вас оставям да решите смислена ли е Laughing Laughing
За лекцията- аз няма да я посетя, но пъ ако има някое кафенце преди това, моля, Варненки, свиркайте, да видим дали ще се класирам този път.

# 31
  • Мнения: 30
Здравейте майчета,

Гледам интересна тема за подстригване и боядисване сте подхванали..аз се подстригвам най-редовно и то все по-късо и по-късо, а иначе се къносвам, но по-нарядко и последния път май не хвана колкото друг път, а е възможно и да си въобразявам   Rolling Eyes . Даже се чудя как да се подстрижа предродилно, че да не се налага поне месец-два да ходя на фризьор след това, че ми е много времеемко това упражнение.

Аз днес имах малко притеснения със записа на тоновете. Сутринта ми ги правиха два пъти и в крайна сметка ми връчиха направление за хоспитализация за всеки случай. Точно се връщам се от Майчин дом, където ми ги пуснаха за 40 мин. и решиха, че всичко е в рамките на нормалното и ме отпратиха да си ходя, което е супер  Grinning. Обаче ми казаха да следя дали не намаляват движенията на бебето. Питах как трябва да го усещам и не получих еднозначен отговор. Та имам въпрос към вас: как усещате бебетата? Резки отчетливи ритници ли или по-скоро плавни движения, защото при мен е така. Шутове отдавна не съм усещала, а само че си мърда и от време на време ми изникват едни буци по корема (я лакът, я колянце Wink...) При вас как е и има ли 'норма'?

И честито на Ani-r! Да са й живи и здрави малките слънчица и да я радват много, много!!

# 32
  • София
  • Мнения: 376
Опс запис и аз в темичката smile3534
Навън какво се е смрачило, при нас ще има буря, добре че се прибрах навреме Hug
Аз също си се подстригвам и боядисвам, редовно на два месеца горе долу, сега боите не са толкова опасни както едно време(поне така си мисля Embarassed), пък и няма да се запущаме сега като сме бременни  Flutter
Само с обезкосмяването ми е мъка,  вече почва мноого да ми е трудно та си мисля дали другия месец не отида на козметик newsm78

А по повод  тоновете да ви кажа моя шантав доки, какво ми каза, та вече му се чудя - питам го аз в петъка за запис на тоновете, от кога къде ей такива неща, и той ми вика"аа не ти трябва  #Crazy", то тия записи по болниците дето ги правели били да те зарибят само #Crazy #Crazy, пък и на ехографа дето ме гледал струвал 50000 евро а тези дето били в болниците апаратчета за тоновете стрували 1000 евро, та да съм си направела сметката, кое е по добро #Crazy #Crazy #Crazy"
Само да си взема болничния от него и другите неща и дим да ме няма, не мога да случа на нормален гинеколог и това си е Tired

# 33
  • Мнения: 16
здравейте


за запис на тоновете и аз ще ходя но още е рано казва се fetal non-stress test /незнам на бг как ще е / и изобщо не е глупост както
и теста за група Б стрептококи.Според мен - много важни.

аз не се боядисвам но знам че боите не са отровата която е било едно време и изобщо не са вредни.а подсртигване си трябва защото сега косата ресте толкова бързо.
красете се на воля нищо опасно няма.


приятна вечер

# 34
  • Варна
  • Мнения: 175
Пу-пу в новата тема - страхотна е,браво на стихоплетеца Peace
Записа на тоновете - абсолютно задължителен след като влезете в 45 дневния срок!!!По него ще се ориентират на колко време да ви викат на консултация - можело и на 3 дни #Crazyможело и на 10 дни,зависи от записите на тоновете newsm78- потвърдена информация от сигурно място
Варненки,аз съм за Годзилата - но Нели,на коя Годзила беше събирането?И после като SVU_D- само за кафенцето съм за Hug

# 35
  • Мнения: 572
За подстригването и боядисването: Ако не съм с коса с която да се чувствам добре, то ще съм нервна и бясна и това не се отразява на бебето и на околните ми близки! Боядисвам се когато ми дойде кеф, а може и 2 пъти в месеца да  е! Сега моя мил иска да съм с дълга коса ма не знам до кога!
Баба ми казваше че винаги трябва да изглеждаме добре, за да радваме другите които ни обичат!
 А я дайте адрес и тел на някоя добра козметичка за кола маска, че все не попадам на добра и все си ходя с отоци или порязана от ножа!

# 36
  • Мнения: 217
Честити първи майски бебчета! Да са здравички, бързо да порастват и да се прибират у дома! Останалите да стискат поне до влизане в деветия месец!
Гледам все за свеките си говорите - любимата ми тема! Впечатлих се от това, че щом като е родила мъжа ми, трябва да има все нещо добро в нея. Честно казано, вече повече от 10 години се чудя как имам толкова свестен мъж при такава свеки! И знаете ли какво измислих? Понеже познавам мъжа си от най-крехка възраст, вече  почти 20 години, стигнах до извода, че аз съм си го възпитала такъв! Направо си го създадох по свое желание.

# 37
  • Мнения: 7
Мацко като отворихме тема за козметици - аз ходя и ми почистват лицето с ултразвук. Напълно е безвредно за бебо, безболезнено и няма отоци, няма зачервявания. А в същото време всичко е почистено. Много съм доволна. Аз ходя в Angel Face във Варна. meyz, мила имат студио и в София. Почистването и "на ръка" и с ултразвук е 30 лв. Използват много хубава козметика. Там правят и невероятните масажи на лице и деколте. Имат страница в нета (за координати)

# 38
  • Мнения: 7
Аглиnewsm10 Моя като се запознахме беше....леле-мале. И малко или много за няколко години го превъзпитах. И той си го признава.

# 39
  • Мнения: 389
morten би ли ми казала като си била в майчин дом на запис колко се плаща,защото и аз трябва да отида и мисля да е в майчин дом.
Честити бебенца на Ани.Да са живи и здрави както и те така и мама Ани.Коя ли ще е втората мама???Имаме ли други мами,които чакат близнаци?

# 40
  • Мнения: 50
честито на мама Ани. Браво Браво и аз скам вече да си го видя  Laughing но е още раничко.
а за свекитата - моята днес ми е написала по майла сутрешна и вечерна молитва. някой с такава свеки да има???и аз съм вярваща но нормално.при мен постоянно се повтаря да стоя в църквата да се моля да не се срещам с много хора да не се разболея и т.н. казвам и добре и толкоз поне е далечееееее.
Мортен, аз невинаги усещам силни ритници и аз понякога усещам само местене.на 31 март съм на запис за тонове ще видим какво ще ми кажат.

# 41
  • Мнения: 236
Здравейте
Приемате ли нови мами Simple Smile
Моят термин е за 21май ,за мен това е втора бременност
Ще се радвам да си  споделяме...
Честито на АНИ и нейните бебчета,да са живи и здрави и много да я радват

# 42
  • Мнения: 60
И аз да се включа по въпроса за косата - и с първата и с втората бременност съм се подстригвала и съм си правила кичури. Не съм толкова суеверна, а и не мисля, че биха навредили.

Хайде лека вечер и дано в тази тема има само хубави новини!

# 43
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Aбе мацки, къде ходите за запис на тонове? newsm78
На мен доки не ми е казала нищо.Ама то аз ако не се сетя на нея за нищо не мога да разчитам.В болницата ли се ходи?Коя?С час ли е?Как да се запиша?абе всичко свързано с това.Благодаря предварително   bouquet
veni_04, добре дошла сред нас  Hug

# 44
  • Мнения: 258
ЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА НА АНИ!!! ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ И МАМА И ТАТЕ МНОГО ДА ГИ СЛУШАТ!!!
 Wink


Ех.... ама че хубава новина!!! Ама тя бая големи бебчета си е отгледала за този етап от бременността! Браво! Майка- героиня... И аз се развълнувах.

Маги - мерси за темичката, страхотна е   bouquet И мерси на стихоплетката   bouquet Мислех си, че можем да започнем да правим списък на родилите МАЙчета с данни за бебоцита на първа страничка и така докато всички не родят, живот и здраве  Simple Smile Така поне правят априлките.

mama_r   някак си ме поуспокоиха думите ти, а имах нужда от това, защото в момента съм кълбо от смесени чувства по повод това пътуване... та, благодаря ти   bouquet

morten
и аз отдавна не усещам ритници, по-скоро имам усещането, че бебето се намества някак си и както казваш от време на време се появява някоя подутинка, дупе ли е, краче ли е, не знам. Мисля си, че Ирен повече шаваше като ми беше в корема обаче...

orichidee@ и аз имам един такъв МНОГО "компетентен" доктор в поликлиниката при когото ходя само за да си взема майчинството на 04.04. За мен това са комплексари, които се чудят как да впечатлят пациентките си с подобни идиотски изказвания и видиш ли да си кажеш колко са велики. Един добър специалист ВЪОБЩЕ не му влиза в работата да коментира и дава оценки или съди свои колеги. Някак си е много грозно и непочтено. Човек си избира лекаря по много критерии и той едва ли ще се повлияе от подобни коментари. Не знам, мен поне такива неща ме дразнят, много.

За боядисването и т.н. и през първата си бременносп се подстригвах, правех си кичури, ходех на козметик и т.н. Сега също го правя. Не съм имала проблем и за мен това са поредните бабини деветини. " Совите отдавна не са това което са"

veni_04
- добре дошла при нас и много хубави емоции и здраво бебче през май ... или когато му дойде времето.  Hug То се видя, че от тук нататък вече може да е всеки един момент  Wink

Хубава вечер МАЙчета  Hug

Общи условия

Активация на акаунт